Nowoczesne implanty stomatologiczne w służbie estetyki

Sala zabaw Poznań - Urodziny Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań
W urodziny nie ma czasu na nudę!
25 sierpnia, 2016
Ekrany LED - Bandy LED - Telebimy - Wynajem ekranów LED - Investtech
Telebimy – nowa jakość reklamy i obrazu
26 sierpnia, 2016

Trochę historii o odkrywaniu piękna zdrowych zębów

W tradycyjnych plemionach indiańskich z premedytacją wdrażano metody zniekształcania zębów, żeby jasne było „kto jest kim”. Wygląd zębów należał zatem do elementów wyróżniających określoną osobę pod względem przynależności grupowej oraz zajmowanego w hierarchii miejsca. Identycznie sytuacja miała się u innych społeczności, które za pomocą tatuaży, zranień, opasek albo kolczyków, pragnęły odróżniać się na tle pozostałych. Jak pisze Mariusz Pryliński w Estetyce białej i czerwonej: „Członkowie plemienia Chokwe, zamieszkujący Angolę, zgodnie ze swą tradycją spiłowują na kształt ostrza siekacze i kły szczęki zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, wierząc, że zabieg ten nie tylko dodaje urody, lecz świadczy także o męstwie i odwadze. Dawni Grecy badali ludzkie ciało pod względem geometryczności Rządziła idea „złotego podziału”, która była nierozerwalnie związana z boskimi proporcjami. Chodzi tutaj o konkretne zależności matematyczne między dowolnymi odcinkami. Na bazie przeprowadzonych doświadczeń natychmiast przekonano się, iż myślenie Greków było zasadne. Stosuje się je zatem we dzisiejszej stomatologii. Szczególnie istotne doświadczenia w odniesieniu do stomatologii estetycznej, podjęto w XIX wieku. Zauważono niezwykły wzrost akceptacji samego siebie, nastroju i zarazem poziomu poczucia szczęścia u osób, których zęby nie posiadały dużej ilości przebarwień czy uszkodzeń. Także współcześnie proces przywracania pięknego koloru zajmuje pierwsze miejsce wśród różnorodnych zabiegów.

Domowe sposoby nie zawsze są skuteczne

Każdy z nas chce mieć silne oraz białe zęby. Atrakcyjny, bezpośredni, szeroki uśmiech jest dowodem nie tylko doskonałej kondycji fizycznej ilustruje między innymi nasz sposób odżywiania, a i naszą wizytówką , kiedy spotykamy się z kimś face to face – na rozmowie kwalifikacyjnej albo z ważnym klientem. Wystarczy wyimaginować sobie modelowy scenariusz: młoda, śliczna kobieta zagląda do cukierni. Zajmuje jedyny stolik, po czym dołącza do niej kelner z kartą dań. Ona uśmiecha się i w tymże czasie widać u niej zaawansowaną próchnicę, martwicę wszystkich zębów bądź co gorsze – ich niedobór… Ta komiczna historyjka jest doskonałym przykładem tego, czego wszyscy chcą uniknąć. Popularne są ekonomiczne sposoby wybielania zębów, przykładowo kombinacja sody oczyszczonej z wodą utlenioną, co może zniszczyć szkliwo. Nim jednak zaczniemy intensywnie szczotkować zęby własnoręcznie skomponowanym „eliksirem”, jesteśmy zobowiązani upewnić się czy nie doznamy uszczerbku na zdrowiu. Warto przeanalizować też – czy nie ma oznak niebezpiecznego stanu chorobowego, który podlega leczeniu? Tylko specjalista jest w stanie dokonać trafnej diagnozy i zaproponować adekwatną terapię. Modnym sposobem wybielania jest używanie past wybielających do zębów oraz specjalnych pasków. Nie osiągniemy w tym przypadku wyników, jakich oczekujemy – szybkiego, profesjonalnego i długofalowego pozbycia się przebarwień. Jeśli taki jest prymarny cel, należy umówić się na konsultacje do stomatologa, który sprawdzi kondycję zębów, wypełni ubytki, usunie twarde złogi nazębne, osad oraz drobne plamki zanim odbędzie się główny zabieg. Bo opisywany zabieg opiera się na naświetleniu zębów z wykorzystaniem lampy albo lasera oraz specjalnego żelu. Jest nieinwazyjny jakikolwiek sprzęt medyczny nie jest wkładany do środka ciała i całkowicie bezbolesny.

Korony, protezy, implanty, licówki, wypełnienia – czyli rodzaje zabiegów stomatologicznych

Dzięki intensywnemu postępowi protetyki można odbudować utracone zęby, jak również całą szczękę. Chodzi o przywrócenie wyjściowych funkcji zgryzowi oraz zapewnienie mu atrakcyjnego wyglądu. Podczas wizyty lekarskiej zostaniemy poinformowani w zakresie metod uzupełnienia jednostkowych braków w uzębieniu lub reprodukcji całego łuku zębowego. Obecnie nie ma jakichkolwiek komplikacji z tym, aby szybko i rzetelnie wykonać na przykład częściową koronę zęba (ceramiczną lub biokompatybilną) czy solidną protezę, opierającą się na implantach, która posiada szerokie zastosowanie przy bardziej rozległych brakach w uzębieniu. Licówki ceramiczne są znakomitym środkiem na uzyskanie perfekcyjnego uśmiechu dla tych, którym pozostał fragment zęba albo szkliwo ma liczne bruzdy. Są mało podatne na ścieranie i do złudzenia imitują prawdziwe zęby. Metoda Inlay – Onlay, a mianowicie adhezyjna odbudowa ceramiczna (BPR), pomaga zamienić zajmującą spory obszar amalgamatową plombę na wypełnienie w postaci korony. Tzw. bonding to zabieg, podczas którego robi się delikatne poprawki: likwidowania znacznych odległości między zębami bądź wygładzania uszkodzeń szkliwa. Sposoby wykonywania wszystkich wymienionych technik bazują w dzisiejszych czasach na informatyce i tego powodu powstają coraz nowsze sposoby sporządzania materiałów i ich obróbki. Wiele zainteresowanych pamięta przecież jak w generalnym użyciu było złoto. Wielość możliwości sprawia, że protetyk musi wybrać tą najlepszą w konkretnym przypadku, nie ulegając zarazem wpływowi reklamy.

Jeżeli szukasz odpowiedniej dla siebie metody uzupełniania ubytków zębowych, wejdź na naszą stronę, gdzie znajdziesz bardziej szczegółowe informacje na temat nowoczesnych zabiegów estetycznych: Stomatolog .

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok