Depilacja laserowa – zabieg medyczny, czy estetyczny?

Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń
Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej
Marzec 15, 2017
Kredyty dla firm bez zus us kredyty dla firm bez dochodów faktoring bez bik
Poprawa płynności finansowej firm
Marzec 16, 2017

Depilacja laserowa – pewnie każda z nas czytała kiedyś o tym zabiegu. A czy zastanawiałyście się nad tym na czym polega hirsutyzm. Brzmi trochę jak nazwa daleko wschodniej religii, aczkolwiek w ogóle to sformułowanie nie wiąże się z wiarą i modlitwą. Hirsutyzm to przypadłość która dotyka wiele kobiet w każdym miejscu na ziemi. Jest to techniczny termin oznaczający po prostu nadmierne owłosienie. Mężczyźni również mogą mogą chorować na tą dolegliwość, chociaż spora liczba panów lubi mieć ciało pokryte dość gęstym futerkiem. Dla kobiet tymczasem to absolutny koszmar.

U dziewczyn chorujących na hirsutyzm włosy rosną w wygórowanej ilości na nietypowych częściach ciała – w strefach bikini, na nogach i co najgorsze na twarzy. Musicie stwierdzić, że włosy na atrakcyjny, dziewczęcej buzi nie wyglądają stylowo i kusząco. A w sumie każda z nas chce być pociągająca i stylowa.

Jak ma się do tego wszystkiego zabieg depilacji laserowej? Depilacja laserowa kompletnie i bez bólu usuwa zbędne owłosienie z jakiejkolwiek partii ciała. Jest to zabieg łagodny, szczególnie rekomendowany ludziom chorującym na hirsutyzm. Wspomaga leczenie tej szczególnej choroby, oddziałując na dobre samopoczucie pacjentów.

Jeżeli nie jesteś przekonana czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie stosowny, koniecznie zapoznaj się z poniższym informatorem informującym o procesie epilacji, jak i samego nadmiernego owłosienia.

Hirsutyzm – przyczyny i leczenie nadmiernego owłosienia

Hirsutyzm przejawia się chorobliwym owłosieniem w nietypowych miejscach. U dziewczyn z tym schorzeniem, gęste włoski rosną nie tylko na kończynach dolnych, pod pachami, czy w okolicach bikini, ale także na twarzy, co nie wygląda elegancko. Hirsutyzm stwierdzany jest jako problem kosmetyczny. Bywa, że jest wynikiem zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jak to się dzieje że u uroczej 100% kobiety pojawia się wąsik? Żeński organizm tworzy za równo estrogeny ( żeńskie hormony), jak i androgeny, czyli hormony mężczyzn. W niektórych organizmach możliwe jest, że w rezultacie zaburzenia gospodarki hormonalnej nadnercza i jajniki zaczynają wydzielać za dużo hormonów charakterystycznych dla osobników męskich. Wynikiem tego może być właśnie zbędne owłosienie na twarzy, oraz w dziwnych miejscach. Pozostałymi przesłankami hirsutyzmy są najczęściej zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy, czy choroba Cushinga. Za rozwój nadmiernego owłosienia u kobiet mogą odpowiadać również sterydy (stosowane w rozmaitych kuracjach) jak i anoreksja, która powoduje spadek poziomu estrogenów.

W przypadku zaobserwowania początkowych śladów hirsutyzmu sugeruje się wizytę u ginekologa. Po gruntownym zbadaniu stwierdzi on diagnozę i przepisze właściwe leki, lub powie, że nadmierne owłosienie jest tylko defektem kosmetycznym. Wtedy najwłaściwszym rozwiązaniem jest zastosowanie zabiegu epilacji laserowej. Podczas paru wizyt raz na dobre pozbędziesz się nurtujących Cię włosków.

Depilacja laserowa krok po kroku

Depilacja laserem nie jest rozwiązaniem adresowanym tylko do osób chorujących na hirsutyzm. Mogą z niej korzystać wszyscy – panie i panowie, którzy pragną mieć jedwabistą skórę na całe życie. W rzeczy samej prawdą jest, że epilacja laserem kompletnie eliminuje włoski z każdej partii ciała. I tak, możemy potwierdzić słowa tych którzy oświadczają, że jest to zabieg bezbolesny. Stosowne skonfigurowanie lasera do właściwości skóry zapewni Tobie komfort podczas poszczególnej wizyty. Najczęściej jest ich 5, lub 6 w zależności od tego jak wytrwałe jest Twoje owłosienia. Generalnie wynik ostateczny jest taki – kompletne usunięcie włosów i gwarancja, że włoski nigdy nie pojawią się.

W trakcie zabiegu epilacji (w taki sposób brzmi medyczna nazwa) urządzenie emituje wiązkę energii, która zostaje zaabsorbowana przez melaninę włosa (barwnik). Wynikiem tego procesu jest nieodwracalne osłabienie struktury włosa, który przestaje wzrastać i wreszcie odpada z skóry. Zabieg epilacji laserowej powinno się powtarzać co kilka tygodni. Podyktowane jest to ciągiem rozwoju włosa. Promień laserowy absorbowany jest wyłącznie przez włosy, które widoczne są na górnych partiach skóry. Włosy będące w stanie spoczynku (pod skórą) nie otrzymają odpowiedniej ilości promieniowania skutecznej do ich osłabienia. Dopiero po kilku sesjach wszystkie włoski zostają usunięte.

Jak wspomina duża liczba osób, depilacja laserowa była dla nich ratunkiem. Czarne włosy występujące na twarzy znikają po paru sesjach i już nigdy nie odrastają. W ogóle nie zaskakuje nas, że dziewczyny z hirsutyzmem preferują tą skuteczną formę terapii. Depilacja laserowa to nie jedynie zabieg medycyny kosmetycznej. To pomoc dla wszystkich kobiet, u których nadmierne owłosienie generuje duże kompleksy.

Jeśli jesteś jedną z takich pań, nie odwlekaj tego ani chwili dłużej. A może chcesz po prostu wyeliminować owłosienie dla własnej wygody? W takim razie umów się na konsultację w gabinecie kosmetycznym Beauty Medica. Prócz klasycznych zabiegów estetycznych, salon oferuje fachową depilację laserową przy użyciu nowatorskiego lasera diodowego Vectus. Ponadto jedną z najczęściej świadczonych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie włosów z miejsc intymnych. Pragniesz posiadać piękną i zadbaną skórę? My Ci to ułatwimy. Wstąp do Beauty Medica, gdzie ponownie poczujesz się kimś wyjątkowym. Przejdź do strony tutaj: depilacja laserowa Toruń

Strona używa cookies
Ok