Pranik -sprawy rodzinne

Księgowość Toruń - BIuro rachunkowe Toruń praca w zawodzie księgowej kadrowej
Praca w biurze rachunkowym
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet
Depilacja laserowa – nowatorski sposób na zredukowanie niepotrzebnego owłosienia
2 września, 2020
Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Jak przygotować się do rozwodu?

Co faktycznie naprawdę będzie odbywało się podczas procesu sądowego? I czy sędzia wymierzy w stronę małżonków tylko niewygodne zapytania? W jaki sposób „zmobilizować” się do postępowania, aby otrzymać rozwód? Ruszmy od tego, iż dzisiaj sprawy w kwestii rozwodów absolutnie nie są niczym niezwykłym. Dużo mieszkańców miast i wsi po dłuższym czasie odkrywa swój błąd, jakiego się dopuścili w kwestii wyboru drugiej połówki. W szeregu przypadków małżonek zdradza, nadużywa napojów wyskokowych lub innych używek czy dręczy psychicznie. W takiej okoliczności każdy spośród nas posiada uprawnienie zdeponować pozew o rozwód oraz wypatrywać dobrego orzeczenia sądu. Czekanie na holu sądowym na zapoczątkowanie rozprawy na pewno jest szczególnie stresujące. W ogóle nie ma się jednak czego bać. Wystarczy mieć podstawową wiedzę w kwestii tego, kto oraz o co będzie właśnie na niej pytał. Jeśli czujemy, iż sami wcale nie damy sobie rady, należałoby wtedy zwrócić się do adwokata rozwodowego, który po pierwsze pomoże nam uzbierać wszystkie niezbędne papiery.

Postępowanie w sprawie rozwodu przeprowadza zwykle trzech sędziów, z czego środkowy jest sędzią przewodzącym, natomiast dwaj na brzegach – to sędziowie ławnicy. Wszystko będzie odbywało się bez współudziału publiki, w konsekwencji z wyjątkiem sędziego centralnego i sędziów ławników, współmałżonków oraz powierników nikogo poza tym absolutnie nie powinno być podczas tego wydarzenia. Wcale nie musimy się więc denerwować, że przyjaciółka z pracy dowie się zbyt dużo o naszym małżeństwie albo o tym, co konkretnie stało się w naszym domu. Pozostałymi stopniami rozprawy są: wypytywanie partnerów, przesłuchiwanie świadków, przesłuchanie współmałżonków oraz ostatecznie – wydanie wyroku.

O co sąd pyta podczas pierwszej rozprawy rozwodowej?

Na pierwszej sprawie rozwodowej sędzia zazwyczaj zapoczątkowuje od zadawania ogólnych pytań. Czy współmałżonkowie prowadzą wspólnie gospodarstwo domowe? (jeżeli nie, wówczas sędzia pyta od kiedy ma miejsce taki stan rzeczy); w jaki sposób prezentuje się sytuacja z dziećmi? (czy są dorosłe, kto obecnie sprawuje nad nimi opiekę, jeśli matki lub ojca w niniejszym gospodarstwie w ogóle nie ma); czy przedtem toczyły się wobec któregokolwiek spośród współmałżonków sprawy familijne? I czy występuje w ogóle jakaś nadzieja na oszczędzenie związku małżeńskiego? Po tych zapytaniach sędzia przechodzi do odpytania obserwatorów zdarzeń. Ma szansę to uczynić na wstępnej rozprawie albo dopiero na drugiej. Na wstępie wysłuchiwani są krewni strony powodowej, natomiast później – strony pozwanej. Od ilości świadków zależy ilość spraw, natomiast każda ze stron może zadawać im pytania. Jeśli zainteresowani będą już przepytani, wówczas sędzia przechodzi do wysłuchania partnerów. Mogą oni ukazać własny stosunek do sprawy, odnieść się do tego, co konkretnie wygłosił któryś z obserwatorów albo sam partner.

W jakiej sytuacji sąd może nie orzec rozwodu?

  • W takiej sytuacji, kiedy ucierpiałoby na wyroku szczęście dziecka, zwłaszcza niepełnoletniego
  • Pozostawałoby to w sprzeczności z wartościami współżycia społecznego
  • Rozwodu chce jedynie odpowiedzialny małżonek, np. ten który dopuścił się nielojalności (drugi partner jest zobowiązany zwerbalizować zgodę na rozwód)

Dlaczego warto zdecydować się na adwokata rozwodowego?

W sporej ilości problemów potrafi pomóc nam prawnik, zwłaszcza jeśli pragniemy, by sędzia zawyrokował winę jednej ze stron za rozkład związku małżeńskiego. Mamy możliwość się też do niego udać wtedy, jeśli: strony zajmowały wspólny kapitał, natomiast jedno spośród nich ma działalność gospodarczą w fazie upadłości; chcemy, żeby były orzeczone alimenty na drugiego współmałżonka lub na niedorosłe dzieci; planujemy posiadać całkowitą kontrolę rodzicielską lub planujemy drugiej stronie uszczuplić stosunki z dzieckiem; sprawa domaga się zasądzenia sposobu korzystania ze wspólnego domu, jego rozdziału albo przyznaniu go jednemu spośród małżonków; powinno się osądzić rozkład całego majątku. Adwokat potrafi nam pomóc nie jedynie w sytuacji rozwodu, lecz również podczas separacji. Należałoby wspomnieć, iż rozwód oraz separacją charakteryzują dwie odmienne sprawy, które owszem są porównywalne, ale różnią się rezultatami. Osąd sędziego o rozwodzie działa w taki sposób, iż małżeństwo przestaje istnieć. W sytuacji separacji związek w dalszym ciągu istnieje formalnie. Osoby, które wskazały w sądzie na separację, z dowolnych względów wcale nie zamierzają zdecydować się na rozwód, np. jeśli są bogobojne albo posiadają na wychowaniu nieletnie dzieci. Istnieje też coś wyjątkowego, jak separacja praktyczna, w której mąż oraz żona obcują odrębnie, inaczej nie zasiedlają tego samego mieszkania.

Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Bezwarunkowo powinniśmy trzymać przy sobie wszystkie potwierdzenia obciążające drugą stronę, jeśli zależy nam na stwierdzeniu jedynej winy. Powinny to być kawałki zdjęć, sms-y, wiadomości multimedialne lub materiały audio-wizualne. Trzeba pokazać, iż partner, np. dopuścił się zdrady bądź jeszcze nadużywa napojów wyskokowych. Jeżeli staniemy przed sądem nie posiadając jakichkolwiek dowodów w takiej materii (lub nie posiadając świadków) otrzymanie rozwodu może przebiegać wyjątkowo długo. Rozstrzygnięcie sędziego będzie opierało się na wysłuchaniu małżonków oraz świadków wydarzeń. Jeśli potrzebujesz dobrego mecenasa, to wejdź w ten link – Adwokat

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok