Ksometologia medyczna – Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, przydtane do pracy i w podróży.
Wrzesień 25, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący tkankę tłuszczową
Wrzesień 25, 2019
Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Obecnie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny oferuje całą paletę innowacyjnych zabiegów, które nie tylko pielęgnują skórę, ale też formują sylwetkę, likwidują tłuszcz, cellulit, zbędne owłosienie i promują rozwiązania anti-aging. Wszystkie te elementy są możliwe dzięki rozwojowi technologii, które dają co raz to ulepszone i efektywniejsze rozwiązania przeciw starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Co więcej, innowacyjne techniki sprawiają, że zabiegi stają się mniej inwazyjne, dzięki czemu nie nadwyrężają już zdrowia pacjentów, a dają niezwykłe rezultaty. Wiele salonów kosmetycznych cieszy się dobrymi opiniami na temat dostarczanych usług, wynikającymi z zabiegów wysokiej jakości.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród nowoczesnych zabiegów nie może zabraknąć takich rozwiązań, które mają na celu odświeżenie i oczyszczanie skóry. Zadbana skóra jest znacznie bardziej podatna na wpływ innych zabiegów kosmetycznych, a przy tym jest znacznie bardziej estetyczna i promienna. Likwidowanie zaskórników, niedoskonałości, łoju i martwego naskórka korzystnie wpływa na jej wygląd i zdrowie. Zazwyczaj używane w tym celu w gabinetach kosmetycznych działania, mają za zadanie otwarcie porów i usunięcie z nich nieczystości. Najpowszechniejsza metoda polega na pracy kosmetyczki, która ręcznie usuwa zanieczyszczenia z uprzednio otwartych porów poprzez nacisk na skórę. Możliwe jest też oczyszczanie chemiczne, które zużywa kwasy w bezpiecznych stężeniach. Inne metody z reguły angażują pracę specjalnych urządzeń. Przykładowo urządzenie do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy martwego naskórka i zasysa je do wnętrza. Jedną z najbardziej innowacyjnych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje moc ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najpopularniejszym zabiegiem porządnie naprawczym jest mezoterapia igłowa. To za jej sprawą dawane są skórze wartości regenerujące i odżywcze, które stymulują organizm do uruchamiania procesów odnowy oraz do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu specjalnych koktajli z kwasu hialuronowego, aminokwasów, witamin i wyciągów roślinnych, które mają wyjątkowy, pozytywny wpływ na stan skóry. Tego rodzaju działania przywracają skórze elastycznośc i jędrność oraz powstrzymują starzenie.

W tym zakresie często wykorzystuje się też materiał nazywany osoczem bogatopłytkowym. Pobiera się ono bezpośrednio z krwi pacjenta i ma niezrównany wpływ na samodzielną regenerację skóry. Komórki macierzyste ulepszają wygląd skóry, jej elastyczność oraz gęstość, a także eliminują zmarszczki. W ten sposób odnawiane są zniszczone komórki, zwiększa się produkcja kolagenu, a także rozrost naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi formowania sylwetki przede wszystkim przyciągają tych, którzy pragną pozbyć się zgromadzonego tłuszczu, szczególnie z obszarów, które są niepodatne na ćwiczenia lub opracowane diety. Innowacyjna technologia pozwoliła stworzyć metody, dzięki którym tkanki tłuszczowe zostają podzielone, przechodzą w stan płynny, ze względu na co znacznie prościej jest je odessać albo przenieść do wątroby, skąd zwykle wydalane są za pomocą naturalnych procesów metabolizmu. Tego rodzaju zabiegi z reguły mają też inne korzystne efekty, dla przykładu: stymulują produkcję kolagenu lub wspomagają wydalanie toksyn. Najczęściej w taki sposób można także pożegnać cellulit, wygładzić blizny, zmarszczki lub rozstępy.

Istnieje kilka nowoczesnych metod formowania sylwetki i wspomagających odchudzanie. Należy do nich na przykład endermologia, która za pomocą specjalnie wykonanych rolek masuje ciało i rozbija strukturę tłuszczu. Inna metoda, czyli kriolipoliza działa na zasadzie zamrażania i niszczenia komórek tłuszczowych w temperaturze nie mniejszej niż -10°C. Z kolei kawitacja ultradźwiękowa bazuje na energii ultradźwięków. Istnieją też sposoby wykorzystujące laser lub iniekcję. Zwykle te metody są mało inwazyjne i dają widoczne efekty: możliwe jest usunięcie do 45% tkanki tłuszczowej, jednak nie powinny one zastępować ćwiczeń i zdrowej diety, a jedynie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Chociaż lasery są w kosmetologii znane od dawna, wciąż odnajdują lepsze i efektywniejsze funkcje, dzięki postępowi i bezpieczniejszemu działaniu. Gabinety kosmetyczne udostępniają innowacyjne zabiegi laserowe, które wpływają na różne obszary ciała i tak samo różne problemy. Najpopularniejsza jest depilacja laserowa, która eliminuje niechciane owłosienie z każdego miejsca na ciele na długo. Zabiegi laserowe zwalczają też problemy skórne: na przykład usuwają trądzik, niszcząc bakterie wywołujące stany zapalne lub usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na nagromadzenie barwnika (melaniny) w tym samym miejscu. Inne zabiegi laserowe umożliwiają zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych lub są doskonałym sposobem odmładzania.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Stymulacja elastyny i kolagenu bezpośrednio wpływa na kondycję skóry i tym samym ją odmładza. W wyniku tego wiele zabiegów dodatkowo wpływa na powstrzymywanie procesów starzenia. Istnieją jednak zabiegi, które pierwszorzędnie odmładzają skórę, sa to np. mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym lub liftingi. Współczesne metody liftingujące, stosują innowacyjne technologie i sposoby, dzięki którym nie muszą być inwazyjnymi zabiegami operacyjnymi. Na przykład liftingi HIFU – skutkujące dzięki ultradźwiękom lub przy użyciu nici liftingujących – wprowadzanych w głębokie warstwy skóry, by podnosiły i trzymały konkretne partie skóry.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok