Etykieciarki i maszyny pakujące od autoryzowanego dostawcy

tibialyzer gra Tibia ułatwienie gry w Tibię
Tibia wciąż w czołówce gier MMORPG
4 października, 2016
Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak
Maszyny rozlewnicze dla każdej gałęzi przemysłu
6 października, 2016
ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

Za pomocą jakich technik etykieciarki nakładają banderole?

P. E. Labellers od 1974 roku specjalizuje się w wytwarzaniu maszyn etykietujących. Pierwotnie nakładanie etykiet odbywało się z wykorzystaniem procedurze „cold glue labelling”, inaczej: zimnych etykieciarek. Wymogi rynku były jednakże tak poważne, iż spółka postanowiła, że będzie konstruować urządzenia niestandardowe. Firma Ultrapak ma więc w swojej ofercie przeróżnego typu aplikatory etykiet P. E. Labellers. Należą do nich aplikatory wieloczęściowe, etykieciarki dwukaruzelowe i maszyny etykietujące liniowe. Pierwsze wykorzystuje się do zakładania rozmaitych etykiet, przykładowo papierowych, samoprzylepnych oraz adhesleeve. Aktualnie można zakupić trzy warianty etykieciarek segmentowych: Modular Top, Modular Plus oraz Modular Fix. Z kolei maszyny rotacyjne bezbłędnie sprawdzą się do przytwierdzania papierowych banderoli przy produkowaniu spirytusu, wina czy artykułów spożywczych. Ostatni typ aplikatorów etykiet – etykieciarki liniowe – nadają się do banderoli sleeve (rękawa termokurczliwego PVC). Potrafią nalepiać banderole na pełne oraz puste opakowania. Jakie techniki są wykorzystywane przy etykietowaniu wyrobów? Mianowicie współcześnie stosuje się technologię cold – glue (zimny klej), hot – melt (klej topliwy), roll – fed, sleeve (rękaw termokurczliwy PET oraz PVC) oraz etykietki samoprzylepne (self – adhesleeve). Inteligentnym rozwiązaniem jest technika adhesleeve, która pozwala ominąć przeszkodę nakładania etykiet z rolki przy użyciu kleju topliwego, ponieważ wymaga on stosowania kolejnych specyfików chemicznych, m.in. rozpuszczalników. Po pierwsze podnosi to znacznie koszty etykietowania, po drugie – źle wpływa na zdrowie człowieka i naturę, a po trzecie – metoda ta jest zawodna. W liniach o dużych wydajnościach najlepiej stosować adhesleeve master – slave. Te etykieciarki są w stanie przylepiać naklejki ze skutecznością do 60.000 sztuk produktów na godzinę. Doskonałym dodatkiem jest tutaj tryb automatycznego łączenia rolki. Wnioskując: Ultrapak jest aprobowanym dystrybutorem etykieciarek P. E. Labellers, które w precyzyjny sposób są w stanie zakładać banderole plastikowe z roli (PET, ROSO, PVC, OPP, BOPP), etykiety samoprzylepne nieprzezroczyste, transparentne, papierowe, plastikowe i etykietki cięte z papieru z klejem zimnym albo termotopliwym.

Jakie typy etykieciarek posiada w swojej ofercie Ultrapak?

Maszyny etykietujące sprzedawane przez Ultrapak posiadają parę zasadniczych zalet: funkcjonalne kształty zwiększające funkcjonalność, podwójne śruby wejściowe, śruby oddzielające, karuzelę główną i samocentrujące platformy. Wygodne układy aplikatorów etykiet dotyczą wszelkich osłon oraz konstrukcji maszyny, co znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa. W ofercie firmy odnaleźć można następujące modele: Roll-Line, Futura, Futura Top, Pratica, Rollmatic, Splendid, Maya i Rotaxa. Na szczególną uwagę zasługują aplikatory Rotaxa i Rollmatic. Pierwsza rewelacyjnie sprawdzi się przy nakładaniu banderoli z papieru na górną część opakowań. Jest idealna do nakładania nalepek w formie litery „L” oraz „U” za pośrednictwem kleju zimnego lub zestawienia go z klejem termotopliwym. Wyposażenie w dwa układy karuzelowe udostępnia możliwość wypełnienia po sobie dwóch rzeczy: nałożenia na szyjkę od butelki etykiety i zaciśnięcie wraz z nią nakrętki (przy użyciu dodatkowej karuzeli). Wariant Rollmatic to etykieciarka najnowszej generacji, dzięki której można liczyć na bardzo dużą wydajność linii technologicznej – od 4.000 do 60.000 nałożonych etykiet w czasie godziny. Banderole mogą być skonstruowane zarówno z polistyrenu, polipropylenu, plastiku, jak z polietylenu. Na wyposażeniu niniejszej maszyny etykietującej znajdują się m.in. wspornik (lub zaczep rolki), system cięcia banderoli, receptory markerowe, czujniki sprawdzania naciągnięcia folii, bęben do kierowania etykiet, napęd serwomotorowy, urządzenie niwelujące przemieszczanie się folii, topielnik i wałek. Model Rollmatic można w prosty sposób regulować z wykorzystaniem panelu dotykowego. Prędkość banderolownicy jest zależna od falownika oraz dostosowuje się mechanicznie. W zależności od modelu posiada akcesorium nadzorujące, centralny układ smarownic, zespół wyszukiwania oraz wydawania etykiet, urządzenie unieruchamiające, komputerowy system wydłużania oraz poprawiania folii, mechaniczne odkrywanie krańca rolki z etykietami, mechaniczną autodiagnostykę, pomoc z wyjaśnieniami, szafę do sterowania maszyną, detektor niewystarczającego poziomu kleju, układ recyrkulacji kleju termotopliwego z pompą zębatą oraz topielnikiem i pokrywy zabezpieczające. Topielnik z wariantu Rollmatic składa się z zespołu liniującego naklejki, cylindra transferowego, walca tnącego, rolki z jednym dyskiem nośnym (bądź dwoma) i wałka klejowego. Kluczowymi zaletami ze stosowania proponowanych etykieciarek są przede wszystkim: większa o ok. 70% liczebność etykiet na pojedynczej rolce, łatwość obróbki cienkich folii, obniżona ilość postojów na linii technologicznej, ekologiczność poprzez wykluczanie klejów termotopliwych i rozpuszczalników, eliminacja noży przeciwbieżnych, dość niski pobór mocy i obniżenie kosztów na części zamienne.

Rodzaje maszyn pakujących dostarczanych przez Ultrapak

W salonie przedsiębiorstwa Ultrapak można zaprojektować pojedyncze maszyny pakujące, które bezproblemowo podłącza się do funkcjonującej linii przemysłowej, jak i kompletne rozwiązania. Owijarki do palet, maszyny do automatycznego pakowania (paletyzatory), dzielniki rzędów, orientatory czy kartoniarki. Dzięki nim można skutecznie pakować słodycze, daktyle, sól, płatki śniadaniowe, owoce czy ryż. Ładowanie przeprowadza się z wykorzystaniem oryginalnych metod w kierunku wytwarzania próżni, gotowania w woreczkach próżniowych i napowietrzania produktu. Specjalnym wariantem pakowaczek są te, które umieją perfekcyjnie zawinąć czerwone mięso, zabezpieczając jego atuty smakowe oraz optyczne. Maszyny pakujące od firmy Ultrapak są bezproblemowe w czyszczeniu, konserwacji, serwisie oraz naprawie. Do wybranych modeli najlepiej zamówić oryginalne części wymienne. Zwykle są zaopatrzone w układ samoczyszczący (np. tunele pakujące). Takie pakowarki jak tunele stosują różnorakie techniki zgrzewania: za pośrednictwem szerokiego zgrzewu z płaskim drutem, zgrzewu bi-aktywnego, zgrzewu z odcięciem z drutem albo zgrzewu z częścią do ucięcia. Jeśli chodzi o tunele pakujące to umieją one pracować z workami moletowanymi, termokurczliwymi, woreczkami PE oraz woreczkami PA. Generalnie tunele pakujące można podzielić na komorowe, gazowe oraz listwowe. Paletyzatory (np. roboty przemysłowe) są produkowane głównie jako maszyny pełniące funkcję układania produktów w stosy i rozładowywania towaru z palet. Jest to dużo wygodniejsze oraz wydajniejsze rozwiązanie. Wszelakie projekty maszyn są przygotowywane na bazie indywidualnych wymogów Klienta, np. jego prognozowania co do skuteczności konkretnej linii produkcyjnej. Ponadto złącza pomiędzy maszynami są w niniejszy sposób budowane. Odbiorcy mogą więc dopasować linię do konkretnego produktu, przykładowo. płatków owsianych.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej kliknij w link – ETYKIECIARKI

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok