Lifting – redukcja zmarszczek i ujędrnianie skóry

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Sprawy karne i wykroczenia
Wrzesień 24, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, przydtane do pracy i w podróży.
Wrzesień 25, 2019
Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z upływem lat poziom kolagenu i elastyny w skórze zdecydowanie spada, co powoduje, że staje się ona zwiotczała oraz ujawniają się na niej zmarszczki. Ci, którzy pragną zatrzymać młodość , mogą poddawać się zabiegom, które zapewnią jej elastyczność i jędrność. Jeśli jednak te działania przeciw starzeniu się to zbyt mało, nowoczesna medycyna estetyczna udostępnia liftingi, które przywracają napięcie skóry, poprawiają jej wygląd i kształt. Ponadto, obecne metody stają się co raz mniej inwazyjne i nie oznaczają trudnych operacji, bo są wykonywane bez skalpela. Zwykle różnią się od siebie metodami, jednak są efektywnym sposobem na zakrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są jednymi z najbardziej nowatorskich i pionierskich metod liftingowych. Jego technika bazuje na mocy ultradźwięków, jakie są wysyłane przez specjalne urządzenie i przedostają się do wnętrza skóry. Docierają znacznie dalej od innych maszyn (np. laserowych), gdzie wywołują ruch i tarcie komórek, które produkuje ciepło. To prowadzi do mikrouszkodzeń, które motywują regenerację organizmu. Wytwarzany w tym procesie kolagen dodatnio wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Dzięki niemu zostaje przywrócona elastyczność i jędrność, a zmarszczki zostają wygładzone. Ponadto technologia HIFU może być też używana na wszystkich partiach ciała. Dzięki wieloletnim badaniom nad ultradźwiękami, ta technika jest bezpieczna dla organizmu, jednak zabieg musi być przeprowadzany w przez specjalistę, aby nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Kolejnym sposobem na pobudzenie produkcji kolagenu jest termolifting, który jest współcześnie oceniany jako jeden z najskuteczniejszych liftingów. Zabieg bazuje na pracy fal radiowych, które tak samo jak w przypadku ultradźwięków wpływają do wnętrza skóry i tam oddziałują na włókna kolagenu. Przez energię termiczną rozszerzają się i obkurczają, co mobilizuje ich pracę. Termolifting podnosi napięcie skóry oraz modeluje owal twarzy, wygładza zmarszczki okolic oczu i całej twarzy, a gęstość i jędrność skóry podnosi się już po jednym zabiegu. To działanie zapobiega starzeniu się oraz jest doskonałą metodą usuwania blizn, cellulitu oraz rozstępów. Metoda nie ma szkodliwego wpływu na naczynia krwionośne ani na nerwy oraz jest absolutnie nieinwazyjny i bezbolesny.

Wolumetria twarzy

Pod terminem wolumetrii chowa się zabieg polegający na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego lub innych płynów tak zwanych stymulatorów kolagenu (np. kwas polimlekowy), które działają jak wypełniacz, w wyniku czego podnoszą wiotką skórę oraz wyrównują owal twarzy. Niekiedy możliwe jest też użycie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Dopasowane dawki powodują, że efekt końcowy jest naturalny oraz nie pokazuje oznak nawet minimalnej ingerencji medycyny estetycznej. Preparat wstrzykuje się pod skórę lub pod mięśnie, a potem rozciera subtelnym masażem, co daje pożądane oraz trwałe rezultaty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się nawet do 17 miesięcy. Co ważne może też zastępować skomplikowane operacje plastyczne, dlatego że dzięki wypełnieniu można powiększyć usta albo poprawić kontur twarzy czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjnym zabiegiem liftingującym jest wszczepianie podskórnie specjalnych nici liftingujących. Ich zadaniem jest podniesienie skóry, która z czasem staje się co raz bardziej wiotka. Przeważnie dotyczy to obszarów takich jak: policzki, czoło, żuchwa, a także w pobliżu szyi lub dekoltu. Niestety skóra z większych części ciała może okazać się za ciężka, aby podtrzymać ją za pomocą nici. Istotne jest też to, że nici liftingujące sa podobne do nici stosowane w trakcie operacji i z upływem kilku miesięcy całkowicie rozpuszczają się . Przygotowuje się je z różnych surowców takich jak: kwas glikolowy lub mlekowy czy polikaprolakton i z reguły mają one długość około 6 – 10cm. Zabieg wykonuje się poprzez wszycie nici pod skórę za pomocą specjalnych igieł, a za sprawa znieczulenia miejscowego nie boli. Zazwyczaj taki zabieg jest skuteczny na okres 2 lat.

Lifting laserowy

Parę lat wcześniej lifting laserowy był względnie inwazyjnym zabiegiem ze względu na to, że pacjenci potrzebowali długiej rekonwalescencji po podjęciu zabiegu. Obecnie technika laserowa jest bezustannie dopracowywana, staje się bardziej dokładna oraz znacznie mniej ingeruje w tkanki. Tak jak pozostałe metody, laser ma za zadanie podwyższenie produkcji kolagenu, dlatego jego promień przyczynia się do mikrouszkodzeń skóry, które pobudzają organizm do naprawy. Lifting laserowy efektywnie odmładza, poprawiając owal twarzy. Dodatnio wpływa również na wygląd skóry, dlatego że dzięki niemu można usunąć blizny, przebarwienia, a także zmniejszyć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Operacyjny lifting to najbardziej znany sposób na powstrzymanie starzenia. Niestety również wyjątkowo inwazyjny. Jest to zabieg chirurgiczny, który ma na celu przywrócenie napięcia obwisłej i zwiotczałej skóry. Trudniący się tym chirurg kliniki estetycznej wykonuje precyzyjne nacięcia w okolicach linii włosów, skroni oraz uszu, po czym modeluje skórę ręcznie, układając ją i naciągając, by stworzyć przewidywany rezultat. Taki lifting może być całościowy albo częściowy, w zależności od tego, jak wielką powierzchnię twarzy lub szyi ma poprawić. Operację liftingującą przeprowadza się pod narkozą. Zabieg wymaga długiego okresu wypoczynku. Zwykle opuchlizna znika w ciągu tygodnia, ale na końcowe rezultaty trzeba czekać mniej więcej pół roku. Z biegiem czasu blizny powinny stać się niewidzialne, a efekty trwałe.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok