Siatka przeciw kretom siatka rabatowa

Kursy i szkolenia na kierowców pojazdów uprzywilejowanych kurs dla konwojentów szkolenia podstawowe dla kierowców karetek
Kursy dla kierowców-konwojentów
18 lutego, 2017
Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena
Funkcjonalna pompa ciepła
19 lutego, 2017
siatka na krety siatka przeciwko kretom siatka rabatowa

Jak zabezpieczyć trawnik przed kretami?

Krety to łagodne i pomocne „stworki”, jakie pożywiają się owadami. W naszym kraju te miniaturowe ssaki są pod połowiczną ochroną. Mimo, iż nie zjadają roślin, są wielkim nieszczęściem ogrodników. Krety za pomocą specjalnie zaadaptowanych łap umieją w przeciągu wyłącznie 1 godziny zrobić podkop o rozciągłości od 12 do 15 metrów. Poszczególny kret najczęściej jest „gospodarzem” przekopów o całkowitej rozciągłości do 1 kilometra. Podczas śledzenia jedzenia, a mianowicie przykładowo dżdżownic, rujnują korzonki roślin, a w wielu przypadkach nowiutki skwerki. Nad trawnikiem „wybucha” reprezentatywny kopiec, natomiast pod pokrywą gleby (od 20 do 50 metrów) – okazałe podkopy. W ciągu kilku dni samotny kret jest w stanie kompletnie zrujnować naszą przydomową czy działkową roślinność. Jakie są skuteczne sposoby na ochronienie zieleńców przed inwazją kretów?

Po pierwsze – sposoby odpychające, które mają na celu przepłoszenie owych istot z danego obszaru. Krety w ogóle nie widzą, ale posiadają niesamowicie sprawnie rozwinięty słuch i węch. Dzięki odstraszaczom wibracyjnym, dźwiękowym i wibracyjno – akustycznym mamy możliwość szybko się ich pozbyć.

Po drugie – sieci na krety. Należałoby wspomnieć, że nie można wskazanym stworzeniom robić jakiejkolwiek krzywdy! Znaleziony w pułapce krecik musi zostać oswobodzony.

Po trzecie – a tak naprawdę najistotniejsze – siatka przeciw kretom. Jest ona pewną zaporą dla owych istot, tak naprawdę – nie do przekopania.

Czy warto kupić siatkę na krety?

W obecnej chwili supermarkety ogrodnicze oferują siatki metalowe i z tworzywa syntetycznego. Te pierwsze zostały uformowane z ocynkowanej stali i jednocześnie osłonięte materiałem sztucznym (ażeby nigdy nie korodowały), drugie – są zbudowane z tworzywa syntetycznego niesłychanie odpornego na działanie złych warunków. Jeśli nabędziemy siatkę na krety o luźniejszych otworach, wówczas uchroni ona nasz skwer wyłącznie przed tymi stworzeniami. Ciaśniejsza jest wspaniałym zabiegiem nie tylko na krety, ale również na nornice. Z jakiego powodu siatka jest korzystniejsza aniżeli pozostałe techniki? Pozostałe techniki zakładają, że krety aktualnie są pod naszym trawnikiem i najlepiej je albo wystraszyć albo złapać. Niestety taka wojna potrafi istnieć latami, bowiem każdorazowo krety za jedzeniem zawracają w znane sobie miejsca. Siatka na krety ma zabezpieczać cały skwerek przed przebiciem się kreta na zewnątrz i wykonaniem przez niego „kretowiny”. Jeśli zwierzę tego nie uczyni, zignoruje określone miejsce w poszukiwaniu tego, gdzie nieskrępowanie będzie miał możliwość się „przekopać”. Czemu? Kretowiny są co parę godzin kontrolowane w poszukiwaniu zagrożenia, więc łowców. Rozwinięcie takiej siatki wymaga znacznego wkładu pracy. Niewątpliwie nie jest to działanie na kilka minut, lecz rezultaty są długoletnie, a flora w skwerze – zachowane!

Którą siatkę na krety wybrać?

W czasie zakupu należy kierować się kilkoma parametrami siatki, która ma uchronić nasz skwerek przed malutkimi szkodnikami: jakością wyrobu, z którego została wykonana, wielkością oczek, rozpiętością siatki oraz drogą przytwierdzania. Siatka musi być dostatecznie gruba, żeby kret jej przenigdy nie zdewastował, a oczka powinny posiadać idealną średnicę, więc od 10 mm do 16 mm. Siatki, które mamy możliwość odnaleźć w hipermarketach ogrodniczych posiadają akceptację +/- 2mm. Jeżeli oczka będą drobniejsze aniżeli 8 mm, to może to stanowić poważny kłopot dla układu korzeniowego murawy. Szerokość siatki musimy przystosować do profilu skweru. Im węższa, tym o wiele więcej trzeba będzie zrobić fałdek. Jeżeli posadzka jest twarda, powinniśmy wykorzystać szpilki wykonane z metalu; jeżeli jest miękka – można bez nerwów ulokować plastikowe. Kołki lepiej się trzymają, ale gorzej się je wciska.

Jak ułożyć siatkę przeciw kretom?

Ogół zależy od tego, czy posiadamy aktualnie utworzony i „wyrośnięty” ogródek czy teraz go zakładamy. W drugim modelu jest zdecydowanie sprawniej. Siatkę rozkładamy standardowo 10 cm niżej skweru oraz 30 cm niżej rabat. Warto ją ulokować z nakładem mającym 10 cm po obu bokach. Przy użyciu specjalnych kołków i kotwic powinniśmy siatkę przymocować na urwistym obszarze. Warto wspomnieć, że układ samosterującego podlewania powinien znaleźć się pod siecią. Jeśli posiadamy już przepiękny trawnik, wtedy musimy dokonać wyboru pomiędzy:

  • Ręcznym ściągnięciem trawy, przygotowaniem siatki i od nowa układaniem darni
  • Zainstalowaniem siatki stojącej – wbija się ją na głębokość szacunkowo 70-80 cm. Nad ziemią musi wystawać plus minus 20 cm kawałeczek. Może się zdarzyć, iż jeden bezwzględny kret przekopie się pod nią i ujawni się w naszym ogrodzie.

Jeśli chcemy zapewnić wspaniałą troskę swym rabatom, grządkom i nasadzeniom, koniecznie zdecydujmy się na fachową siatkę rabatową, jaka uchowa je przed wszelakimi zwierzętami, przykładowo domowymi oraz na siatkę na krety instalowaną horyzontalnie. Zwróćmy uwagę, że siatka musi być niesamowicie wytrzymała, zatem taka, której przenigdy nie zdewastują nie tylko krety. Jeśli planujesz uzyskać więcej danych o zaprezentowanych siatkach, wejdź w niniejszy link – Siatka przeciw kretom

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok