Sklepy internetowe jaki system wybrać

Piwo kraftowe - Maszyny rozlewnicze do piwa - minibrowary
Browar kraftowy – jak produkować
30 sierpnia, 2020
mieszkania Toruń - home staging biuro nieruchomości
Nieruchomości Toruń – Dom do wynajęcia
30 sierpnia, 2020

Ostatnie lata to ciągły proces rozprzestrzeniania się idei konsumpcjonizmu. Ludzie kupują, nieustannie poszukują nowych produktów i pragną mieć coraz więcej. Niewiele jest argumentów na to, żeby ta tendencja się odwróciła. Nabywanie luksusowych towarów to pierwsza sprawa, lecz musimy także zapewnić sobie oprócz nich detergenty, pokarm – słowem to, co jest nam nieodzowne do egzystencji. Gros ludzi pędzi nieustannie przez życie i co za tym idzie, nie zostaje nam zbyt wiele czasu na chodzenie po sklepach. Receptą może okazać się sklep internetowy – generujący dochody po ewentualnym sukcesie.

 

Sklep internetowy – czemu się opłaca i jak go stworzyć?

Z pewnością kojarzymy niemało wzorcowych jednostek, nie mających w ogóle wolnego czasu. Robią zakupy w supermarkecie raz na dwa tygodnie, aby oszczędzić sobie ciągłego chodzenia po nieodzowne produkty. Obecnie część sklepów poszła krok wyżej i świadczą takowym dostawę zakupów do domu.

Przywołana tematyka tyczy się głównie ludzi zapracowanych, siedzących w nieskończoność w miejscu zatrudnienia. Nie pałają oni entuzjazmem, jak trzeba udać się na świąteczny shoping. Tacy ludzie ochoczo sięgają wówczas po sklep online i masowo zamawiają gifty dla rodziny i przyjaciół. Co za tym idzie – właśnie oni stają się naszą grupą docelową, jak widać na załączonym obrazku – wyjątkowo liczną.

 

Nakreśliliśmy już pierwszy powód zorganizowania sklepu internetowego, obecnie powinniśmy przekalkulować jak ów sklep ma się prezentować. Nie możemy rzucać się na zbyt głęboką wodę. Jeżeli sklep internetowy ma nam zagwarantować konkretne zarobki, wówczas wychodzimy od tzw. analizy SWOT. Rozpatrzenie silnych i gorszych stron, szans i ryzyka to absolutna podstawa. Dotyczy to zarówno naszego nowego sklepu, jak również rywalizujących podmiotów. Musimy przeanalizować jakie parametry osiągają, w czym możemy się na jej tle wyróżnić.

 

Krok następny to wyselekcjonowanie grupy odbiorców. Nie ma tutaj reguły. Powołany przez Was e-sklep może być dostosowany do Klienta uniwersalnego, który znajdzie coś dla siebie wśród wielu typów produktów, lecz też dla przykładu przekonywać do sklepu przede wszystkim Panie, ze względu na przewagę kosmetyków. Kluczowy będzie precyzyjnie nakreślony plan biznesowy. Sumiennie sprawdźcie, czy dysponujesz budżetem, pozwalającym na dotarcie do Odbiorców z całego kraju. Być może będziesz musiał na początek ograniczyć się do konkretnego obszaru – np. miasta.

Trzeba mieć świadomość, że założenie sklepu internetowego ma bardzo wiele wspólnego z działalnością gospodarczą. Opcje w tym przypadku są dwie:

  • Jeżeli otwierasz nową firmę, koniecznie należy zewidencjonować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym albo do Ewidencji Działalności Gospodarczej, wygenerować REGON w Urzędzie Statystycznym, załatwić formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Jeśli wcześniej prowadziłeś biznes, powinieneś jedynie zmienić dane w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), uzupełniając je o zapis dotyczący handlu w sieci.

 

Bardzo ważna kwestia to oferowane produkty. Gdy już ustalimy czy nastawiamy się na coś wyspecjalizowanego, z hermetycznej działki, czy też produkty uniwersalne, produkowane na dużą skalę, koncentrujemy się na odpowiednim wyborze dystrybutora. Rzetelność, terminowość i wiarygodność, to musi być lista walorów, na którą wypada zwrócić uwagę. Oczywiście ważny dla nas będzie też przełożenie jakości na koszta. Nie działa tutaj reguła, że taniej znaczy lepiej i na odwrót. Masz już dostawcę? W tym momencie trzeba zatroszczyć się o prezentacje towarów. Wielu się zastanawia – ale po co mi oryginalne opisy?

Zanurzamy się właśnie w strefę pozycjonowania. Opisy od producentów to stanowczo zbyt mało. Gdy chcemy szybko uzyskać zwrot inwestycji, to wtedy należy poświęcić czas na jedyne w swoim rodzaju opisy produktów – chwytliwe dla Klientów, lecz także usprawnione pod SEO, żeby dobrze nam znana wyszukiwarka Google wystawiła nam wysoką ocenę jakości. Jeżeli nasza treść była już wcześniej gdzie indziej – wyszukiwarka zakwalifikuje nas jako niezbyt atrakcyjnych i nie zagwarantujemy sobie satysfakcjonującej lokaty w rezultatach wyszukiwania. Takie opisy damy radę przygotować na własną rękę, ale wyższą jakość mogą nam zapewnić fachowcy z dziedziny SEO.

 

Gdy już przypilnowaliśmy powyższego – czas na zapewnienie Klientom określonych systemów płatności. Do najpopularniejszych należą:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Z pewnością będziemy chcieli też zapewnić Partnerom zapłatę za pobraniem i z góry. Ważnym będzie, aby serwis płatności był odpowiednio zabezpieczony– np. przy pomocy szyfrowania SSL. Bezpieczeństwo transakcji z pewnoscią wpłynie pozytywnie na zaufanie Odbiorców.

 

Sklep internetowy – kwestie techniczne

 

Koncepcja jest, znacie już swoją konkurencję, mamy naszkicowany plan działania i odpowiednio spreparowane pod sprzedaż towary? Czas na krótkie omówienie kwestii technicznych.

Wybór oprogramowania pod nasz sklep to coś, co może przesądzić o powodzeniu naszych starań. O tym, które należy wybrać warto zapytać specjalistę z tej dziedziny. Niekiedy starczy nawet bezpłatny software, lecz jeśli nasz sklep ma się rozwinąć na dużą skalę – możemy potrzebować full serwisu lub indywidualnego oprogramowania.

 

Domena czasem jest dostarczona w pakiecie z oprogramowaniem, lecz nie jest to reguła. Jeżeli tak nie będzie – to wtedy będzie trzeba takową zakupić. Nie sprawdzą się tutaj skomplikowane rozwiązania – nasza domena musi być prosta, taka, którą bez problemów zapamiętamy i powtórzymy w gronie znajomych .

W temacie hostingu najważniejszy będzie rozmiar serwera i dane dotyczące transferu – hosting rzecz jasna musi być dostosowany do wielkości i zakresu działania naszego sklepu. Nie korzystajmy tutaj darmowych hostingów – przynoszą one zbyt wiele obostrzeń, co utrudni nam pracę.

sklepy internetowe Toruń

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok