Zabiegi stomatologiczne Toruń cennik
Zabiegi stomatologiczne Toruń
Sierpień 15, 2019
Klimatyzacja Toruń -klimatyzatory - serwis klimatyzacji do domu i biura
Klimatyzacja do biura Toruń
Sierpień 21, 2019
Fryzjer ślubny Toruń - Damski salon fryzjerski w Toruniu

Ślub i wesele to jedno z tych wyjątkowych wydarzeń, kiedy każda kobieta chce prezentować się zjawiskowo. W trakcie przygotowań jedną z najważniejszych spraw (dosłownie!) na głowie kobiety jest fryzura weselna. Ważne jest, by nie tylko dobrze wyglądała, pasowała do sukni i kształtu twarzy, ale także, by wytrzymała aż do rana. wybór upięcia ślubnego musi być przewidziany z wyprzedzeniem, by zapobiec nieprzewidzianym problemom w dniu ślubu. Aby wszystko wypadło jak najlepiej, należy właściwie wybrać i upięcie, i fryzjera.

JAK WYBRAĆ FRYZJERA NA WESELE ?

Podczas wyboru salonu najważniejsze jest to, żeby panna młoda czuła się dobrze. Najlepszym pomysłem jest zatem salon, z którego usług korzysta od lat. Fryzjer, który od dawna ma kontakt z włosami klientki, dobrze zna ich potrzeby, typ oraz umie je wymodelować, dlatego nie warto eksperymentować i szukać nowego specjalisty.

Może być też tak, że panna młoda nie korzysta regularnie z tego samego salonu fryzjerskiego, wtedy odszukanie odpowiedniego fryzjera może wydawać się kłopotliwe. Przede wszystkim dobry fryzjer musi posiadać doświadczenie i pozytywne opinie. Warto też zaznajomić się z jego katalogami fryzur ślubnych oraz portfolio. Takie informacje można bez trudu odszukać w internecie albo w salonie.

Pomimo najkorzystniejszych referencji wybrany salon, może nie spełnić oczekiwań, z tego względu niezłym rozwiązaniem jest umówienie się na próbne czesanie. Za jego pomocą nie tylko będzie można ocenić jakość usługi, ale też, czy własny pomysł lub propozycja fryzjera ślubnego pasuje do kształtu twarzy i sukni panny młodej. Takie działanie pomoże dobrze dobrać wszystkie elementy wyglądu.

Planowanie fryzury na wesele z wyprzedzeniem oraz wstępne upięcia ślubne to dobry sposób na odrobinę szaleństwa. W ciągu kilku miesięcy, znacznie łatwiej zdecydować się na eksperymenty, które mogą okazać się tym, czego panna młoda oczekuje. Niewiele przed datą ślubu nie warto zmieniać koncepcji.

JAK WYBRAĆ FRYZURĘ ŚLUBNĄ ?

Inspiracja

Dobór fryzury na ślub można rozpocząć od sięgnięcia do inspiracji np. dostępnych w internecie lub z broszur w salonie fryzjerskim. Dzięki temu panna młoda ma możliwość odszukania fryzur, które jej się spodobają. Będzie to porządną bazą dla fryzjera ślubnego, do wykonania spełniającej oczekiwania stylizacji.

Warto też mieć na uwadze, że włosy różnią się od siebie strukturą. Niektóre typy układają się łatwiej lub trudniej. Inne z kolei nie utrzymują stylizacji zbyt długo. To też dotyczy długości i gęstości włosów. Dobrze jest to skonsultować z fryzjerem, który doradzi, czy oczekiwane upięcie ślubne jest możliwe do wykonania na włosach i czy przetrwa całą noc, czy tylko uroczystość kościelną.

Kształt twarzy

Niestety fryzury, pasujące modelkom, nie zawsze podpasują innym kobietom. Należy wziąć pod uwagę również jednostkowe czynniki. Należy do nich między innymi owal twarzy. Fryzura weselna powinna podkreślać jego piękno.

Osoby z okrągłymi twarzami powinny pozwolić sobie na upięcia ślubne podnoszące włosy do góry, aby zwiększyć ich objętość. Dla śmiałych pań, ciekawym rozwiązaniem są cięcia powyżej linii żuchwy. Posiadaczkom okrągłej twarzy doradza się unikać prostych grzywek, które optycznie skracają twarz.

Również u osób o kwadratowej twarzy warto zrezygnować z prostych grzywek. Nieodpowiednie są także gładkie upięcia włosów. Kobietom z kwadratową szczęką najbardziej pasują fryzury ślubne optycznie pomniejszające jej obrys, czyli na przykład długie cieniowane włosy.

Również u pań o kwadratowej twarzy dobrze jest unikać prostych grzywek. Nieodpowiednie są także gładkie upięcia włosów. Kobietom z kwadratową szczęką najlepiej odpowiadają fryzury weselne optycznie pomniejszające jej obrys, czyli na przykład długie cieniowane włosy.

U osób o prostokątnej twarzy zdadzą egzamin fryzury, o zwiększonej objętości na bokach twarzy. Stanowczo odradza się upięcia wysoko na szczycie głowy i fryzury odsłaniające czoło.

Paniom z trójkątną twarzą najbardziej odpowiadają fryzury równoważące wąską, dolną część twarzy. Dobrym przykładem będzie klasyczny bob z krótką grzywką albo włosy z zakręconymi końcówkami. Wysokie upięcia i odkryte czoło wydłużą optycznie brodę.

Suknia

Przy wyborze fryzury ślubnej jednym z kluczowych elementów, jakie powinny współgrać jest suknia ślubna. W głównej mierze najbardziej liczy się kształy dekoltu oraz ilość zdobień sukni. Należy pamiętać o umiarze. Niejednokrotnie mniej znaczy więcej.

Przy bogato zdobionej, strojnej sukni, warto wycofać się z fantazyjnych upięć. Fryzura weselna, chociaż niemniej ważna, jest głównie dopełnieniem, dlatego nie może odwracać uwagi od ubioru, dlatego powinna być delikatna. Wyszukane upięcie weselne sprawdzi się przy gładkiej, niezbyt eleganckiej, wymyślnej sukni.

Suknia z zabudowanym dekoltem lub ze stójką sama już jest dekoracją, dlatego upięcie włosów powinno odsłaniać szyję. W tym przypadku najlepsze będzie wysokie upięcie albo kok z tyłu głowy. Doskonałym dopasowaniem będą także gładkie fryzury weselne. Również dekolt w kształcie łódki zaprezentuje się dobrze w tym połączeniu.

Suknia bez ramiączek daje fryzjerowi duże pole do popisu. Przy takiej sukni właściwe są zarówno upięcia, a także rozpuszczone swobodnie włosy, które delikatnie pokryją ramiona. Rozpuszczone włosy będą też dobrym dopasowaniem do dekoltu w kształcie litery V.

Główną rolą sukni z dekoltem na plecach jest pokazanie pleców, przyciąganie uwagi, z tego względu dobrane do niej upięcie weselne powinno zadbać o to, by kosmyki włosów ich nie zakrywały.

Suknia na jedno ramię wymaga wyrównania asymetrii, z tego powodu do tego typu sukni doskonale pasują upięcia ułożone po drugiej stronie szyi, które wyrównają wizerunek, ale nie zasłonią ramiączka.

Dodatki

Fryzurę na wesele można również dopasować do dodatków, chociaż znacznie lepiej zrobić na odwrót. Najbardziej uniwersalnym elementem jest oczywiście welon, który jest dobry dla wszystkich fryzur i upięć. Równie uniwersalne są ozdobne opaski i wsuwki, wspaniałe też dla włosów o każdej długości. Wianki z żywych albo sztucznych kwiatów są uroczym dopełnieniem rozpuszczonych włosów, a pojedyncze kwiaty świetnym dodatkiem delikatnych upięć. Kapelusze i fascynatory sprawdzą się tylko w przypadku, gdy oprawa ślubu utrzymana jest w stylu retro.

Te wskazówki pomogą w doborze fryzury weselnej, trzeba jednak pamiętać, że panna młoda ponad wszystko musi czuć się w niej dobrze.

Fryzjer Toruń Cennik

Górny -Studio – Fryzjer Toruń

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok