Leczenie kanałowe Toruń

DENTYSTA TORUN Gabinet stomatologiczny leczenie kanalowe
Rodzinny dentysta – Esthetic Dental Clinic Toruń
23 stycznia, 2019
Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci
Nauka pływania niemowląt Toruń
14 lutego, 2019
Endodoncja Toruń - Leczenie kanałowe bezbolesnie i skutecznie ile zabiegow

DENTYSTA BEZ BÓLU- CZY TO MOŻLIWE?

Wielu z nas choć raz w życiu, stresując się pod drzwiami gabinetu dentystycznego, słyszał wrzaski bólu. Niewykluczone, że zdarzyło ci się też bohatersko poprosić o plombowanie bez znieczulenia, co finalnie skończyło się nieznośnym bólem i strachem przed dentystą. Natomiast inna inna grupa ludzi wręcz do przesady boi się nie tyle borowania, co igły. Badania pokazują, że 39% Polaków boi się zapisać do stomatologa. Nie dziwi nas zatem informacja, że 99% Polaków ma próchnicę. Zaniedbane zęby mogą skutkować bardzo dużymi powikłaniami dla ogólnego stanu organizmu, dlatego współczesna stomatologia wychodzi naprzeciw wszystkim lękom swoich pacjentów i proponuje coraz to nowsze sposoby znieczuleń.

Dla tych, którzy boją się strzykawek…

Każdy z nas ma jakieś fobie. Są tacy, którzy źle czują się w ciemnych pomieszczeniach, inni panicznie boją się węży, są zaś i tacy, którzy odczuwają paniczny strach na widok strzykawek. Jest to strach zupełnie zwyczajny i nie trzeba się go wstydzić. Duża grupa ludzi nie zdaje sobie sprawy z możliwości najnowszej medycyny i wciąż funkcjonuje w świecie, gdy lekarz był w stanie wyrywać nam ząb „na żywo”, ponieważ „skończyły się limity znieczuleń”. Jeśli strach przed jakimkolwiek bólem jest dla ciebie nie do przeskoczenia, warto przemyśleć zastosowanie nowoczesnych metod znieczulania. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze z nich:

-„magiczna różdżka”- to komputerowa metoda blokowania bólu. Urządzenie to przypomina wyglądem różdżkę lub długopis, więc często jest nazywane z niemieckiego „Wand” albo po prostu „magiczna różdżka”. Bardzo często to znieczulenie wykorzystuje się w gabinetach dentystycznych dla najmłodszych, ponieważ preparat znieczulający jest dawkowany przez urządzenie, które nie powoduje bolesnego zaaplikowania preparatu w dziąsło. Nie widzimy też żadnej igły. Niewątpliwym plusem tej metody jest także brak skutków ubocznych- dziąsła i język pozostają sprawne, zatem możemy po takim znieczuleniu swobodnie mówić. Częściowy paraliż przy znieczuleniu standardowym nierzadko powoduje niemiłe wrażenia a nawet ataki histerii.

-gaz rozweselający- Wykorzystanie podtlenku azotu w mieszance z tlenem, jest bardzo korzystnym i częstym sposobem znieczulania. Gaz rozweselający rozluźnia, odpręża i trochę otumania, dzięki czemu jest nam o wiele łatwiej oddać się „pod skalpel” specjalisty, zamiast panicznie uciekać głową. Ta metoda walki z bólem jest także bardzo często stosowana w trakcie wizyt dla dzieci. Jej największe plusy, to brak konieczności używania igieł. Gaz nie powoduje też drętwienia w jamie ustnej. Maseczki, przez które podawany jest podtlenek azotu najczęściej pachną owocami, co jest dodatkowym plusem dla pacjenta. Zdarza się, że pacjenci są w tym stopniu odprężeni, że zasypiają na fotelu dentystycznym i drzemkę kończą dopiero, kiedy „jest już po”.

-żel, plaster, spray- Na nasze specjalne życzenie stomatolog może też wykorzystać specjalny plaster, żel lub spray. Lek ten po przyłożeniu go do policzków znieczuli miejscowo wybrany fragment i łatwiej będzie nam podać koktajl podawany w strzykawce.

2. Hipnotyzowanie, relaksowanie i inne bólu uśmierzanie

Rozwój medycyny obfituje w coraz więcej metod niekonwencjonalnych. Pojawia się coraz więcej gabinetów stomatologicznych, które proponują znieczulanie za pomocą zupełnie nowatorskich metod, na przykład utrzymanych w konwencji hipnozy. Te metody w Polsce pozostają jednak w sferze urozmaiceń, chociaż są równie skuteczne. Metody „hipnotyczne” polegają na tworzeniu specjalnych aplikacji, które emitują odprężające melodie i fale dźwiękowe o różnym natężeniu. Tak nasz umysł i ciało jest wprowadzany w cudowny stan uspokojenia, co pozwala nam się uspokoić w trakcie zabiegu i bez strachu oddać w ręce stomatologa. W niektórych gabinetach pacjent podczas zabiegu dostaje także gogle Virtual Reality. Dzięki nim może „poszybować” do innego świata, podziwiając piękne, realistyczne widoki i słuchać tematycznej muzyki.

3. Strzykawka bezigłowa

Strzykawka bezigłowa- to narzędzie podobne do „magicznej różdżki”. Ma ono łagodzić aplikowanie leku znieczulającego do dziąsła i niwelować uczucie „rozpychania” dziąsła przez wlewany weń płyn. Strzykawka bezigłowa kształt małego pistoletu. Gadżet ten stopniowo aplikuje nam środek, dzięki czemu nie jest to aż tak niekomfortowe jak tradycyjna igła.

4. Kto powinien unikać znieczuleń?

Wizja korzystania z usług stomatologa bez opcji znieczulenia, może być przerażająca. Jeśli nie masz żadnych przeciwwskazań, zawsze należy zastosować znieczulenie. Żyjemy w XXI wieku, szkoda się więc niepotrzebnie męczyć. Są jednak okoliczności, kiedy należy stomatologa uprzedzić, że podanie zwyczajnego środka zmniejszającego ból nie jest możliwe. Jako częste przeciwwskazanie do zastosowania znieczulenia podawana jest ciąża. Specjalistyczne analizy pokazują, że znieczulenie miejscowe nie wpływa niekorzystnie na rozwój dziecka, zatem śmiało możesz iść do dentysty , oczekując na maleństwo. Warto jednak poinformować o tym fakcie specjalistę, który ewentualnie wybierze słabszy preparat, albo zmniejszy nieco jego dozę. Bardzo istotnym przeciwwskazaniem do skorzystania ze znieczulenia u dentysty jest przyjmowanie preparatów, które rozrzedzają krew. Do tej grupy leków wliczamy m. in. aspirynę, dlatego jeżeli np. dzień przed wizytą u dentysty zażywałeś aspirynę, koniecznie powiedz o tym stomatologa. Dentysta musi też wiedzieć, jeśli masz szczególne uczulenia na konkretne produkty lub środki farmakologiczne.

Leczenie kanałowe – dentysta Toruń

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok