Biuro rachunkowe i Księgowość online

Optymalizacja witryn WWW na WordPress
17 września, 2020
Naświetlanie lampą – najlepszy pomysł na wybielanie
21 września, 2020

Dlaczego warto zdecydować się na współpracę z biurem rachunkowym?

Zalet podjęcia współpracy z biurem rachunkowym można wyróżnić sporo. Podejmując współdziałanie z biurem rachunkowym poza tym, że zdobywa się kontakt z wykształconym specjalistą, to również wysokiej klasy obsługę. Choć głównie biuro zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, należy dodać, że istnieje więcej zadań, których się podejmuje. Dla przykładu dokonuje wyceny pasywów i aktywów, tworzy zestawienia sald i obrotów oraz segreguje i kataloguje dokumenty firmy. Podjęcie współdziałania z biurem rachunkowym sprawia, że biuro przejmuje część zadań przedsiębiorcy, ułatwiając skupienie się na samej działalności. Dzięki temu zdobywa się nadzór nad prawidłowością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Poza tym biuro rachunkowe wykonuje ewidencję zdarzeń gospodarczych, tworzy finansowe sprawozdania, a do tego składa deklaracje podatkowe i ZUS. Rzetelna współpraca to nie jedyna zaleta wskazująca na to, że warto zdecydować się na współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje umiejętności, wiedzę i znajomość przepisów

Prawo podatkowe często się zmienia, z tej przyczyny nie ma się co dziwić, że biura rachunkowe gwarantują ciągłą aktualizację swojej wiedzy. Wnikliwa analiza i szybkie dostosowanie do wdrażanych zmian, zapewnia, że wszystkie rozliczenia i dokumenty będą posiadały właściwą strukturę, potrzebne dane i zachowają konieczny porządek. Na bazie doświadczenia biuro rachunkowe wypracowało najlepszy sposób pracy. Pracownicy orientują się, jak współdziałać z klientem, żeby odbierać dokumenty na czas i jak ich wspierać w prowadzeniu biznesu. Co więcej klienci biura rachunkowego przeważnie mogą liczyć na dostęp do informacji, a także kompleksową pomoc w zrozumieniu najnowszych przepisów. Księgowa we wszystkich sprawiać działa na korzyść przedsiębiorcy, z uwagi na to z pewnością powiadamia o nowych zobowiązaniach i możliwościach, jakie usprawnią prowadzenie firmy.

Poprawność i łatwy dostęp do księgowych dokumentów

Wszystkie finansowe operacje firmy wykazywane są poprzez dowody księgowe. Na ich podstawie da się dokonać poprawnych rozliczeń, z tego względu są istotnym elementem pracy . Wśród nich wyróżniamy takie dowody księgowe jak dokumenty zewnętrzne tworzone przez lub dla kontrahentów, dowody wewnętrzne odnoszące się do działań wewnątrz firmy (np. listy płac), dokumenty zbiorcze lub dowody korygujące poprawiające niepoprawne dokumenty. Biuro rachunkowe dba, żeby dokumenty przychodziły w komplecie i miały odpowiednią strukturę i wszelkie potrzebne dane. Najistotniejsze, żeby klient donosił dowody skrupulatnie, żeby księgowa mogła przeliczyć je w odpowiednim terminie.

Metoda udostępniania dowodów księgowych do biura rachunkowego przeważnie zależy od jego działania. W części miejsc niezbędne jest dostarczanie dowodów księgowych oryginalnych. W innych miejscach wystarczy poprawnie opisana kopia. Czasami dokumenty należy dostarczać do biura rachunkowego, gdzieniegdzie wystarcza wysyłka skanu. Natomiast każde biuro rachunkowe troszczy się o bezpieczeństwo dokumentów przed zniszczeniem, niedozwolonym rozpowszechnianiem albo wprowadzaniem zmian. Przedsiębiorca ma stały dostęp do swoich dowodów księgowych, szczególnie jeżeli biuro rachunkowe używa najnowszych rozwiązań.

Księgowość elektroniczna

Nowoczesne biura rachunkowe zwykle używają programów e-księgowych. Ich główną korzyścią jest elektroniczny dostęp do danych z każdego urządzenia. Nowoczesna księgowość elektroniczna pozwala na dodawanie wszystkich dowodów księgowych, których zapisy online składowane są na absolutnie zabezpieczonych serwerach. Poza tym takie programy wspierają tworzenie rozliczeń i zestawień, a także ułatwiają kontakt między biurem rachunkowym, a przedsiębiorca. Co ważne programy księgowości online są intuicyjne i proste w obsłudze. Osoby wdrażające zwykle oferują dodatkowe szkolenia, a nawet pełne wsparcie i konsultacje techniczne. Tego rodzaju programy są bezustannie aktualizowane, żeby były zgrane z najnowszymi przepisami i zapewniały absolutne bezpieczeństwo danych.

Wygodna współpraca z biurem rachunkowym

Za sprawą nowoczesnych technologii jak księgowość elektroniczna, a także możliwościom w zakresie przesyłania dokumentów, współpraca z biurem jest wygodna. Opróćz tego większość biur rachunkowych proponuje kompleksową ofertę. Obok gruntownej obsługi księgowej w kwestiach prowadzenia ksiąg rachunkowych i wyliczeń dla pracowników m.in. pomagają w zakładaniu działalności gospodarczej, przesyłają deklaracje skarbowe do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. zapewniają konsultacje telefoniczne. Ważnym elementem współpracy jest również to, że wszystkie biura rachunkowe muszą wykupić ubezpieczenie OC. W przypadku błędów ze strony biura, konsekwencje finansowe będą pokryte z polisy biura rachunkowego, a sam klient nie poniesie dodatkowych kosztów. Tak samo cennym plusem jest też oszczędność czasu. Biuro rachunkowe oferuje wiedzę i pomoc, dlatego sam przedsiębiorca nie musi zajmować się aktualnościami w przepisach albo  uczyć się w tym zakresie. Współpraca zapewnia skupienie się na prowadzeniu działalności.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok