Poduszka ortopedyczna – jak spać

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci
Nauka pływania niemowląt Toruń
Luty 14, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
GŁADKA SKÓRA, PIĘKNE PAZNOKCIE- PIELĘGNACJA STÓP – Haluksy
Luty 18, 2019
PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu

Poduszka ortopedyczna – jak wybrać?

Stanowczo za dużo osób lekceważy przedmioty wspierające nas przez 1/3 życia. Jednym z takich elementów jest poduszka ortopedyczna. Skoro spanie sprawuje tak ważną część naszego życia, to dlaczego jesteśmy wobec niego tacy oschli? Poduszka jest problemem najwyższej wagi, na który powinno się zwrócić choć odrobinę uwagi. Ten element musi być dobrze dopasowany do preferencji. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest potrzebna tylko osobom dotkniętym przez choroby, martwiącym się o problemy z krążeniem, jest ona niezbędna każdemu. Oddziałowuje w pozytywny sposób na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak niezbędne jest jej odpowiednie dobranie, ponieważ źle dopasowana może zapoczątkować rozwój chorób. Dobrze jest zwrócić szczególną uwagę na miejsce zakupu. Najgorszą możliwością mogą się okazać sklepy meblowe, w tej sytuacji poduszka ortopedyczna okazuje się jedynie nazwą własną. Najbardziej wiarygodne zdają się być sklepy medyczne zajmujące się nie tylko sprzedażą, ale i produkcją. Mają oni najbardziej obszerną wiedzę odnośnie niezbędnych materiałów. Poduszka ortopedyczna powinna być oznaczona specjalnym certyfikatem CE.

Spanie na boku

Potrzebne jest wypełnienie wolnego miejsca między kręgosłupem, a barkiem, które pozwoli utrzymać naturalne ustawienie głowy. Najbardziej odpowiednia wydaje się być taka, która będzie przypominać kształt wałka.

Poduszka do spania na plecach

Konieczne jest utrzymanie głowy w jednym miejscu, tak aby nie mogła się przemieszczać w czasie snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu mogłaby znaleźć się w naszej sypialni.

Poduszka do spania na brzuchu

Doskonale spisze się płaska poduszka o niezwykłym kształcie, co ułatwi nam przytulenie się do niej.

Rodzaje poduszek anatomicznych

Jednak przy dobieraniu nie możemy patrzeć jedynie na pozycję spania. Istotna jest zdanie lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych potrzeb. Opinii eksperta można zaciągnąć nawet telefonicznie, bez biegania po lekarzach. Na początek warto jest się upewnić, czy nasz pomagier będzie wartościowy. Nie wszystkie terminy, którymiwspomagają się sprzedawcy łączą się z wystarczającą wiedzą.

profilowane – tylko ogólna nazwa opisująca każdą poduszkę, w praktyce podobna do ergonomicznej

ergonomiczne – zwykle są wycinane ze spienionego bloku pianki, wyróżniają się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – zapewniają stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, najprawdopodobniej ważne jest to, że posiadają 90 kanalików powietrznych i tworzone są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nikt nie wie jak, zdarza się, że jest to nazewnictwo stosowane przez sprzedawców do zmylenia klientów

rehabilitacyjne – są bliskie tym ortopedycznym, cechują się głównie nazwą

ortopedyczne – składniki, które zostały użyte i ich kształt powinien być dokładnie dobrany i zbadany, ta nazwa określa też ogół poduszek dbających o nasze stawy i kręgi

Poduszki z pamięcią (memory) – ważnym składem jest pianka visco elastic, inne surowce często są zastępowane zamiennikami, które nie zawsze spełniają swoje przeznaczenie, dzielą się one jeszcze na ryflowane (zbędne uatrakcyjnienie produktu poprzez zastosowanie innej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR która jest też określana sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Istotne jest pochodzenie naszej poduszki. Warto jest zwrócić uwagę na to, czy firma mieści się w Europie. Gwarancja jest bardzo zróżnicowana od pół roku do sześciu lat. Produkt powinien mieć też przypisany odpowiedni certyfikat np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrana poduszka ma w sobie wiele pozytywnych cech, zapewnia odpowiednie podparcie, neutralną pozycję, łagodzi ból kręgosłupa szyjnego i drętwienie ramion, rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie jest przeznaczona jedynie do spania, można też zdobyć specjalną do siedzenia, która między innymi zatroszczy się o odpowiednią pozycję, pomoże w rehabilitacji dyskopatii i rwy kulszowej. Jednak, by spełnić nasze wymagania powinna być wybierana indywidualnie. Przy tak szerokim wachlarzu usług z pomocą eksperta na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Dobrze wybrana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Wspiera w przywróceniu odpowiedniego kształtu główki malucha, jeżeli doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

Jest to kolejna właściwość naszych przedmiotów. Prawidłowo dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i wysokości i materiału rozprawi się z codziennymi bólami takimi jak migrena. Odpowiednie ułożenie karku może zmniejszyć ten naprzykrzający się ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie istnieje jedna kwota określająca wartość produktu. Rynek jest pełny różnych ofert. Ceny wahają się od pięćdziesięciu do nawet tysiąca złotych. Jednak nie zapomnijmy, że nie każda poduszka nazywana ortopedyczną spełnia jej funkcję. wysoka cena kojarzy się z wysoką jakością, ale nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszka ortopedyczna jak wybrać

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok