Pierwsza rozprawa rozwodowa

skup zadłużonych spółek Warszawa kupię spółkę z długami sprzedaż zadłużonych spółek
Kupię zadłużoną spółkę
6 marca, 2017
Kurs jazdy defensywnej Toruń - Jazda defensywna - Szkolenie jazdy defensywnej - ODTJ Toruń - Kurs jazdy defensywnej ceny
Kurs jazdy defensywnej – świadome unikanie zagrożeń na drodze
7 marca, 2017
Adwokat rozwody Wrocław sprawy rozwodowe Prawnik od rozwodów

Jak przygotować się do rozwodu?

Co faktycznie naprawdę będzie miało miejsce w trakcie postępowania sądowego? Czy sędzia stawia jedynie kłopotliwe zapytania? Jakim sposobem przyszykować się do sprawy rozwodowej, ażeby otrzymać rozwód? Zacznijmy od tego, że aktualnie procesy rozwodowe nie są rzadkością. Wiele ludzi po dłuższym czasie zauważa swój błąd, który popełnili w sprawie doboru drugiej połówki. Czasami partner zdradza albo zaciąga długi, nadużywa alkoholu czy innych używek czy dręczy psychicznie. W tej okoliczności każdy z nas ma uprawnienie zdeponować pozew o rozwód oraz wypatrywać potrzebnego orzeczenia trybunału. Czekanie na holu w sądzie na przygotowanie rozprawy przypuszczalnie jest wyjątkowo stresujące. Absolutnie nie ma się tymczasem czego bać. Powinnyśmy posiadać minimalną wiedzę na temat tego, kto oraz o co będzie właśnie na niej pytał. Jeśli przewidujemy, że w pojedynkę niestety nie damy sobie rady, należałoby wówczas skierować swoje kroki do adwokata rozwodowego, który najpierw pomoże nam zgromadzić kompletne nieodzowne dokumenty.

Sprawę rozwodową przeprowadza zwykle trzech sędziów, z czego siedzący wewnątrz jest sędzią prowadzącym, a dwaj po bokach – to sędziowie ławnicy. Cała sprawa będzie miało miejsce bez uczestnictwa widowni, w rezultacie z wyjątkiem sędziego centralnego i sędziów ławników, małżonków i pełnomocników nikogo więcej wcale nie powinno być na sali. Właściwie nie musimy się w takim przypadku denerwować, że przyjaciółka z firmy dowie się zbyt dużo o naszym związku bądź o tym, co stało się z naszymi dziećmi. Następnymi krokami procesu są: przepytywanie współmałżonków, przesłuchiwanie świadków, przesłuchanie partnerów i w końcu – zamieszczenie orzeczenia.

Jakie pytania sąd zadaje podczas rozprawy?

Na pierwszej sprawie rozwodowej trybunał zwykle rozpoczyna od zadawania kompleksowych pytań. Czy partnerzy prowadzą wspólnie dom? (jeżeli nie, wtedy sąd pyta od kiedy ma miejsce taka sytuacja); jak konkretnie wygląda sytuacja z dziećmi? (czy są dorosłe, kto aktualnie trzyma nad nimi opiekę, jeżeli matki bądź ojca w tym domu w ogóle nie ma); czy uprzednio toczyły się względem jednego z małżonków procesy dla rodzin? Czy jest w ogóle jakakolwiek szansa na odratowanie związku? Po tych zapytaniach sędzia przechodzi do wysłuchania świadków. Potrafi to zrobić na wstępnej rozprawie lub dopiero na drugiej. Na początku przesłuchiwani są obserwatorzy strony powodowej, natomiast następnie – strony pozwanej. Od liczby obserwatorów zdarzeń zależy ilość rozpraw, natomiast każdy z małżonków ma możliwość pytać o konkrety. Jeżeli wszyscy będą już przepytani, to sędzia przechodzi do przesłuchania partnerów. Mają możliwość oni opowiedzieć osobisty stosunek do sprawy, odnieść się do tego, co właściwie stwierdził któryś z obserwatorów albo sam współmałżonek.

W jakiej sytuacji sąd może nie orzec rozwodu?

  • Wówczas, gdy ucierpiałoby na orzeczeniu o rozwodzie szczęście dziecka, głównie nieletniego
  • Byłoby to w niezgodzie z wartościami współżycia społecznego
  • Rozwodu chce wyłącznie winny współmałżonek, np. ten który dokonał niewierności (drugi partner jest zobowiązany przejawić zgodę na rozwód)

Dlaczego warto zdecydować się na adwokata rozwodowego?

W wielu postępowaniach ma szansę pomóc nam prawnik, szczególnie jeżeli zmierzamy do tego, ażeby sędzia orzekł winę jednej ze stron za rozkład związku. Mamy szansę się też do niego udać wtedy, jeżeli: strony zajmowały łączny kapitał, natomiast jedno z nich prowadzi działalność gospodarczą w stanie ruiny; chcemy, ażeby zostały orzeczone alimenty na drugiego małżonka bądź na niepełnoletnie dzieci; planujemy mieć całą kontrolę rodzicielską bądź chcemy drugiej stronie zredukować kontakty z dzieckiem; okoliczność domaga się orzeczenia systemu czerpania ze wspólnego domu, jego podziału lub przydzieleniu go jednemu z małżonków; powinno się zasądzić rozkład całkowitego kapitału. Adwokat ma szansę nam pomóc nie jedynie w okoliczności rozwodu, ale też w trakcie separacji. Warto nadmienić, że rozwód oraz separacją to dwie odmienne sprawy, które chociaż są bliskie, ale różnią się „wynikami”. Osąd trybunału o rozwodzie działa w taki sposób, że małżeństwo przestaje egzystować. W przypadku separacji związek małżeński nadal działa formalnie. Osoby, jakie zdecydowały się na separację, z jakichkolwiek powodów nie chcą zdecydować się na rozwód, m in. jeżeli są nabożne czy posiadają na wychowaniu młodociane dzieci. Jest też coś specjalnego, jak separacja rzeczywista, gdzie mąż i żona żyją osobno, więc nie zamieszkują tego samego lokum.

Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Bezwzględnie musimy nosić ze sobą wszelkie potwierdzenia obciążające przeciwną stronę, jeśli zależy nam na orzeczeniu jedynej winy. Mogą to być kawałki zdjęć, sms-y, wiadomości elektroniczne czy materiały audio-wizualne. Musimy wykazać, że małżonek, np. dokonał oszustwa lub jeszcze nadużywa napojów wyskokowych. Skoro staniemy przed sędzią nie mając jakichś dowodów w takiej kwestii (albo nie mając świadków wydarzeń) zdobycie rozwodu potrafi trwać niesłychanie przewlekle. Postanowienie sądu będzie opierało się na wysłuchaniu stron i obserwatorów zdarzeń. Jeżeli potrzebujesz rzetelnego reprezentanta, to wejdź w ten odnośnik – Adwokat Katowice Rozwody

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok