Depilacja laserowa – nowatorski sposób na zredukowanie niepotrzebnego owłosienia

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Pranik -sprawy rodzinne
2 września, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Usługi geodezyjne – miernictwo specjalistyczne
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Maszynki i kosmetyki do golenia, balsamy hamujące wyrastanie włosków, depilacja za pomocą plastrów – to chyba najpopularniejsze sposoby pozbywania się niepożądanego owłosienia. Czy są one funkcjonalne? Z pewnością sprawdzają się na kilka czy kilkanaście dni, natomiast po owym czasie czynność należy powtórzyć. I to właśnie jest decydujący argument odkrycia depilacji laserowej – czyli zabiegu usunięcia owłosienia już na zawsze. Bynajmniej nie jest to zamysł nowy, bo jakiś czas temu mnóstwo osób umawiało się na zabiegi z zastosowaniem Light Sheer Duet. Dzisiaj najmodniejszym i najlepszym laserem jest Palomar Vectus, który błyskawicznie usuwa włosy nawet z dużych partii ciała. Naukowcy, którzy zaprojektowali, a w następnej kolejności zastosowali w praktyce oba urządzenia, w drugim przypadku zamontowali bardziej jednorodną wiązkę światła. Takie podejście pozwoliło na wzmocnienie skuteczności terapii, ograniczenie czasu jego przeprowadzania i usunięcie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest wygodnym zabiegiem i można ją z dobrym rezultatem wykorzystywać do okolic intymnych, skóry bardzo delikatnej albo ciemnej. Mają możliwość się na niego zdecydować osoby, które posiadają niejednolity kolor skóry, reagują bardzo źle na kosmetyki do depilacji czy posiadają delikatne naczynka włosowate. Palomar Vectus to medyczny laser diodowy, który zyskał dużą ilość świetnych nagród. Co ważne, nie przynosi jakichkolwiek skutków ubocznych.

Przeważnie potrzeba od 3 do 5 zabiegów, aby zupełnie usunąć wszelkie włoski. Jeśli wyselekcjonujemy kilka partii, przykładowo brzuch i pośladki za jednym razem, to kosmetyczka może to przeprowadzić podczas pojedynczej wizyty. Właściwie ilość zabiegów jest uzależniona od rodzaju owłosienia i etapu, na którym znajduje się włosek. Pierwszy zabieg redukuje włoski wyraźnie zauważalne, najsilniejsze, które są w finalnej fazie rozwoju. Ogólnie rzecz ujmując nie wszystkie najzwyczajniej w świecie wschodzą równocześnie, z tego względu laser niszczy szacunkowo 30 % owłosienia po pierwszej sesji.

Czy epilacja laserowa rzeczywiście gwarantuje zadowalające efekty?

Bez wątpienia są one dużo lepsze aniżeli w przypadku depilacji typowymi metodami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, natomiast w czasie życia są w stanie uwidocznić się tylko jednostkowe włoski (przykładowo w wyniku zaburzeń hormonalnych). Klientki, które zdecydowały się na owy zabieg i umieszczają swoje wypowiedzi na forach w 99% są dumne z rezultatów. Szczególnie, iż jest to dobra technologia na wrastające włoski. A konkretnie? Poważnym rezultatem nierozważnych depilacji czy najzwyczajniej w świecie podatności są drobne ranki na skórze, czerwone grudki albo krosteczki. Potrafią również uwidocznić się stany zapalne, a wówczas wizyta u specjalisty jest niekiedy niezbędna. Włosy ogólnie rzecz ujmując nie mogą przebić się przez skórę i pozostają w niej. W zagłębieniu przy włosie zaczyna kumulować się ropa, natomiast następnie tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest jedyną opcją, aby poradzić sobie z takim problemem.

Przed pierwszym zabiegiem kosmetyczka przystawia do skóry urządzenie SkinTel. Jego zadaniem jest przygotowanie analizy włosków i przystosowanie siły wiązki światła. Lasery starszej generacji absolutnie nie posiadają takiej opcji, z tego względu przed wizytą warto sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje wybrany salon. Innowacyjny skaner analizuje wiele paramentów równocześnie, m.in. koloryt i spójność włosów. Nie musimy się denerwować, iż urządzenie będzie powodowało ból czy wystąpią poparzenia.

Plusy depilacji laserowej

Jako najważniejszy plus trzeba uznać wygospodarowany czas, gdyż absolutnie nie trzeba już więcej korzystać z kremów do golenia po depilacji laserowej. Wystarczy przestrzegać zasad higieny tak, jak robiliśmy to do pierwszej wizyty w salonie. Nie trzeba również nabywać nowych golarek, inwestować w drogie urządzenia domowe, trudzić się z ogrzewaniem wosku i dyskomfortem. Panie preferują epilację ze względów czysto praktycznych. Są w stanie swobodnie wyjść na plażę w kostiumie, nie muszą wstydzić się rzadkich stojących włosków ani krost. Można cieszyć się jedwabiście gładką skórą! Dużym pozytywem dla kobiet depilujących bikini jest możliwość znieczulenia owego bardzo czułego miejsca. Schładzający żel redukuje intensywność odczuwania następujących impulsów emitowanych przez laser. Do innych walorów możemy zaliczyć brak komplikacji po sesji (dobrze jest jednakże zapoznać się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest najczęściej nadzwyczaj kosztowne, zatem warto przejrzeć lokalne propozycje i ustalić czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził rabatów.

Ciekawe informacje

W trakcie trzeciej wizyty laserem terapeutycznym Palomar Vectus można pozbyć się blisko 90% włosków

Przy pomocy Palomar Vectus można niszczyć włoski choćby na dobrze opalonej skórze

W 1997 roku pojawił się laser aleksandrytowy, przy użyciu którego można było redukować nadmierne owłosienie

Można wyróżnić cztery typy laserów, wykorzystywanych dziś do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeśli zaciekawiła Cię depilacja na całe życie, wejdź w link i sprawdź najczęstsze pytania.

depilacja Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok