Malowanie bawialni i sal zabaw – murale przyjazne dzieciom

Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Telebimy i banery LED na imprezy sportowe
Listopad 13, 2017
Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi do domu
Grudzień 18, 2017
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Brzdące kochają gry. Dzięki przeróżnym grom nie tylko przyjemnie spędzają chwile, ale też przyswajają wiedzę i inspirują się. Bawialnie to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu. Są one doskonałym zamiennikiem piaskownicy, zwłaszcza podczas pochmurnej aury. Bawialnie to także miejsca, w których można wyprawić urodziny czy zorganizować kinderbal. Możemy wykreować idealne miejsce rozrywki dla dzieci, które będzie dla nich atrakcyjne i inspirujące. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór barw oraz motywów występujących w bawialniach. Ściany można dodatkowo ubarwić za pomocą artystów i plastyków.

Malowanie bawialni – moc tkwiąca w kolorze

Dla wielu kolor ma jedynie walor dekoracyjny. Kolory mają wpływ na nasze samopoczucie. Niebieski nas uspokaja, natomiast czerwony pobudza. Biały jest doskonałym balansem, podobnie jak wszystkie odcienie szarości. Barwy w świecie dziecka mają jeszcze większą wagę. Mogą one działać na rozwój młodego człowieka: pobudzać ciekawość i pomagać w zasypianiu. Dlatego tak kluczowy jest właściwy dobór kolorów i zachowanie harmonii pomiędzy nimi. Należy pamiętać o tym, że to jakich barw używa maluch gdy maluje albo rysuje, zazwyczaj przedstawia jego odczuwanie emocji. Kolory i ich znaczenie były niejednokrotnie elementem badań psychologów.

Malowanie bawialni – postaci z bajek kontra zwierzątka

Salę zabaw można pomalować jednym kolorem. Artystyczne wykończenie ścian bardziej trafia do dzieci. Inspirujące murale bardzo często widoczne są w przedszkolach, salkach do zabaw pozalekcyjnych czy w ośrodkach sportu dla dzieci. W tego typu dodatki inwestują też właściciele bawialni i wszelkiego rodzaju sal zabaw dla dzieci. Dzięki temu nawet proste pomieszczenie zyskuje swój własny, niepowtarzalny charakter.

Bardzo często w pomieszczeniach dla dzieci królują postaci z bajek i kreskówek. Opcji jest wiele. Można zainspirować się najnowszymi produkcjami, takimi jak przygody pewnego bardzo rozmownego bałwanka, czy zwierzątek mieszkających w niezwykle zorganizowanym mieście. Inspiracją są wielkie wytwórnie, takie jak DreamWorks i Disney. Mimo upływającego czasu nie maleje popularność postaci takich jak: kaczor Donald, Kopciuszek czy Piękna i Bestia.

Dobrym patentem na dekorację bawialni jest też zdecydowanie się na konkretny temat. Może to być las tropikalny, morskie głębiny czy powierzchnia dalekiej planety. Dzięki takim muralom nie tylko udekorujemy ściany, ale też rozbudzimy pomysłowość szkraba. Malunki przedstawiające farmę pomogą dzieciom w nauce nazw zwierząt, czy warzyw.

Wybór tego, co znaleźć się ma na ścianach, warto uzależnić od wieku dzieci, które w sali będą spędzać czas. Do każdej grupy wiekowej adresowane są inne bajki. Rysunki przedstawiające zwierzęta, czy rośliny będą pasować do każdego wieku.

Malowanie bawialni – kompozycja ma znaczenie

Spójność kompozycji odgrywa kluczową rolę podczas dekorowania wnętrz. Jeśli całość współgra ze sobą i płynnie przechodzi – tworzy to najlepszy efekt. Jeżeli wybierzemy jako temat przewodni muralu przykładowo: rafę koralową, to w ciekawy sposób możemy wyodrębnić strefy w sali zabaw. Wpływające w koralowce rybki mogą zaznaczać miejsce do zabawy w kulkach czy na trampolinach, a ścigające się morskie zwierzątka mogą zachęcać do zjazdów na ślizgawkach. W ten sposób pomożemy dzieciom w odnajdywaniu się na tak dużej przestrzeni. Pomysłów jest wiele, wystarczy tylko wszystko odpowiednio zaplanować. Artystyczne rysunki dla dzieci pozwalają się twórczo zrealizować. Kreatywność dzieci jest nieograniczona. od nich możemy czerpać inspirację.

Malowanie bawialni – staranny wybór farby

Miejsce przeznaczone dla dzieci, powinno być przede wszystkim ciekawe, ale także bezpieczne. Dotyczy to nie tylko urządzeń, ale także, też artystycznego malowania ścian. Wszystkie użyte farby i podkłady nie powinny zawierać substancji szkodliwych. Nietoksyczność musi być potwierdzona odpowiednim certyfikatem. W takim przypadku sprawdzają się między innymi farby rozcieńczane wodą. Na uwadze musimy mieć to, iż pośród maluchów są też alergicy. Dlatego tak ważny jest wybór niezagrażających substancji.

Plusy

Wykorzystanie muralu jako dekoracji wszystkich sal do gier to doskonały pomysł na wyróżnienie się pośród innych tego typu miejsc, a w dzisiejszych czasach ma to dużą wartość. Dzieci zapamiętają ciekawe rysunki,a to z całą pewnością wpłynie na wybór rodziców. Odpowiednio dobranym rysunkiem można powiększyć przestrzeń, czy ukryć jej mankamenty. Wielu artystów stosuje techniki, dzięki którym rysunki wyglądają jak trójwymiarowe.

Artystyczne malowanie sal zabaw staje się coraz popularniejsze. Wielu malarzy artystów proponuje swoje usługi. Zadaniem tego typu dekoracji jest zaciekawienie dzieci i sprawienie im przyjemności. Na tego typu instalację można zdecydować się także w domu. Oczywiście musimy wybrać odpowiednie miejsce, najlepiej, gdy będzie to pokój dziecka. Artystyczne zdobienie ścian postaciami z bajek ważne jest także na oddziałach dziecięcych i w ośrodkach opiekuńczych. Dzięki takim prostym zabiegom można wywołać uśmiech na dziecięcych twarzach i podprawić humor.

Zobacz co wiemy o malowaniu bawialni —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok