Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – usuwanie tkanki tłuszczowej
Październik 25, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Ważne pełnomocnictwa
Październik 28, 2019
Depilacja laserowa przegląd technologii

Obecnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest marzeniem, które chce osiągnąć wiele osób. Z tego względu, dostępne są odmienne sposoby eliminowania włosów. Najważniejszymi cechami, jakimi powinna odznaczać się depilacja dobrej jakości są trwałość, aby włosy nie wyrastały ponownie za szybko i skuteczność, aby metoda eliminowała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowszym oraz obecnie najbardziej efektywnym sposobem jest depilacja laserowa, która gwarantuje trwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają nieustannie udoskonalanym technologiom oraz urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest szczególnie polecana w przypadku osób, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te ciężko usuwa się innymi sposobami) oraz pojawiania się drobnych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zwykle trzeba powtarzać, jednak seria zabiegów pozwoli pozbyć się włosów nawet na kilka lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest dostępne dzięki kilku metodom. Zadaniem każdej z nich jest zapewnienie długotrwałego efektu wygładzonej skóry. Od innych sposobów pozbywania się owłosienia, depilację metodami laserowymi wyróżnia to, że eliminują nie tylko samą strukturę włosa w jego ponad skórnej części, ale również niszczy cebulkę, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda polega na niszczeniu struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło emitowane przez laser trafia do mieszka włosowego, w którym jest pochłaniane przez znajdującą się wewnątrz melaninę. To sprawia, że struktura włosa ulega zniszczeniu, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tą metodą należy odnawiać, dlatego że laser naświetla tylko te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostowej. Trzeba więc poczekać aż włosy, które były wcześniej w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Zabiegi można przeprowadzać z przerwą kilku tygodni, w niektórych przypadkach kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru skóry.

Uzyskanie trwałych efektów wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zazwyczaj przez kilka lat. Oznacza to więc pełną skuteczność i trwałość zabiegu. Dostępne są również zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w roku. Ponadto taka metoda daje komfort i poczucie pewności, a także zwalnia od konieczności nieustannego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Minusem jest to, że może się nie sprawdzić w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które poprzez cienką igłę przesyła niskie natężenie prądu stałego oraz tym sposobem niszczy cebulkę włosa. Igła musi być jednak wbita w każdą cebulkę włosa, dlatego że ta metoda uszkadza włosy oddzielnie. Średnio włos jest uszkadzany w czasie 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest długotrwałym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od miejsca oraz ilości włosów, które mają podlegać zabiegowi. Ta technika depilacji może powodować drobne uszkodzenia skóry, ale one powinny zniknąć po kilku dniach.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najlepszych metod depilacji i najbardziej skutecznych wśród innych technik. Dzięki niej, za niewielkim poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z pach, twarzy i innych partii ciała. Tak jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, niekiedy zabieg elektrolizy należy ponowić w gabinecie kosmetycznym, ze względu na różne tempo wzrastania włosów. Ponadto sprawdza się na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny we włosie, a daje zachwycające rezultaty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, w porównaniu sposobu działania, jednak różni się pod paroma względami. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest wykonywana przesyła prąd zmienny o niewielkim natężeniu, ale o dużej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, jaki niszczy strukturę włosa do samej cebulki. Ponadto igła pozostaje w mieszku włosowym na mniej więcej 1-2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas trwania zabiegu. To sprawia, że termoliza zdecydowanie bardziej pasuje do eliminowania włosów ze sporych obszarów (na przykład z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta metoda depilacji również może powodować nieznaczne uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które powinny ustąpić po kilku dniach od zabiegu. Termoliza usuwa ciemne i jasne owłosienie, a jej efektywność jest porównywalna do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, które usuną wszelkie włosy, zniszczone cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co sprawia, że ta metoda jest bardzo trwała.

Blend

Blend jest połączeniem termolizy i elektrolizy, dlatego że zastosowuje zarówno niewielkie natężenie prądu stałego i połączenie zmiennego prądu i dużej częstotliwości. To gwarantuje tej metodzie przewagę nad pozostałymi i ze względu na to jest najskuteczniejszą metodą depilacji. W ten sposób zniszczone cebulki włosów, nie regenerują się, co sprawia włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest jednak zabiegiem długotrwałym, ze względu na co wykonuje się go w obszarze mniejszych powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi należy go powtarzać, dlatego że włosy da się usunąć tylko w czasie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok