kurs na pojazdy uprzywilejowane

Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis
Klimatyzacja Bydgoszcz
2 września, 2020
Kredyty toruń pożyczki gotówkowe bez bik na dowód
Chwilówki przez internet
2 września, 2020

Szkolenie na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Zostanie kierowcą pojazdów uprzywilejowanych wymaga odpowiednich uprawnień. Według przepisów prawa wymagane jest tradycyjne prawo jazdy właściwej kategorii, zezwolenie Starosty, zaświadczenie odbycia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Ponadto potrzebne są pozytywne wyniki badań lekarskich oraz psychologicznych, które potwierdzą możliwość kierowania pojazdami. Kompleksowe szkolenie zapewnia otrzymanie wszelkich dokumentów. Dla kierowców, którzy zdobyli uprawnienia wcześniej dostępne są szkolenia uzupełniające, które rozwinąć osiągnięte zdolności. By rozpocząć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, specjalne przygotowanie nie są potrzebne. Jedynym wymogiem oprócz posiadania podstawowego prawa jady danej kategorii jest przekroczenie wieku 21 lat. Z kolei badania lekarskie można przejść po zakończeniu szkolenia lub w jego trakcie.

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane ciekawi zwłaszcza osoby, które planują kierować tymi pojazdami w pracy w służbach publicznych. Zawód kierowcy pojazdu uprzywilejowanego łączy się z podniesionym ryzykiem kolizji. Zgodnie z kodeksem drogowym są sytuacje, gdy pojazd uprzywilejowany nie musi przestrzegać przepisów ruchu drogowego. W szczególnych sytuacjach może zignorować sygnalizację świetlną oraz poziome i pionowe znaki, przy czym wymagane jest zachowanie przede wszystkim ostrożności. Ze względu na to kierowca musi wykazywać się błyskawiczną reakcją, sprawnością oraz opanowaniem. Dzięki temu uniknie trudnych sytuacji drogowych.

Do pojazdów uprzywilejowanych zaliczamy wszystkie te, które wysyłają niebieskie, błyskowe sygnały świetlne oraz sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie. Między innymi są to pojazdy policji, straży pożarnej, miejskiej oraz gminnej. Według przepisów ruchu drogowego to są także pojazdy ratownictwa medycznego, wodnego lub chemicznego. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane zainteresuje także kierowców chcących zatrudnić się w Straży Granicznej, Służbie Celnej, Służbie Parku Narodowego i innych służbach bezpieczeństwa. Posiadając te uprawnienia można także prowadzić bankowozy oraz pojazdy przewożące wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane kompleksowo przygotuje kierowcę do pracy w tym charakterze.

Organizacja i program szkolenia

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane był przygotowany , żeby przygotowywał kierowcę na niebezpieczne sytuacje w ruchu drogowym oraz unikania kolizji. Dzięki technikom ekstremalnej jazdy, kierowca zachowuje bezpieczeństwo swoje, a także pasażerów i osób trzecich wymagających pomocy. Szkolenie pokazuje ekstremalne sytuacje, gdzie realna jest utrata panowania nad pojazdem. Poprzez szkolenie kierowcy szlifują swoje zdolności, koniecznych do bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Kurs na pojazdy uprzywilejowane oferowane jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E i w kat. C, C1, C+E. Podstawowy kurs przeznaczony jest dla każdego kierowcy, natomiast szkolenie uzupełniające przygotowano dla kierowców, mających już uprawnienia. W szkolenie wchodzą zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz wewnętrzny egzamin. Wśród tematów, które są w zajęciach teoretycznych są skutki i mechanizmy wypadków drogowych, podstawy psychologiczne uprzywilejowanego transportu oraz kierowanie pojazdem w trudnych warunkach. Istotnym segmentem jest także utrwalenie przepisów ruchu drogowego. Natomiast zajęcia praktyczne obejmują ćwiczenia na płytach poślizgowych.

Ukończenie zajęć praktycznych i teoretycznych oraz egzaminu końcowego, skutkuje otrzymaniem zaświadczenia, które będzie podstawą do odebrania prawa do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Pozyskanie zaświadczenia równa się z ukończeniem szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po dokonaniu wszelkich formalności kierowca zdobywa uprawnienia do pracy na stanowisku kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

Co należy przygotować przed szkoleniem na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Kierowca chcący zaliczyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi uprzednio ukończyć 21 lat oraz prawo jazdy właściwej kategorii. Nie ma innych wymagań wstępnych. Najwygodniejszą formą wpisania się na szkolenie, jest przygotowanie zgłoszeniowego formularza. Wszelkie szkoleniowe materiały i egzaminy przygotowuje ośrodek szkolenia. Również przeprowadzenie badań lekarskich i psychologicznych dostępne jest w ofercie.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego kompleksowo przygotowuje oraz dostarcza fachową wiedzę, dzięki wyspecjalizowanej kadrze pracowników. Instruktorzy opierają się na doświadczeniu i wiedzy, które szczegółowo przekazują kursantom. Ułożony program szkolenia za pomocą świetnej organizacji oraz zastosowaniu nowoczesnych narzędzi i technologii uczy kierowców jazdy w ciężkich warunkach. Nauka zgodna z obowiązującymi normami, warunki nauczania i znakomita kadra instruktorów znających techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane fundamentem bezpiecznej jazdy oraz sprawnego poruszania się w ruchu drogowym w nawet najbardziej ekstremalnej sytuacji.

Pojazdy uprzywilejowane

 

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok