Ocieplanie domu pianką poliuretanową

Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń
Wybierz odpowiednią instalację grzewczą
20 lutego, 2017
fakty
Wiadomości, fakty, wydarzenia z kraju – jakie informacje warto czytać?
21 lutego, 2017
Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur

Czy właściwe ocieplenie budynku oddziałuje na skuteczność energetyczną? Bezsprzecznie. Z energooszczędnością zmierzają w parze oszczędności pieniężne, przez wzgląd na obniżenie straty ciepła. Odpowiednie ocieplenie mieszkania spowoduje, że ciepło nie będzie z niego uciekać. Rachunek jest zatem bardzo prosty.

W szerokim kalejdoskopie materiałów ociepleniowych pojawiła się kilka lat temu pianka poliuretanowa – lekka, wnikająca w skomplikowane wnętrza, umożliwiająca maksymalną ochronę termiczną. Jednym słowem wyjątkowa w najmniejszym calu. W dzisiejszym poradniku chcemy Wam przedstawić ją z bliska, by udowodnić, że w budownictwie czasem dobrze jest postawić na nowoczesność, a nie na tradycję.

Izolacja natryskowa, bo tak też mianuje się technologię wykorzystującą piankę poliuretanową, doskonale sprawdza się w najcięższych warunkach. Firmy budowlane chętnie wykorzystują ją w budownictwie mieszkalnym, jak i fabrycznym. Istotną zaletą pianki poliuretanowej jest jej lekka waga, w przeciwieństwie do pozostałych materiałów izolacyjnych. Dzięki tej właściwości pianka nie wpływa negatywnie na konstrukcję budynku, co zdecydowanie rozwija opcje jej użycia. Pianka poliuretanowa wykorzystywana jest w dwóch systemach – otwartokomórkowym i zamkniętokomórkowym, które przybliżymy Wam w dalszej części artykułu. Zapraszamy!

System otwartokomórkowy do wnętrz

Jak sama nazwa wskazuje, pianka otwartokórkowa odznacza się otwartą budową komórek. Wilgoć nie utrzymuje się wewnątrz domu, tylko swobodnie przenika przez skorupę ocieplenia na zewnątrz. Wskazana zaleta specjalistycznie oznaczana jest poprzez współczynnik oporu dyfuzyjnego, który w przypadku systemu otwartokomórkowego jest niewiarygodnie niski. Bardzo kluczowym walorem pianki otwartokomórkowej jest użycie wody jako czynnika spieniającego. Oznacza to, że ten wariant ocieplenia jest wyjątkowo nieszkodliwy i może być z powodzeniem stosowany w każdej strukturze budowlanej. Ocieplenie otwartokomórkowe jest szczególnie polecana w budownictwie pasywnym, w którym najważniejszą rolę odgrywają o dobrych właściwościach termoizolacyjnych. Pianka nie przenosi ciepła, przez co zostaje ono zatrzymane w mieszkaniu. Blokuje natomiast dostęp pyłu i obniża hałasy z zewnątrz. System otwartokomórkowy to najwłaściwsze rozwiązanie do ocieplania poddaszy lub ścian działowych.

Izolacja zamkniętokomórkowa o ogromnych możliwościach

Pianka PUR zamkniętokomórkowa ma znacznie szersze przeznaczenie, niż systemy o otwartej strukturze, a to przez wzgląd na zwartą budowę komórek. Izolacja zamkniętokomórkowa nie chłonie wilgoci, jest wytrzymała na ucisk i może być stosowana w skrajnym zasięgu temperatur. Ponadto wyróżnia się znacznie wyższym wskaźnikiem przekazywania ciepła. Te właściwości powodują, że pianka zamkniętokomórkowa odnajduje zastosowanie w ociepleniu płaskich dachów, fundamentów, konstrukcji stalowych, chłodni, czy kanalizacji. Ze względu na wysoką gęstość przygotowuje się z niej między innymi gotowe płyty warstwowe.

Dlaczego warto stosować piankę PUR?

Pianka PUR powstaje jest z dwóch istotnych czynników – polieteru i izocyjanu. Te dwa prefabrykaty w zintegrowaniu z wodą tworzą pianę o jednolitej kompozycji i wyjątkowych właściwościach termoizolacyjnych. Gotowa pianka PUR produkowana jest dopiero w miejscu dozowania, co znacząco przyspiesza czas zakończenia izolacji. Sprężysta forma pianki sprawia, że napływa ona w trudno dostępne wnętrza, eliminując tym samym powstawanie tzw. mostków termicznych, co było nierealne przy aplikacji klasycznych artykułów ociepleniowych. Pianka poliuretanowa jest lekka i nie obciąża konstrukcji domu. Z takiego powodu może być wdrażana zarówno w nowym budownictwie, jak i przy remontach wiekowych domów, czy przy budowie hal magazynowych o imponującej wielkości. Warto nadmienić również, że izolacja pianką jest nadzwyczaj wydajna. Nie ulega biodegradacji, co oznacza, że zachowuje swoje właściwości przez długi czas. lata. Gromadzi ciepło w domu w chłodne dni i nie doprowadza do nadmiernego nagrzania się wnętrza w lato – działa zatem dwu biegunowo. Dodatkowo pianka z poliuretanu nie wytwarza jakichkolwiek reakcji uczuleniowych, co rozszerza grono jej zwolenników. Nie jest także atrakcyjnym surowcem dla gryzoni, czy robaków, których bytność w mieszkaniu jest raczej źle postrzegana. Pianka poliuretanowa to po prostu praktyczny materiał ociepleniowy.

Pianka z poliuretanu sprawdza się w skrajnej temperaturze i w niedostępnych przestrzeniach. Jest to najodpowiedniejszy system do ocieplania poddaszy i fundamentów. Pianka poliuretanowa może być stosowana w budownictwie jednorodzinnym, jak i w budownictwie przemysłowym. Współgra również z wszelkimi wymogami budownictwa pasywnego. Jest materiałem wydajnym, ekologicznym i delikatnym dla osób z różnego typu uczuleniami. Położenie ocieplenia natryskowego trwa dokładnie mówiąc kilka chwil. Przypuszczalnie nie musimy już Was dalej uświadamiać, że izolacje z pianki poliuretanowej są najsolidniejsze i najbardziej efektywne. Odwiedź stronę internetową firmy KDK Pro – fachowców od izolacji natryskowej i poznaj szczegółową ofertę: Ocieplanie poddasza Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok