Nauka pływania niemowląt Toruń

Endodoncja Toruń - Leczenie kanałowe bezbolesnie i skutecznie ile zabiegow
Leczenie kanałowe Toruń
Luty 12, 2019
PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszka ortopedyczna – jak spać
Luty 15, 2019
Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

Od niedawna nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej pospolita. Obowiązkowy basen zaczyna pojawiać się coraz częściej w szkołach podstawowych. Nic w tym dziwnego. Pływanie pozytywnie wpływa przede wszystkim na kręgosłup, ale też na ogólny rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to też doskonała możliwość spędzania czasu wolnego.

Czy basen dla małych dzieci jest bezpieczny? Jak wygląda nauka pływania dla niemowląt?

To, że dzieci uczęszczają na basen jest dla nas oczywiste, ale co z niemowlętami? Nie są one tak sprawne. ze względu na to zaczęły pojawiać się specjalne szkółki z wykwalifikowanymi instruktorami, które pozwalają na naukę pływania dla najmniejszych. Specjaliści czuwają nad bezpieczeństwem naszych pociech, przedstawiają odpowiednie ćwiczenia wspomagające rozwój malców. Same maluszki świetnie się przy tym bawią. Przebywanie w wodzie jest dla nich miłym doświadczeniem. Jest to też doskonała okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicem. Takie spotkanie trwa w w przybliżeniu pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, jest więc doskonale dopasowana. Maluch może uczestniczyć w takich zajęciach już od trzeciego miesiąca życia, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko zachowało instynkt z życia płodowego, który zwykle zanika już po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu bycia pod wodą wstrzymuje oddech}. Jeżeli nie zdążymy będzie go trzeba tego od nowa przystosować.

Jak się przygotować do kursu pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia z pewnością mogą nieść za sobą wiele stresu, zarówno dla matki jak i pociechy. Dlatego istotne jest, aby się dobrze przygotować. Warto mieć świadomość, że opiekun również bierze aktywny udział w zajęciach. Konieczny jest wzięcie prysznicu przed wejściem, przecież chodzi tu o zdrowie pociech. Nie zapomnijmy o pieluszkach dostosowanych do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Maluszki różnie reagują w trakcie pierwszego kontaktu z basenem, jednak w razie płaczu nie należy uciekać do domu. Każdy niemowlak powinien się przyzwyczaić, mało prawdopodobne jest to, że nie polubi {takich zajęć}. Nie możemy wymagać, aby od razu mu się spodobało. Basen jest ogromną ilością ilością nowych bodźców, są to obcy ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to z pewnością duży krok dla ich przyszłości. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci potrzebują zajęć pozalekcyjnych, szczególnie tych, podczas których mają możliwość rozwijania mięśni. Jest to odpowiednie zwłaszcza, gdy tak dużo czasu spędzają grając w gry komputerowe. Pływanie jest w stanie pohamować agresywne zachowania i wyciszyć podopiecznego. Dzieci chodząc na basen uczą się pływać i dobrze się bawią, dodatkowo mogą nawet brać udział w zawodach, co nauczy je współzawodnictwa. Zalety spędzania czasu na basenie Faktycznie, woda nie nie należy do naturalnego środowiska ludzi, ale każdy z nas prędzej, czy później będzie miał z nią do czynienia. Dobrze jest nie bać się podczas wakacji wejść do jeziora, popływać łódką czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi umiejętnościami możemy też komuś pomóc, czy zdobyć dzięki nim większe możliwości na rynku pracy. Dzieciom przyzwyczajonym do wysiłku fizycznego łatwiej jest w szkole, nie mają złego nastawienia do lekcji wychowania fizycznego, ani problemów z otyłością. Jeśli mają wykształcony nawyk uczęszczania na szkółkę pływacką będzie im on towarzyszył jeszcze bardzo długo, co umożliwi zdrowszy tryb życia w przyszłości. Może się też okazać, że przyszłość naszych podopiecznych o wiele mocniej zwiąże się z pływaniem. Czasami dobrze się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają więcej możliwości. Jednak trzeba rozważyć wszystkie plusy i minusy. Zajęcia umożliwiają też zawieranie znajomości. Wieloosobowe grupy doskonale się do tego nadają, aby zyskać towarzysza na całe życie. Przystosowują też dzieci społecznie, uczą współpracy, współzawodnictwa. Ułatwia to zapobieganie izolowania się w przyszłości. Maluszki zauważą, że fantastyczna zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też poza nim. Będą chciały z niego wyjść, pragnąc poznawać inne bobasy. Oswoją się też ze spotykaniem obcych ludzi, wykonywaniem poleceń a także koncentracją nad powierzonymi zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Oczywiście nic nie ma tylko dobrych stron. Pociechy są narażone na podtopienia. Przy wyborze nieodpowiedniego instruktora, zajęcia nie dostarczą oczekiwanej przyjemności. Mogą też skutecznie zniechęcić małego pływaka. Jednak mimo wad warto spróbować sił naszych pociech w tej ciekawej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo ważny szczególnie przy rozwoju maluchów.
Nauka pływania Toruń Szkoła pływania Logafit

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok