Dochodzenie odszkodowania za wypadki drogowe
Kwiecień 17, 2016
Projektowanie ogrodów nowoczesnych
Maj 15, 2016

Dokładne obserwowanie drogi, stosowanie się do przepisów prawa drogowego, rozsądek przy wykonywaniu manewrów drogowych i planowanie działań jazdy to najlepszy przepis na zostanie bezpiecznym i dynamicznym kierowcą. Są to także elementy jazdy defensywnej, czyli techniki jazdy, która poprzez odpowiednie czynności i zachowanie ostrożności poprawia poziom kultury na drogach. Jazda defensywna to przede wszystkim instynktowne unikanie raptownych manewrów i agresywnych zachowań na drodze. To również optymalne wykorzystanie systemów samochodowych i odpowiednie wczesne informowanie innych o swoich zamiarach. Innymi słowy, jazda defensywna to inteligentna i kulturalna technika jazdy, która jest co raz częściej stosowana przez kierowców w Polsce. Do dzisiaj mogliśmy jedynie czytać o regułach jazdy defensywnej. Jednak nasza szkoła jazdy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów i od kilku lat organizuje kursy jazdy defensywnej w Toruniu. Wieloletnie doświadczenie i wyspecjalizowana kadra to nasze najcenniejsze atuty. Kurs jazdy defensywnej, organizowany przez nas, to znakomita szansa na zdobycie wyjątkowych umiejętności. Zobacz czym jest kurs jazdy defensywnej i zyskaj więcej niż myślisz.

Na czym polega kurs jazdy defensywnej?

Szkolenie jazdy defensywnej złożony jest z 3 części. Pierwsza część szkolenia polega na audycie bezpieczeństwa, podczas którego instruktor ocenia styl jazdy osoby kierującej pojazdem. Za pomocą specjalistycznej aparatury telemetrycznej obliczane są wszelkie czynności kierowcy, oraz dane przejazdu, takie jak średnia prędkość, średnie spalanie i obciążenie silnika. Podczas jazdy instruktor korzysta z zróżnicowanego scenariusza, by jak najbardziej szczegółowo ocenić styl jazdy kierowcy w każdej sytuacji drogowej. Po zakończeniu etapu praktycznego, instruktor wydaje ocenę stylu jazdy. Dalej rozpoczyna się kolejna faza szkolenia – zajęcia teoretyczne, podczas których omawiane są dokładnie takie tematy jak rola kierowcy przed rozpoczęciem korzystania z samochodu, styl kierowania pojazdem, przepisy ruchu drogowego, umiejętność przewidywania zachowań na drodze, psychologia w ruchu drogowym, ekonomia jazdy, czynniki wypadków, a także pierwsza pomoc przedlekarska. Po wyczerpującym omówieniu wszystkich tematów, kursanci są kierowani na ponowne zajęcia praktyczne z instruktorem. Tym razem mając na uwadze wskazówki instruktora, starają się wdrożyć poznane na zajęciach zasady jazdy defensywnej. Instruktor wskazuje negatywne nawyki i pomaga skuteczniej wykorzystać elementy jazdy defensywnej.

Kilka podstawowych zasad jazdy defensywnej

Idea jazdy defensywnej łączy pragmatyzm, koncentrację i szybką reakcję w jednym. najważniejszym elementem koncepcji jazdy defensywnej jest odpowiednie dostosowanie prędkości samochodu do warunków na drodze i skuteczne reagowanie na czynniki z zewnątrz. Kierowca defensywny powinien umieć rozpoznawać nieprzekraczalne granice i powinien być świadomy zagrożeń na jezdni. Aby to osiągnąć powinniśmy przestrzegać kliku zasad jazdy defensywnej. Na wstępie należy dobrze przygotować samochód do jazdy. Kontrolujemy poziom płynów, ciśnienie opon i działanie świateł samochodowych. pamiętamy o komfortowej pozycji na siedzeniu i przystępujemy do ustawienia lusterek, siedzenia oraz kierownicy. Prowadząc samochód dokładnie obserwujemy drogę i pobocze. Wtedy mamy większą szansę na szybsze zauważenie potencjalnego niebezpieczeństwa. Nie przekraczamy zasad ruchu drogowego, dopasowując prędkość do warunków atmosferycznych. Zawsze patrzymy na znaki drogowe. Analizujemy postępowanie innych kierowców, a sami dbamy o wcześniejsze sygnalizowanie swoich zamiarów. Zadbaj także o swój komfort w trakcie jazdy -nie przegrzewaj samochodu, a gdy poczujesz się zmęczony, stań w bezpiecznym miejscu, skorzystaj z świeżego powietrza lub zdrzemnij się na kilka minut. Te kilka zasad, z pozoru błahych, często mogą uratować życie, dlatego też warto je przestrzegać.

jakie są zalety szkolenia jazdy defensywnej?

Zalety szkolenia jazdy defensywnej są niezliczone. Dzięki niemu jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć problematykę ruchu drogowego. Planowanie jazdy samochodem nie będzie dla nas poważnym wyzwaniem. Kurs jazdy defensywnej zmniejsza występowanie ryzyka drogowego i redukuje stres związany z prowadzeniem pojazdów mechanicznych. Ponadto umiejętność jazdy defensywnej może wpłynąć na zminimalizowanie kosztów użytkowania pojazdu. Po zakończeniu kursu stajemy się bardziej świadomi zagrożeń, bardziej pewni siebie za kierownicą i mocniej skoncentrowani na prowadzeniu pojazdu. Szkoleniejazdy defensywnej z całą pewnością rozwija wyobraźnię kierowców i pomaga w kształtowaniu pozytywnych zachowań na drodze. Dodatkowym atutem szkolenia jest jego przystępna cena.

W szkoleniu jazdy defensywnej może uczestniczyć każdy kierowca. Niezależnie od wieku i umiejętności nauczymy Cię bezpiecznej i dynamicznej jazdy. Oferujemy szkolenia jazdy defensywnej w bardzo korzystnej cenie. Nasz ośrodek doskonalenia techniki jazdy specjalizuje się w prowadzeniu profesjonalnych szkoleń doskonalenia techniki jazdy. Już wiele osób skorzystało z naszej oferty. Teraz Ty możesz dołączyć do zadowolonego grona naszych kursantów. ODTJ w Toruniu może poszczycić się autorskimi metodami nauczania, które są bardzo skuteczne. Korzystamy z nowoczesnych technologii, przez które nasi Klienci szybko przyswajają wiedzę. W naszym ośrodku znajduje się także profesjonalny plac manewrowy i płyta poślizgowa. Dla nas nauka jazdy to przyjemność, dlatego też w pełni angażujemy się w organizowane kursy jazdy defensywnej.

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie: http://www.jazdadefensywna.net/kurs-jazdy-defensywnej/

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok