Dobry Fryzjer – wybieramy dobry salon

Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Ważne pełnomocnictwa
Październik 28, 2019
Implantolog – Toruń
Sierpień 26, 2020

Zdrowe i piękne włosy to nie wyłącznie zasługa codziennej pielęgnacji, ale również relacja z odpowiednim fryzjerem. Profesjonalista powinien znać i odpowiadać na potrzeby swoich klientów i ich włosów. Dlatego trafny wybór fryzjera jest taki ważny. Troska o włosy i umiejętności strzyżenia i układania nie są jedynymi czynnikami, jakie muszą być brane pod uwagę. Między innymi istotny jest również wygląd salonu i podejście do klienta. Lepiej wcześniej sprawdzić, niż narażać się na fryzjerską katastrofę. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Wiedza

Odpowiedni fachowiec nie ogranicza się zaledwie do marzeń klientów, ale również jest w stanie im doradzić. Ocenia, jakie fryzury są realne do zrealizowania na włosach w konkretnym rodzaju, a jakie nie. Służy pomocą w polecaniu prawidłowej pielęgnacji, a także dopasuje fryzurę do charakteru, kształtu twarzy czy okoliczności. Oznaką wskazującą profesjonalizm fryzjera są również dyplomy, jakie zwykle można znaleźć na witrynach internetowych lub bezpośrednio w salonie fryzjerskim. Ponadto, wartościowy fryzjer ciągle się kształci – bierze udział w wykładach, szkoleniach zjazdach. Poszerza wiedzę i śledzi nowinki. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością najbardziej ciekawią większość klientów. Jeżeli fryzjer posiada wiedzę, którą popiera dyplomami zazwyczaj powinien mieć także umiejętności. Zdarza się jednak tak, że to, co fryzjer umie, nie zawsze pasuje wszystkim klientom. Niekiedy fryzjerzy są sławni z mocnych, krzykliwych stylizacji, inni tworzą wymyślne upięcia, które będą w sam raz na przykład na wesele lub inne uroczystości. Trzeba więc nie tylko znaleźć fryzjera z umiejętnościami, ale takiego, którego umiejętności nam odpowiadają. W tym celu warto poznać opinie innych klientów, a także przejrzeć udostępnione zdjęcia, jakie ukazują wcześniejsze prace fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, ile czasu pochłonie wizyta w salonie fryzjerskim, wszystkim zależy , by upłynął w sympatycznej atmosferze. Często fryzjerzy zabawiają klientów rozmową, jednak trzeba pamiętać, że pogaduszki mogą rozpraszać fryzjera, przez co zacznie skupiać się na opowiadaniu historyjek, zamiast na włosach. Tego typu rozmów trzeba unikać, przede wszystkim wtedy, gdy fryzjer mocno narzeka na swoich klientów lub na szefa, ponieważ to może świadczyć o słabej kulturze osobistej.

Ponadto dobrze również zorientować się, jak wiele czasu fryzjer przeznacza swoim klientom. Często fryzjerzy przyjmują bardzo dużo ludzi w krótkim czasie. Ze względu na to oddają im zdecydowanie zbyt niewiele uwagi. Zdarza się też tak, że jednym klientem zajmuje się kilka osób. Kto inny kto inny myje włosy. W takich salonach prawdziwy kontakt z klientem jest znikomy, co może ujemnie wpłynąć na końcowy rezultat. Im fryzjer ma lepszy kontakt z włosami, tym lepiej je zna i orientuje się, czego wymagają.

Istotna jest również komunikacja. Właściwy fryzjer, doradza, słucha potrzeb, ale niczego nie narzuca. Odpowiedni salon fryzjerski umożliwia też reklamacje w przypadku wpadki. Przytrafiają się najlepszym, jednak w zamian fryzjer powinien zaproponować zniżkę, zabieg regeneracyjny lub nawet zwrot pieniędzy.

Wygląd salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski jest dla fryzjera najlepszą wizytówką, dlatego sposób, w jaki się prezentuje jest szczególnie ważny. W tej dziedzinie podstawową rolę spełnia higiena salonu. Podczas swojej pracy fryzjer korzysta z takich samych narzędzi do obsługi każdego z klientów. Z tego powodu w przyzwoitym salonie wszystkie sprzęty są dokładnie i systematycznie czyszczone i dezynfekowane. W wypadku, jeśli ktoś by się niefortunnie skaleczył bezpieczniej byłoby, by narzędzia były wyczyszczone i nie roznosiły bakterii.

Ważne jest również to, w jakim stopniu zespół troszczy się o czystość salonu. Jeśli na podłodze są nieuprzątnięte ścięte włosy lub na przykład rozlana w czasie mycia woda czy szampon to znak, że fryzjer jest strasznie niechlujny i lepiej go unikać. Profesjonalny fryzjer tuż po wykonaniu zadań, porządkuje salon przed przyjściem następnego  klienta.

Należy też ocenić sam wystrój. Salon powinien zapraszać klientów do wejścia i poznania usług. Musi więc być przytulny i ciekawy. Salony fryzjerskie, które wyróżniają się szczególnym elementem lepiej zostają w pamięci. Ponure, smutne salony zwykle nie budują zaufania.

Produkty i narzędzia

O tym , że salon fryzjerski jest godny uwagi, a przyjmujący tam fryzjerzy są fachowcami, dowodzi również jakość sprzętu i produktów, jakie są tam wykorzystywane. Ostrość maszynek, nożyczek czy brzytw rzutuje na efekty działań fryzjera. Tępy sprzęt będzie niepewny i może przynieść więcej szkody, niż pożytku. Im lepsze narzędzia, tym wyższa precyzja i pewność. Nawet najdoskonalsze umiejętności fryzjera nie pomogą, jeśli sprzęt będzie kiepski.

Dobrze jest też zwrócić uwagę na to, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Specjalistyczne kosmetyki fryzjerskie są znacznie lepsze od tych ogólnodostępnych, kupowanych w drogerii produktów. W ich składzie jest większe stężenie środków odżywczych i aktywnych. Ponadto wiele z nich pochodzi z lepszych źródeł – na przykład zawierają faktycznie naturalne ekstrakty. To oznacza, że są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok