Rekuperatory i klimatyzatory instalacja i serwis Toruń

OKna pasywne Toruń - okna pcv drewniane - montaż okien
Czym są okna pasywne?
1 września, 2020
Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna Toruń montaż i serwis
1 września, 2020

Najnowsza rekuperacja oraz klimatyzacja

Odpowiednie powietrze w pracy czy w domu, oddziałuje nie tylko na świetne zdrowie, ale także na produktywność. Wysoka jakość powietrza oraz komfortowa temperatura, oznaczają fundament naszej wygody i dodatnio wpływają na zwiększoną motywację i zdolność wykonywania zadań. Żeby zagwarantować sobie najlepsze warunki zwykle rozważamy zakup klimatyzacji. Jako niezaprzeczalny zwycięzca pośród innych wentylatorów, klimatyzacja najskuteczniej reguluje temperaturę w środku mieszkania przynosząc nam chłód w ciągu lata. Jedynym minusem tego rozwiązania jest to, że klimatyzacja studzi powietrze, które już jest wewnątrz i nie zapewnia dopływu świeżego powietrza. W tej kwestii świetnie działa mechaniczny system wentylacji, tzw. rekuperacja. Jak działa rekuperacja i dlaczego warto łączyć klimatyzację z rekuperacją? Wszystko po to, żeby osiągnąć jak najlepszy komfort.

Rekuperacja, a klimatyzacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za zachowanie przyjemnej temperatury w środku budynku szczególnie latem, kiedy zmagamy się z falami gorąca. Nowoczesne klimatyzacje zezwalają nam na nastawienie idealnej temperatury we wnętrzu mieszkania, przynosząc wychłodzenie i komfort cieplny bez względu na to, jak gorąco jest na zewnątrz. System działania klimatyzacji opiera się na wyziębianiu powietrza do wskazanej temperatury. W domach i mieszkaniach najczęściej wykorzystywanymi klimatyzatorami są klimatyzacje typu split. Ich wewnętrzna część ma na celu chłodzenie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część wyrzuca ciepło z mieszkania. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w systemy usuwające kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. To nie oznacza, że klimatyzacja ma zastosowanie jedynie w lecie. Znaczna część klimatyzatorów potrafi też nagrzewać powietrze. Nie wyręcza to oczywiście centralnego ogrzewania oraz pozostałych grzewczych systemów, jednak sprawdza się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja z kolei ma swoje zastosowanie w wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę panującą w środku oddziałuje wiele różnych okoliczności, jednak koszty chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń wynikają ze strat ciepła. Zwykle wentylacja odprowadza powietrze ciepłe i zabiera z zewnątrz powietrze zimne. Dla regulacji temperatury wewnątrz domu czy mieszkania, powietrze zimne należy ocieplić, na co zużywana jest większość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Ekonomicznym rozwiązaniem jest aplikacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji. W tym celu rekuperator ogrzewa napływające zimne powietrze, zużywając ciepło wylatującego powietrza. Tym sposobem zmniejsza zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Ponadto rekuperator ma specjalne filtry, które osłaniają jego wentylatory i tą metodą filtrują powietrze wpływające do wnętrza mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobra technika na utrzymanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – na co się zdecydować? Myślimy, jaki z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeżeli wybieramy zakup któregoś z nich, najlepiej najpierw pomyśleć o rekuperacji. Odpowiednia wentylacja powietrza nie tylko minimalizuje nasze potrzeby na dogrzanie lub chłodzenie pomieszczeń czy oczyszcza powietrze. Gwarantuje nam oszczędność i osłonę przed wilgocią, alergenami i zanieczyszczeniami, a także wciąż świeże powietrze. Klimatyzator z kolei dba o nasz termiczny komfort. Idealnym systemem zapewnienia komfortu we wnętrzu budynku jest połączenie obu tych systemów i zakup klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi sumę korzyści z instalacji klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma też pozytywny wpływ na grzewcze systemy, dlatego aplikacja rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu klimatyzacji i rekuperacji dostarcza sporo widocznych zalet. Najistotniejszą z nich jest termiczny komfort we wnętrzu domu i dojście świeżego i czystego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, trzymamy pod kontrolą temperaturę i usuwany występowanie niepożądanych przeciągów. Ponadto używając nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji minimalizujemy koszty wychładzania oraz dogrzewania mieszkania, za sprawą wysokiej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pokoi oznacza, że da się odciąć się od hałasu ulicznego. Korzystanie z systemu ma też pozytywny wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Taką metodą kontrolowany jest stopień wilgotności powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy rozwoju pleśni i grzybów. Te wymienione zalety świadczą o dobrej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na komfort termiczny panujący w środku budynku przekonuje tego, że warto zastanowić się nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

Rekuperatory Toruń

 

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok