Stomatologia Toruń

Domy na sprzedaż
15 września, 2020
Ocieplanie poddasza
17 września, 2020

Każdy z nas często podziwiał śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że śnieżnobiały uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie fejsbukowych selfie warto dbać o kondycję swojego uśmiechu. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach na Facebooku. Na stan naszych zębów w dużej mierze wpływają przyzwyczajenia i jedzenie. Kawa, herbata, czerwone wino lub papierosy mają duży wpływ na kolor naszych zębów. Dużej wagi sprawą jest także odpowiednia higiena jamy ustnej: wybielające pasty do zębów i płyny do płukania mogą nam pomóc utrzymać zęby w odpowiedniej kondycji. Na kolor naszych zębów w dużej mierze mają wpływ też predyspozycje genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie na wysokim poziomie zaawansowania i umożliwia nie tylko wybielać ale także zmieniać kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są nieproporcjonalne i nie pasują do twoich rysów? Masz kompleksy na punkcie kształtu twoich zębów? Marzysz o tym, by były  proste i białe? Innowacyjne metody stomatologii estetycznej pozwolą ci wypracować zamierzony efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć piękny uśmiech w kilka chwil. Stomatologia estetyczna proponuje duży wachlarz możliwości. Jednym z rozwiązań jest założenie licówek. Licówka to cienka warstwa masy ceramicznej nakładana bezpośrednio na zęby. Licówki umożliwiają zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uzębienia jest wykluczenie przeciwwskazań. Licówek nie zakłada się u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek muszą też zrezygnować ludzie po leczeniu kanałowym. Jeśli nie chorujesz na żadną z wyżej wymienionych dolegliwości, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich ubytków. Aby stworzyć indywidualnie dopasowane licówki, specjalista wykonuje wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta wykonuje najpierw symulację uśmiechu- przedstawia ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju próbą, którą możemy przetestować. Dzięki makiecie specjalista wie, które fragmenty szczęki wymagają poprawy. Dzięki temu będziemy cieszyć się idealnie dopasowanymi nakładkami, które będą komfortowe w użytkowaniu. Ostatni krok w drodze po idealny uśmiech jeśli wszystko jest odpowiednio dopasowane do pacjenta, to cementowanie ceramicznych nakładek . Po ostatecznych poprawkach dokonanych na makiecie, nakładki są cementowane na stałe.

Licówki- jak wybrać najlepsze?

Wyróżniamy kilka rodzajów licówek:

  • Kompozytowe- niska cena, wykonane  skomponowane z różnych składników. Kosztują od 200-400 zł za jedną nakładkę.
  • Akrylowe- wykorzystywane w makietach jako licówki tymczasowe grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, dosyć słaba trwałość.
  • Ceramiczne-są dużo twardsze niż naturalne szkliwo, kosztują trochę więcej, ale ich trwałość jest największa. Przedział cenowy to 600- 2500 zł.

Wybielanie- czy warto zainwestować?

Wysoki poziom technologii stomatologii estetycznej umożliwia nie tylko zmienić kształt zębów. Co druga osoba marzy o idealnie białych zębach. Istnieje kilka alternatyw by uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Oto najczęstsze z nich:

  1. Wybielanie za pomocą lampy Beyond

Proces wybielania za pomocą lampy zaczynamy od usunięcia kamienia i osadów. Zabieg ten przeprowdza się w gabinecie dentystycznym, przed wybielaniem. Następnym krokiem jest zastosowanie profesjonalnego żelu wybielającego. Specyfik ten jest aktywowany przez światło lampy. Cały zabieg wybielania trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia zajmuje to około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym? Ceny wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Stomatologowie zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. Żel wybielające z nakładkami do stosowania poza gabinetem stomatologicznym

Kolejnym sposobem na uzyskanie idealnie białych zębów jest zainwestowanie w profesjonalny żel wybielający z nakładkami. Zestaw kupimy w większości gabinetów dentystycznych razem z instrukcją użycia od profesjonalisty. Najczęściej nakładki należy nosić przez dwie godziny dziennie. Cały proces wybielania trwa siedem dni. Ile kosztują wybielające nakładki? Koszt nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to metoda tańsza niż zabieg u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy w gabinecie.

  1. Piaskowanie

Boisz się myśli o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się martwić! Piaskowanie to stuprocentowo  bezpieczny zabieg. Polega on na wyrzucaniu na zęby drobinek piasku pod ciśnieniem. Piaskowanie polecane jest osobom, które palą papierosy. Zabieg usuwa płytki nazębnej i przebarwień. Piaskowanie sprawia, że zęby są jaśniejsze i gładsze, dzięki czemu łatwiej obronią się przed próchnicą. Piaskowanie trwa około 30 minut a jego cena jest stosunkowo niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok