ekrany led - telebimy diodowe
Ekrany diodowe
Sierpień 30, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Klinika stomatologiczna
Sierpień 30, 2020
Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Współcześnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest celem, który pragnie osiągnąć wiele osób. Z tego względu, dostępne są odmienne metody eliminowania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, jakimi powinna charakteryzować się depilacja dobrej jakości są trwałość, aby włosy nie wyrastały ponownie za szybko oraz skuteczność, aby metoda usuwała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowocześniejszym oraz aktualnie najbardziej efektywnym sposobem jest depilacja laserowa, która gwarantuje trwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają wciąż rozwijającym się technologiom oraz sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest szczególnie polecana w przypadku osób, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te trudniej usunąć innymi sposobami) oraz pojawiania się częstych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zwykle trzeba ponawiać, jednak seria zabiegów pozwoli pozbyć się włosów nawet na kilka lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest dostępne dzięki różnym metodom. Zadaniem ich wszystkich jest przyniesienie długiego efektu gładkiej skóry. Od innych technik pozbywania się włosów, laserowe metody depilacji odznacza to, że usuwają nie tylko samą konstrukcję włosa w jego ponad skórnej części, ale również niszczy cebulkę, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa za pomocą energii cieplnej, której źródłem jest laser. Światło wydzielane przez laser wpływa do mieszka włosowego, w którym jest pochłaniane przez mieszczącą się w środku melaninę. To sprawia, że struktura włosa ulega zniszczeniu, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tą metodą trzeba powtarzać, ponieważ laser naświetla tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostowej. Należy więc zaczekać aż włosy, jakie znajdowały się w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Zabiegi można przeprowadzać z przerwą kilku tygodni, czasem kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru skóry.

Uzyskanie trwałych efektów wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się nawet przez kilka lat. Oznacza to absolutną trwałość i skuteczność zabiegu. Dostępne są również zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w ciągu roku. Co więcej taka metoda daje komfort i poczucie pewności, a także zwalnia od konieczności nieustannego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może nie zadziałać w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się dzięki specjalnej maszynie, która przy użyciu cienkiej igły emituje niskie natężenie prądu stałego oraz tym sposobem uszkadza mieszek włosa. Igła musi zostać wbita w każdą cebulkę włosa, ponieważ ta technika uszkadza włosy pojedynczo. Przeciętnie włos jest niszczony przez 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest czasochłonnym procesem. Zazwyczaj zależy to od miejsca oraz ilości włosów, jakie mają być poddane zabiegowi. Ta metoda depilacji może wywoływać niewielkie uszkodzenia skóry, które powinny zniknąć w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najskuteczniejszych pośród innych technik. Dzięki niej, za niewielkim poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z pach, twarzy oraz innych partii ciała. Tak jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy należy ponowić w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na różne tempo wyrastania włosów. Co więcej metoda sprawdza się na jasnych i na ciemnych włosach, dlatego że zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny w strukturze włosa, a daje zadowalające rezultaty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, jeśli chodzi o sposób działania, ale różni się w kilku względach. Przede wszystkim urządzenie, za pomocą którego termoliza jest przeprowadzana emituje zmienny prąd o niewielkim natężeniu, a o wysokiej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, który uszkadza strukturę włosa do samej cebulki. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na mniej więcej 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To oznacza, że termoliza zdecydowanie bardziej nadaje się do eliminowania włosów z większych obszarów (na przykład z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta technika depilacji również może pozostawić po sobie drobne uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które zazwyczaj znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza usuwa ciemne i jasne owłosienie, a jej skuteczność jest porównywalna do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, jakie usuną wszystkie włosy, zepsute cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co oznacza, że ta technika jest bardzo trwała.

Blend

Blend jest połączeniem termolizy i elektrolizy, ponieważ wykorzystuje na równi niewielkie natężenie prądu stałego oraz połączenie zmiennego prądu i wysokiej częstotliwości. To gwarantuje tej metodzie przewagę nad pozostałymi i dzięki temu jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. W ten sposób zniszczone cebulki włosów, nie regenerują się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest jednak zabiegiem czasochłonnym, ze względu na co wykonuje się go w obszarze mniejszych powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi należy go powtarzać, ponieważ włosy da się poddać zabiegowi tylko w fazie wzrostu.

Depilacja laserowa Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok