Poprawa płynności finansowej firm

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja
Depilacja laserowa – zabieg medyczny, czy estetyczny?
Marzec 15, 2017
Medycyna estetyczna redukcja tkanki tłuszczowej usuwanie cellulitu regeneracja skóry
Precyzyjne technologie usuwania cellulitu
Marzec 17, 2017
Kredyty dla firm bez zus us kredyty dla firm bez dochodów faktoring bez bik

Kredyty dla firm bez zbędnych formalności

Większość banków w ogóle nie świadczy bezpośrednim konsumentom ekspresowych kredytów, więc takich, jakie można załatwić od razu. Najczęściej powinniśmy dostarczyć stos dokumentów w kwestii wpływów, obrotów, odmiennych kredytów albo wpisu do hipoteki (ponieważ jeśli w ogóle nie będziemy mieli szansy go spłacić, wówczas bank obejmie pieczę nad naszym domem bądź następną przedstawianą nieruchomością). Czy jest jakiekolwiek inne rozwiązanie? Prócz banków kredyty są zapewniane jeszcze przez jednostki pozabankowe. Określa się je jako tzw. kredyty dla firm na oświadczenie. Aby dostać wspomnianą dotację, krótko mówiąc nie potrzebujemy forsować się przekazywaniem sporej liczby papierów. Wystarczy, że wstąpimy na stronę internetową kredytora i wypiszemy kwestionariusz kredytowy albo umówimy się przy użyciu wniosku zgłoszeniowego ze specjalistą. Zazwyczaj wymieniona placówka oczekuje wyciągów bankowych z całościowych firmowych kont za ubiegłe pół roku. Jest to niezastąpione, by zobaczyć naszą płynność pożyczkową. Praktycznie rzecz biorąc znaczy to, iż pożyczkodawca bada obroty naszej placówki i jej egzystowanie w krajowych rejestrach dłużników. Na konkretną decyzję jesteśmy zobligowani czekać ledwie parę minut. W przypadku służbowego spotkania ze specjalistą, wszelkie elementy kredytowania wyznaczane są na bieżąco.

Jakie są zalety pożyczek pozabankowych?

W głównej mierze fakt, iż nie potrzebujemy składać pliku papierów oraz oczekiwać przez kilkanaście dni na decyzję banku. Dużym atutem kredytów firmowych bez ZUS i US jest jednocześnie to, iż konsultant może ogół w szybki sposób wytłumaczyć (w ogóle nie stosuje bankowych sformułowań). Stąd nie ma znaczenia branża, w jakiej działamy – możemy posiadać pawilon mięsny, salon odnowy biologicznej bądź zakład samochodowy. Fachowiec doradzi nam jeszcze w sytuacji, gdy nasza instytucja ma długi. Jest to wyjątkowa informacja dla tych, którzy planują uzyskać kredyt dla firm bez dochodu. Do innych dobrych stron zaliczają się: udzielanie sporych sum kredytów, wydłużony termin spłaty, możliwość spożytkowania kredytu na którykolwiek cel oraz perspektywa pozyskania dotacji w przypadku, gdy nasza firma właśnie rozpoczęła działalność. W prezentowanych firmach kredytowych mamy możliwość zyskać dwa warianty kredytów: bez zabezpieczenia oraz z zabezpieczeniem. W przypadku kredytu z zabezpieczeniem pożyczkodawca pracuje podobnie jak bank, zatem kredyt musi obowiązkowo zostać zabezpieczony hipoteką bądź odmiennym trwałym środkiem.

Faktoring – alternatywny sposób na naprawę sektora finansów w przedsiębiorstwie

Płynność majątkowa instytucji jest zależna w głównej mierze od nabywców. Statystycznie w ogóle nie zamierzają oni płacić faktur za jednym zamachem, jednak realizują to po paru tygodniach, zaś sporadycznie miesiącach. Faktoring bez BIK to wykup takich wierzytelności poprzez placówki zewnętrzne, jakie dostarczają np. usługi obserwacji płatności bądź przeprowadzanie podsumowań. Nasza instytucja może być zadłużona, bowiem nie jest to aż tak istotne przy owej usłudze. Generalnie wyróżnić można kilka wariantów faktoringu:

Faktoring kompletny (bez regresu) – jednostka faktoringowa bierze na siebie nieograniczoną odpowiedzialność za niezapłacone faktury klienta. Nasza jednostka uzyskuje stawkę za fakturę (zazwyczaj 90% ceny).

Faktoring niecałkowity (z regresem) – oznacza na dobrą sprawę wzięcie kredytu w spółce faktoringowej, bo w przypadku ruiny dłużnika, to faktorant jest zobligowany wziąć na siebie odpowiedzialność za rezultaty nie spłacenia za towar lub usługę w terminie.

Faktoring przeciwny – jest stworzony zwłaszcza dla placówek, jakie w za krótkim okresie muszą dać za produkt lub usługę.

Faktoring łączony – to skupienie dwóch głównych modeli faktoringu. Może polegać na przykład na tym, iż firma, która odkupuje długi, będzie odpowiedzialna za upadłość nabywcy wyłącznie w 50 %. Kredyt kontrahenta jest przeniesiony na dwie placówki, zatem każda spośród nich będzie musiała należną sumę opłacić.

Faktoring dotyczący wywozu towarów (faktoring dla firm transportowych) – w tymże przypadku chodzi o pozyskiwanie wierzytelności Interesantów z pozostałych krajów z tytułu ugód transportowych. Mówiąc prościej – firma faktoringowa analizuje klientów mieszkających w innych państwach, a również wprowadza proces odzyskania należności. Powinno się zwrócić uwagę na to, iż faktor nie będzie refundował wywozu do państw podniesionego niebezpieczeństwa, np. do krajów arabskich.

Pozytywne strony faktoringu

Ważną korzyścią owego podejścia jest optymalizacja zdolności budżetowej naszej instytucji. Oczywiście wiemy, w którym czasie zdobędziemy pieniądze oraz mamy szansę przez to odpowiednio uwzględniać jakiekolwiek koszty. Nie potrzebujemy dręczyć się, iż klienci absolutnie nie zapłacą w terminie oraz co istotne – wcale nie potrzebujemy marnować czasu na to, żeby ich popędzać. Dzięki faktoringowi mamy szansę w prosty sposób ograniczyć niebezpieczeństwo kontynuowania działalności gospodarczej. Mówiąc inaczej – wcale nie musimy wciąż rozpamiętywać o tym, iż przez zadłużonych klientów sami będziemy musieli rozwiązać jednostkę. Kolejnym walorem jest sposobność zbywania materiałów bądź usług z dalszym czasem płatności. Z takiej metody refinansowania mogą zaczerpnąć również drobne placówki, jakie w ogóle nie mają zdolności kredytowej.

Dużo więcej informacji odnajdziesz w tym miejscu – Faktoring bez BIK

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok