Agencja interaktywna - Pozycjonowanie stron - Reklama w Internecie - Kampanie reklamowe w Internecie - Reklamy Adwords
Reklama w internecie – zaskocz wszystkich.
Luty 15, 2017
Agencja reklamowa - Reklama Toruń - Filmy reklamowe - Projektowanie Logo - Ulotki, wizytówki, banery reklamowe - Profesjonalne Studio graficzne Toruń
Reklama dla Twojej firmy
Luty 16, 2017

Znów sprzątanie, a Ty nie masz pojęcia jak to wszystko zrobić. Są chwile, gdy pragniemy znaleźć metodę na szybkie porządki. Wróżka tutaj jednak nie pomoże. Trzeba po prostu wstać i zacząć działać. Czyste i schludne mieszkanie to skarb każdej pani domu. Czasem wchodząc do domu koleżanki patrzysz z niedowierzaniem: jak ona znajduje na to czas? Dwójka dzieci, liniejący zwierzak, praca, siłownia i jeszcze ma czas na sprzątanie. Są dwa rozwiązania – albo Twoja przyjaciółka nie śpi po nocach i sprząta, albo zna kilka praktycznych trików na codzienne utrzymanie porządku w mieszkaniu. Takie wskazówki mogą być potrzebne każdej z nas, o ile nie skusimy się na wynajęcie profesjonalnej firmy sprzątającej. Wszystko jest w Twoich rękach. My pragniemy Ci dziś pokazać, że sprzątanie nie musi być nieprzyjemne. Odkryj kilka zawodowych wskazówek i zostań perfekcyjną głową swojego domu.

Czysta łazienka – kilka wskazówek

Sprzątanie toalety to jedna z najcięższych czynności. W zasadzie przez to, że przez wzgląd na wilgotność dużo łatwiej koncentrują się w niej bakterie i niebezpieczne grzyby. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja łazienka była za każdym razem lśniąca i ładnie pachnąca musisz zatroszczyć się o prawidłową konfigurację mebli. Usuń wszelkie niepotrzebne wyposażenie i poukładaj meble w taki sposób aby w granicach możliwości, nie zachowywać zaciemnionych zakamarków. Im skromniejsza toaleta, tym prędzej ją umyjesz. Tak naprawdę do uprzątnięcia ubikacji potrzebujesz 3 płynów – płynu o ogólnym zastosowaniu, płynu do czyszczenia szyb i substancji do mycia ubikacji. Taki komplet da Ci perfekcyjne efekty. Zawsze noś gumowe rękawiczki które ocalą Twoje dłonie przed negatywnym działaniem substancji żrących. Sprzątanie toalety rozpocznij od wystawienia z niej wszelkich dekoracji, koszyków i generalnie całego drobniejszego umeblowania. Na początku zamieć posadzkę, a potem spryskaj ubikację płynem. Następnie, zmocz płynem ogólnym całe akcesoria łazienkowe – od lustra, aż po brodzik prysznicowy i po kolei je obmyj. Nie zapomnij o bateriach przy kranie i wannie. Na końcu umyj porządnie toaletę i posadzkę. Czyszczenie toalety przynajmniej raz w tygodniu, zapewni jej błyszczący wygląd. Wystarczy jedynie 30 minut w tygodniu.

Sprzątanie kuchni – kilka wskazówek

Sprzątanie kuchni to całkowicie inne zagadnienie. Codziennie, na skutek przyrządzania posiłków produkowane w niej kolejne zabrudzenia. Najtrudniejszy jest zalegający na płycie kuchenki tłuszcz, który po kilku godzinach jest kłopotliwy do usunięcia. Aby zapobiec temu problemowi powinno się przecierać płytę zaraz po smażeniu. Zajmie Ci to kilka sekund, a ocalisz się przed późniejszą bitwą z zaschniętym tłuszczem. Kolejnym, w istocie najmocniejszym siedliskiem bakterii jest gąbka do zmywania naczyń. Zszokowana? Na takich akcesoriach zaopatrzenia kuchni, jak myjki do mycia, czy deski do szatkowania gromadzi się kilkadziesiąt razy więcej bakterii niż na desce klozetowej. Produkcję mikrobów umożliwia powiązanie wilgotności, gorąca i resztek pożywienia. Stąd też, po każdym myciu, należy myjkę wnikliwie odsączyć i powiesić w otwartej przestrzeni, ażeby mogła natychmiastowo wyschnąć. Wymieniaj ją co tydzień, a zlikwidujesz groźne bakterie w prywatnej kuchni. A co z osadem od herbaty na szklankach? Wyeliminowanie ich jest naprawdę szybkie, a pomogą nam w tym nietoksyczne elementy, takie jak ocet, czy kwasek cytrynowy. Wystarczy zapełnić szklankę sodą kuchenną wymieszaną z jednym z tych dwóch składników. Kilka minut zaczekać i umyć twardą ściereczką. Rezultat murowany. Co więcej jesteśmy zobowiązani umyć w kuchni? Niewątpliwie lodówkę. Przecież trzymamy w niej żywność, którą później spożywamy. W lodówce istotna jest organizacja przestrzeni. Nie kupuj zbyt dużo na jeden raz. Naładowana lodówka sprawi, że żywność dużo szybciej się zepsuje. Na górnej półce ułóż wyroby z najdłuższą datą ważności, oraz zrobione już ciasta. Na kolejnych półkach powinna znaleźć się żywność do podgrzania (np wczorajszy obiad), oraz kiełbasy i nabiał. Najniższa półka jest najchłodniejsza, stąd też tutaj warto jest zrobić miejsce dla świeżego mięsa, jak i już obranych owoców i warzyw. W dolnej szufladzie mamy szansę pomieścić surowe warzywa i owoce, a na drzwiach lodówki takie wyroby jak sosy, jajka i masło.

Firma sprzątająca – czy warto?

Usługi firm sprzątających kierowane są nie tylko do kobiet, które nie umieją sprzątać, albo nie mają na to czasu. Wynajęcie profesjonalnej sprzątaczki domowej na jakiś odcinek czasu, uprości Ci zapoznanie się z głównymi wskazówkami sprzątania. Następnie będziesz mogła je wdrożyć osobiście. Dziś firmy sprzątające proponują nam całościowe usługi porządkowe w przyzwoitej cenie. Zajmują się nie tylko odkurzaniem i ścieraniem kurzu. Świadczą także usługi takie jak pranie, polerowanie podłogi bądź sprzątanie po imprezach, co jest trudne dla wielu z nas. Cena pojedynczego sprzątania budynku to wydatek rzędu 100 złotych. Czasem dobrze jest więc, zastanowić się nad wypożyczeniem profesjonalnej firmy sprzątającej?

Jak widzicie sprzątanie wcale nie jest przykrym obowiązkiem. A uwierzcie nam, w czystym i pachnącym mieszkania poczujecie się o niebo lepiej. W nagrodę za sprzątanie możecie kupić bilet do teatru, czy kupić sobie ładną sukienkę, co będzie dobrą motywacją na następny raz. Kupcie także przyjemne zapachy w kompozycji spryskiwacza, lub świeczki, a ekspresowo pokochacie domowe sprzątanie.

Każda z Was może zostać perfekcyjną gospodynią domu. Jeśli jednak nie posiadacie dużej ilości wolnego czasu, skorzystajcie z pomocy rzetelnej firmy sprzątającej. Oto strona polecanej przez nas firmy: firma sprzątająca Toruń

Strona używa cookies
Ok