Skuteczne leczenie nadpotliwości

Laseroterapia dla mężczyzn depilacja laserowa dla panów Bydgoszcz
Skuteczna depilacja laserowa
23 lutego, 2017
skup zadłużonych spółek Warszawa kupię spółkę z długami sprzedaż zadłużonych spółek
Kupię zadłużoną spółkę
6 marca, 2017
Leczenie nadpotliwości Zabiegi leczące nadmierną potliwość Leczenie nadpotliwości Grudziądz

Czym jest nadmierne pocenie się?

Wydzielanie potu przez nasze ciało jest „zdarzeniem” w pełni naturalnym. Za jego sprawą usuwamy toksyny ustroju i dostosowujemy temperaturę ciała (przykładowo podczas ciepłych dni). Organizm ludzki ma do 3 milionów gruczołów, które generują pot. A jeśli jest go nadmiernie dużo? Odczuwamy, iż leci nam po plecach przez cały czas? W takiej sytuacji możemy niedomagać na tzw. nadpotliwość, która nie jest raptem pospolitym defektem kosmetycznym, lecz również chorobą. I jak dobrze wiadomo – choroby należy łagodzić z paru powodów. Najważniejszym spośród nich jest zdecydowanie dyskomfort, przeżywany zwykle w gronie innych ludzi. Zasadniczo przyczynami niezdrowego pocenia się są czynniki objawowe oraz fizjologiczne. W przypadku pierwszych wymienionych mamy kontakt z oczywistymi zaburzeniami, które obecnie mają miejsce w naszym ciele, np. z hormonalnymi zapalenie tarczycy), neurologicznymi (m in. zespół uszno-skroniowy), chorobowymi (np. ostrymi infekcjami). Nadmierne wytwarzanie potu nie musi dotyczyć indywidualnej części ciała, m in. pleców. Jeżeli chodzi o normalne pocenie się, wtedy jako fundamentalne czynniki wymienić możemy chociażby stres, emocje bądź trening fizyczny. Mamy na nie choćby pośredni wpływ.

Skąd mam wiedzieć, że mam nadpotliwość?

Jeśli dążymy do tego, aby dokładnie wiedzieć czy posiadamy nadmierne produkowanie potu, powinniśmy zgłosić ten dylemat lekarzowi domowemu. Wtedy on poprowadzi z nami specjalny wywiad, zgłębi siłę problemu i zawiadomi nas o przeciwwskazaniach do usuwania dolegliwości. W pierwszej kolejności przepisze następne badania, m in. test Minora. Prezentuje się on w taki oto sposób: strefy, w jakich ma szansę występować nadmierna potliwość, są nasmarowane jodyną i obsypane skrobią. Głębokie zabarwienie podpowiada trwanie schorzenia. Kolejną rzeczą jest jej leczenie za sprawą profesjonalnych taktyk. Ewidentnie nie chodzi tutaj o opłukiwanie nóg przez 30 minut w mieszance z korą dębu bądź o wielokrotną zmianę ubrań. Są to pospolite sposoby, niemniej zazwyczaj mało funkcjonalne.

Sposoby leczenia nadpotliwości

Do kuracji mało inwazyjnych przynależą jontoforeza, iniekcje z zastosowaniem jadu kiełbasianego. oraz terapia za pośrednictwem lasera. Jeżeli chodzi o dwa pierwsze, to rezultat leczenia utrzymuje się mniej więcej parę miesięcy. Jonoforeza polega na osłabianiu kanałów jonowych z wykorzystaniem prądu i leków cholinergicznych, zaś botoks prowadzi do „bezwładu” nerwów (w sposób odwracalny), które wyposażają pojedyncze elementy naszego ciała w pot. Najdelikatniejszą spośród metod jest leczenie nadpotliwości laserem, gdyż w wygodny oraz niebolesny sposób poprawia procesy wydzielania potu. Program Accent Ultra bazuje ogólnie rzecz ujmując na wykorzystaniu specjalnych głowic, które rozprowadzają fale infraczerwone. Przykłada się je do obranych partii ciała, w jakich uprzednio zdiagnozowano nadmierną potliwość. Pojedynczy zabieg trwa najczęściej 15-20 minut, natomiast w jego trakcie właściwie nie zauważa się żadnego bólu, pieczenia, nakłuwania itd. Mamy możliwość się z powodzeniem zrelaksować. Co istotne – światło lasera przenigdy nie zostawia szram, defektów oraz nie forsuje sąsiadujących tkanek.

Jakie są przeciwwskazania do leczenia laserem?

Właściwie nie każdy może poddać się terapii laserowego usuwania nadmiernej produkcji potu. Do głównych wykluczeń przynależy ciemna opalenizna, laktacja, rak skóry, bielactwo, łuszczyca, nadwrażliwość na światło, padaczka lub nieleczona cukrzyca. Naturalnie każdą przypadłość trzeba początkowo skonsultować z lekarzem ogólnym, a dopiero później kosmetologiem. Należałoby wiedzieć o tym, iż na 2-3 tygodnie przed zabiegiem (jeśli medyk wyrazi zgodę) trzeba zaprzestać popijać zioła czy przyjmować je w formie tabletek. Chodzi tu o wszelakie lubiane zioła, np. wyszczuplające, oczyszczające lub aktywizujące. Bliźniacza norma odnosi się do leków, przykładowo leków homeopatycznych, leków przeciwgrzybicznych, sulfonamidów, wybranych specyfików uspokajających lub szczepionek. Około pół roku trzeba poczekać od odłożenia farmaceutyków, jakie mają w swojej kompozycji pochodne witaminy A. Tylko po tym okresie możemy iść na zabieg leczący nadpotliwość. Absolutnie nie możemy także stosować poniektórych kosmetyków, np. żeli z kwasami AHA i BHA, specyfików przeciwbakteryjnych bądź antyperspirantów. Przed zabiegiem nie wolno pić żadnego napojów wyskokowych. Jeśli spożyjemy choć kieliszek różowego wina, trzeba z niego zrezygnować na jeden dzień. Dlaczego istnieje aż tak dużo wykluczeń? Laser to zgromadzone światło, jakie ma szansę oparzyć skórę. W skrócie: światło padające wyłącznie na wskazany rejon (poważnie powstrzymuje się jego rozpraszanie). Jeżeli nasza skóra pod naciskiem określonych czynników będzie na nie dużo bardziej podatna, w takim przypadku ma możliwość dojść do groźnych efektów. Na przykład retinoidy wchodzą zwyczajnie z wiązką lasera, w interakcje, które są przyczyną oparzeń. Zamierzasz wiedzieć o wiele więcej? Wejdź w owy odsyłacz – Leczenie nadpotliwości

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok