GŁADKA SKÓRA, PIĘKNE PAZNOKCIE- PIELĘGNACJA STÓP – Haluksy

PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszka ortopedyczna – jak spać
Luty 15, 2019
Depilacja laserowa Toruń - Usuwanie owłosienia laserem medyczny palomar Vectus
Depilacja laserem medycznym Toruń
Luty 21, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są problematyczne w pielęgnacji. Jest to części, na których opiera się cały ciężar naszego ciała. Często nie pamiętamy o prawidłowiej pielęgnacji stóp. Rezultatem tych zaniedbań niejednokrotnie są takie schorzenia jak m. in.: podrażnienia, nagniotki a nawet infekcje grzybicze. Jak zatem pielęgnować stopy? Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych tricków.

KĄPIELE

Moczenie stóp w wodzie z dodatkiem soli nie tylko niweluje obrzęki, ale też zmiękcza skórę. Kąpiele rekomendowane są szczególnie paniom, które zmuszone są na co dzień nosić buty na szpilkach. Wysokie obcasy obciążają na stopy, dlatego warto starać się o ich dobrą pielęgnację. Kąpiele solne to nie tylko relaks ale także pomoc w utrzymaniu kondycji skóry stóp. Do wody warto też dodać różne substancje o działaniu nawilżającym, przeciwbakteryjnym np. różnego rodzaju oleje. Działanie przeciwzapalne ma olejek herbaciany. Przeciwbakteryjnie działa również propolis.

REGULARNE POZBYWANIE SIĘ ZROGOWACEŃ

Ważnym elementem pielęgnacji skóry stóp jest systematyczne pozbywanie się zrogowaciałego naskórka. Nie należy do tego wykorzystywać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niebezpieczny? Ponieważ ze względu na swoją specyficzną porowatą powierzchnię sprzyja namnożeniu bakterii. Jeśli upieramy się na wykorzystywanie pumeksu, pamiętajmy o tym, by po jednorazowym wykorzystaniu wylądował w koszu na śmieci. Korzystniejszym rozwiązaniem jest stosowanie specjalnej tarki- można ją dokładnie umyć i użyć ponownie. W sklepach kosmetycznych znajdziemy też dużo specjalistycznych kosmetyków złuszczających, które są bogate w oleje, które bardzo dobrze radzą sobie ze zrogowaceniami.

NAWILŻANIE STÓP

Stopy jest dosyć problematyczna głownie z tego powodu że zawiera znikomą ilość gruczołów łojowych. Dlatego łatwo ulega podrażnieniom. Nawilżanie to najbardziej istotny element pielęgnowania o skórę stóp. Specyfiki nawilżające trzeba stosować codziennie. Odbuduje to warstwę lipidową i zadziała zmiękczająco na skórę stóp. Dla silnie zrogowaciałej skóry warto zakupić maskach nawilżających: wmasowuje się je na noc, żeby rano cieszyć się idealnie gładkie stopy.

PIĘKNE PAZNOKCIE

Pielęgnacja stóp to nie tylko dbałość o gładką skórę. Należy zadbać także o paznokcie. Systematyczne obcinanie paznokci to niezbędny zabieg. Prócz obcinania ważne jest też prawidłowe piłowanie. Nie wolno obcinać paznokci za dużo, bo mogą niekomfortowo wrastać w ciało. Kluczem do zadbanych stóp jest też opiłowanie rogów paznokci.

JAKIE SĄ NAJCZĘSTSZE PROBLEMY Z PIELĘGNACJĄ STÓP

PĘKAJĄCE PIĘTY

Wzmożone przesuszanie skóry to najpewniej efekt niedoboru witaminy A. Najlepszym sposobem na tę niedogodność są odprężające kąpiele solne. Apteki oferują też szeroki wachlarz kremów gojących, które skutecznie pożegnają wszystkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są irytującym ale także popularnym problemem. To zrogowacenia o stożkowatym kształcie. Bywają źródłem dużego dyskomfortu, dlatego że wbijają się w stopę. Odciski najszybciej zlikwiduje podolog, jednak można też spróbować się ich pozbyć przy pomocy domowych sposobów. W tym celu należy zaopatrzyć się w płyn na odciski. Przed zastosowaniem płynu, wymoczmy stopy w ciepłej wodzie z solą. Taka kąpiel powinna potrwać przynajmniej 15 minut. Następnym krokiem jest smarowanie odcisku odpowiednim środkiem. Kolejno powinno się złuszczyć stwardniałą skórę tarką i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest mocno problematyczna głównie dlatego, że zawiera większą ilość gruczołów potowych niż łojowych. Wielu z nas boryka się z nadmiernym poceniem się stóp. Z tego powodu rzeczą największej wagi jest specjalna higiena. Pielęgnację usprawniają liczne kosmetyki zaprojektowane dla osób, które borykają się z nadmiernym poceniem się stóp. Warto zatem nabycie talku lub dezodorantu do stóp. Jeżeli to możliwe, trzeba też wymienić buty: w pracy zakładać oddychające obuwie. Dużą pomocą mogą okazać się solne kąpiele z dodatkiem olejków. Najbardziej efektywne z nich to m. in. lawenda i rozmaryn.

HALUKSY- PROBLEM NIE TYLKO ESTETYCZNY

Codziennie musisz nosić szpilki? Czy jesteś świadoma jak cierpią twoje stopy? Haluksy są bolesnym problemem. To zwyrodnienia kostne dużego palca, które są powodem ból i deformacje kości stopy. Silnie obciążony palec często rotuje się do środka. Rozwojowi tej dolegliwości sprzyjają nie tylko buty na obcasie ale też obuwie z czubkiem. Paluch znajdują się wówczas w nienaturalnym ułożeniu, przez co ulega dużym przeciążeniom. W jaki sposób zapobiec haluksom? Istnieje wiele metod, jednak nie wszystkie są skuteczne. Pierwszym z rozwiązań są dystraktory nocne- korygują one położenie dużego palca. Stosuje się je jednak jedynie na noc, dlatego ich skuteczność jest znikoma. Dystraktory nie zmuszają bowiem stopy do prawidłowej działania w ciągu dnia, dlatego skrzywienia stopy stale pogłębiają się. Najskuteczniejszym rozwiązaniem w tym wypadku są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne dobranie dla każdego pacjenta oraz specjalne ćwiczenia rehabilitacyjne pomagają w osiągnięciu najbardziej widocznych rezultatów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok