Klinika stomatologii estetycznej Toruń

Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na osiągniętej przez lata wiedzy dentystów i na rozrostu technologii i technik stosowanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a duża z nich, osiągalna jest praktycznie od razu w ciągu jednej lub kilku wizyt w klinice stomatologicznej. Współcześnie pacjenci mają do wyboru wiele metod, które zmniejszają przebarwienia oraz poprawiają kształt zębów, a także wypełniają braki. Tym sposobem każdy pacjent, jaki pojawi się u dentysty, opuszcza gabinet uśmiechnięty w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Duża ilość pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po pełnym leczeniu dentystycznym. Do niedawna na końcowy efekt musieli czekać aż do zakończenia leczenia oraz zupełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Obecnie stworzono możliwość poznania efektu pracy dentysty nim podejmie się leczenia. Sposobem tym jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Jak to działa? DSD to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – tj. kompletu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć RTG – stomatolog za pomocą specjalnego programu wprowadza wszelkie poprawki. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów i oddziaływanie zmian na ogólny wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Co więcej cyfrowe projektowanie uśmiechu można wykonać mając już stworzony plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian albo użyć programu w roli przyszykowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może pokazać dentyście jakiego efektu oczekuje, a z kolei stomatolog wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą konieczne do stworzenia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy uzupełniać usunięte zęby nie tylko z uwagi na estetykę, ale także zdrowie szczęki, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu wybiera zabieg wszczepienia implantu stomatologicznego. O ile dotąd, choć implanty są najmocniejszym oraz zdaniem dentystów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, pełen przebieg leczenia trwał kilka miesięcy, dlatego że wszczepienie implantów dentystycznych łączy się długotrwałym czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na maksymalne skrócenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant musi połączyć się z tkanką kostną, co zabierze czasu, dzięki nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę dentystyczną z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Stomatolodzy sporządzili do tego nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką można założyć bezpośrednio na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwie korzyści. Pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z nowym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Kiedy już implant całkowicie połączy się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, gdzie stomatolog wymienia tymczasowe uzupełnienie na uzupełnienie stałe.

Wybielanie zębów lampą w gabinecie stomatologicznym

Wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi metodami wybielania zębów, wykorzystanie stworzonej do tego lampy zapewnia zdecydowanie lepsze rezultaty przy zaledwie jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszelkie przebarwienia utworzone w wyniku diety, dlatego że nawet w pełni zdrowe zęby mogą posiadać, brzydki żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, jaka eliminuje przebarwienia, a obok tego usuwa do 97% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania zębów lampą w gabinecie dentystycznym jest całkiem komfortowy oraz nie zabiera wiele czasu. Szczególnie funkcjonalnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu można dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto wspomnieć, że stomatolog może swobodnie regulować siłę światła oraz tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można naprawić również za pomocą protetycznych koron i licówek stomatologicznych. Korony służą wymianie zębów na przykład po leczeniu kanałowym pod mikroskopem lub do położenia jej na implancie. Wykorzystuje się je przede wszystkim ze względu na to, że rewelacyjnie imitują prawdziwe zęby. Wykonuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, które aplikuje się na zęby. Licówkami można zakrywać niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. przy zębach martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się również jako sposób poprawy małych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy schować np. diastemę (przerwę między zębami) lub nadłamany fragment zęba.

 

Licówki Toruń

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok