Firma sprzątająca

Termos turystyczny – który najlepszy oraz jak go znaleźć?
21 września, 2020
Sprzedaż lub najem nieruchomości za pośrednictwem biura nieruchomości
29 września, 2020

Wysprzątane biuro albo innego typu zakład pracy staje się wizytówką, na którą potencjalni klienci patrzą, nawiązując kontakt z firmą. Mając na celu dobre wrażenie na tych, co pojawią się wewnątrz budynku, warto zadbać o czystość. Biorąc pod uwagę powierzchnię pojedyncza osoba czyszcząca na etacie może sobie nie poradzić, ze względu na to wiele przedsiębiorstw decyduje się na zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej. Przeważnie współpraca ze specjalistami w zakresie sprzątania, jest tak samo komfortowe, jak i zyskowne. Z uwagi na to nic zaskakującego, że firmy sprzątające stają się znacznie bardziej popularne. Co raz częściej zdarza się, że z tego rodzaju usług korzystają również osoby prywatne, zatrudniające do sprzątania osobistych domów czy mieszkań.

Firmy sprzątające, a ich usługi

Serwis firm sprzątających zawiera sporo działań porządkowych. W chwili podjęcia współdziałania z firmą sprzątającą, trzeba jasno określić w umowie, które usługi są potrzebne, a także w jakich godzinach i dniach powinny być wykonywane. Bardzo często firmy sprzątające wykonują usługi już po zakończeniu pracy pozostałych pracowników, a niekiedy sprzątają na bieżąco – na przykład w handlowych galeriach. Powinno się też wskazać częstotliwość sprzątania. W małym biurze wystarczy sprzątać 1 lub 2 razy na tydzień, natomiast w miejscach, gdzie zazwyczaj przyjmuje się wielu klientów, powinno się sprzątać codziennie.

Oprócz częstości sprzątania, lepiej pomyśleć o potrzebnych usługach. Fundamentalne oferty firm sprzątających zawierają przede wszystkim odkurzanie, czyszczenie mebli i mycie i zamiatanie podłóg czy usuwanie śmieci. W usługach znajdzie się także mycie przestrzeni kuchennych (w tym np. obsługa zmywarki), toalet czy klatek schodowych. Wiele firm sprzątających gwarantuje także pranie dywanów albo tapicerowanych mebli. Dostępne są też okresowe usługi, takie jak mycie witryn sklepowych, okien, a nawet samych elewacji. Oprócz tego w czasie jesienno-zimowym można otrzymać ofertę zbierania liści czy odśnieżania podjazdów, a wiosną i latem pielęgnację zieleni.  Wybór usług zależy więc od potrzeb danej firmy, jej powierzchni i pobliskiego terenu.

W jaki sposób znaleźć dobrą firmę sprzątającą?

Znalezienie dobrej firmy sprzątającej powinno się zacząć od sprawdzenia oferowanych usług, by mieć pewność, że sprosta naszym potrzebom. Oprócz tego trzeba sprawdzić opinie i umówić się na wstępne spotkanie. Kontakt pozwoli na ocenę, czy warto zaufać danej firmy sprzątającej. Większość z nich nie ma problemu zawieraniem umów usługowych, zapisujących ustalenia między stronami. Do firm , które namawiają do współdziałania na podstawie porozumienia ustnego oraz takich, o jakich ciężko odszukać więcej informacji, trzeba podchodzić z pewną dozą ostrożności. Porządna firma sprzątająca zatrudnia doświadczonych pracowników, jacy mają ciągły dostęp do rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Ważną kwestią jest też metoda pracy. Zarządzanie pracownikami powinno odbywać się tak, by wykonanie usług przebiegało porządnie i na czas. Należy zwrócić uwagę też na utrzymanie grafika pracowników i na dane na listach kontrolnych, wskazujących na częstotliwość przeprowadzanych usług. By znaleźć rzetelną firmę sprzątającą, warto także jakimi posługuje się środkami czyszczącymi i maszynami wykorzystywanymi do sprzątania. O ile klient nie będzie samodzielnie dostarczał niezbędny sprzęt i środki czystości, powinno się dowiedzieć się, czego używa dana firma sprzątająca w swojej pracy. Niekiedy firmy zachęcają do współpracy, zapewniając stosowanie najwyższej klasy preparatów sprzątających, jakich nie można nabyć w zwyczajnym sklepie albo galerii.

Z jakiego powodu warto podjąć współpracę z firmą sprzątającą?

Zatrudnienie firmy sprzątającej może okazać się korzystne z dwóch fundamentalnych przyczyn. Przede wszystkim takie rozwiązanie jest zazwyczaj mniej kosztowne, w porównaniu do zatrudnienia osób sprzątających na etat. Oprócz tego, w sytuacji, jeżeli nie mamy osoby sprzątającej, angażując fachową firmę, zabieramy taki obowiązek z innych pracowników, co sprawia, że mogą skupić się na własnych zadaniach, które generują faktyczne zyski. Oprócz tego fachowe firmy sprzątają o wiele lepiej i dokładniej, a przy tym niezwykle dyskretnie, jeżeli dopasujemy czas czyszczenia, by nie utrudniał pracy pozostałych. W ten sposób przestrzeń miejsca pracy jest za każdym razem reprezentatywna, oczyszczona i nie odstrasza klientów. Ponadto firma sprzątająca zwykle dba o potrzeby miejsca pracy. Jeśli kończą się konieczne produkty codziennego użytku (np. ręczniki papierowe), przeważnie taka wiadomość jest dostarczana do odpowiedzialnych osób, aby nie dopuścić do sytuacji, w której miałoby czegoś zabraknąć. Czyste miejsce pracy oddziałuje też na zdrowie pracowników i na ich efektywność. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej to także wygoda i oszczędność czasu, jakiego nie trzeba przeznaczać na porządki, wobec czego prościej skupić się na prowadzeniu biznesu.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok