Klinika stomatologiczna

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserowa
Sierpień 30, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Szkolenie na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych
Sierpień 31, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Jakie nowoczesne zabiegi oferuje stomatologia estetyczna

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na zdobytej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów oraz na rozwoju tecjnologii i technik stosowanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest praktycznie od ręki w czasie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice stomatologicznej. Teraz pacjenci mogą skorzystać z wielu technologii, które zmniejszają przebarwienia i poprawiają wygląd i kształt zębów, a nawet wypełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki przyjdzie do dentysty, wychodzi z gabinetu w pełni uśmiechnięty w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane i na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu dentystycznym. Do niedawna na ostateczny efekt musieli czekać aż do końca leczenia i pełnego wygojenia tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Obecnie stworzono możliwość poznania efektu pracy dentysty zanim ten rozpocznie leczenie. Techniką tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Jak to działa? DSD to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – dentysta przy użyciu specjalnego programu nanosi wszelkie poprawki. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów oraz wpływ zmian na ogólny wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Ponadto cyfrowe projektowanie uśmiechu można zastosować mając już gotowy plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent obejrzy etapy zmian albo skorzystać z programu w roli przyszykowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może przekazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, natomiast dentysta wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą niezbędne do stworzenia wybranego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy wypełnić braki zębów nie tylko ze względu na wygląd, ale także zdrowie szczęki, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku decyduje się na wszczepienie implantu stomatologicznego. O ile dotąd, choć implanty są najtrwalszym i zdaniem dentystów najlepszym pośród protez, cały zabieg ciągnął się przez kilka miesięcy, dlatego że aplikacja implantów zębowych wiąże się sporym czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły maksymalne zmniejszenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym przypadku implant będzie musiał zrosnąć się z tkanką kostną, co zabierze czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę dentystyczną ze wspaniałym uśmiechem w jeden dzień. Stomatolodzy opracowali do tego nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką da się założyć bezpośrednio na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwa zyski. Pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego gojenie. Kiedy już implant stomatologiczny całkowicie zrośnie się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, podczas której dentysta wymienia tymczasowe uzupełnienie na stałe uzupełnienie.

Profesjonale wybielanie zębów lampą Beyond u stomatologa

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi technikami wybielania zębów, wykorzystanie stworzonej do tego lampy zapewnia o wiele widoczniejsze efekty przy ledwo pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszelkie przebarwienia utworzone na skutek diety, ponieważ nawet zupełnie wyleczone zęby mogą mieć, nieprzyjemny żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, która usuwa przebarwienia, a do tego pozbywa się do 96% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też widoczny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów lampą u dentysty jest niezwykle wygodny i nie zajmuje wiele czasu. Bardzo funkcjonalnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto wspomnieć, że dentysta może bez trudu regulować natężenie lampy i w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu da się polepszyć również za pomocą koron protetycznych oraz licówek stomatologicznych. Korony służą wymianie zębów np. po leczeniu kanałowym pod mikroskopem albo do położenia jej na implancie. Wykorzystuje się je w głownej mierze z uwagi na to, że doskonale imitują zwykłe zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, które zakłada się od razu na zęby. Dzięki nim da się schować niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. przy zebach martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki używa się również jako sposób poprawy niewielkich wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) albo ukruszony fragment zęba.

Stomatolog Toruń

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok