Szkoła angielskiego

Chirurgia szczękowa toruń - chirurg stomatolog
Chirurgia szczękowa
Maj 2, 2019
Implanty zębów koszt i rodzaje tytanowe cyrkonowe
Implanty stomatologiczne rodzaje
Lipiec 30, 2019
Kurs angielskiego Toruń - szkoła językowa

Coraz większa liczba osób decyduje się na profesjonalną naukę języka angielskiego, ze względu na to, dlatego że jest niezwykle przydatna w rozmaitych aspektach życia. Angielski poznają już nie tylko młodzi ludzie, ale także osoby starsze. To dla nich dobra droga rozwoju.

W każdym wieku jest odpowiedni moment na usprawnienie swoich umiejętności używania się języka obcego. Znaczna liczba właścicieli firm decyduje się na wysłanie swoich pracowników do szkół, aby zapracować na jeszcze większe sukcesy na rynku. Obecnie znajomość języka angielskiego to podstawa, szczególnie w środowisku zawodowym. Wiele firm współpracuje z zagranicznymi klientami, dlatego musi przyjmować do pracy ludzi posiadających kwalifikacje w tym zakresie.

Angielski przyda się każdemu, jednak najpierw należy zatroszczyć się o odpowiadającego lektora, czy kurs języków obcych.

JAK WYBRAĆ DOBRĄ SZKOŁĘ JĘZYKA OBCEGO ?

Dobór odpowiedniego kursu jest zależny od potrzeb. Kursy językowe mają w swoich ofertach lekcje podzielone na poziomy, grupy wiekowe i stopień zaawansowania. Możliwe są również zajęcia profilowane, na przykład: kursy intensywne, biznesowe, konwersacyjne oraz maturalne i dla dzieci.

Także formę zajęć można dopasować do siebie. Organizatorzy kursów proponują lekcje indywidualne, w grupach oraz on-line. Wybierając kurs dobrze upewnić się czy możliwe jest zdobycie istotnych certyfikatów. Warto też zapoznać się z opiniami na temat danej oferty.

KORZYŚCI NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Istnieje cały szereg plusów nauki języka angielskiego. Głównie dzięki temu zadbasz o swoją przyszłość zawodową. Wykształcony pracownik jest chlubą dla firmy, a CV z angielskim na wysokim poziomie okazuje się coraz bardziej znaczące i otwiera możliwość znalezienia dobrze płatnej pracy.

Angielski jako język międzynarodowy pomaga w kontaktach z mieszkańcami z dalekich krajów. Przyda się więc w podróży, a w dobie internetu jest narzędziem komunikacji z ludźmi ze świata, również bez wychodzenia z domu.

Nauka angielskiego pomaga też przełamywać bariery wykluczenia cyfrowego oraz wewnętrznej nieśmiałości. Lekcje w grupach zmuszają do interakcji z innymi, dzięki czemu wpływają na zdolności socjalne. Dodatkowo, szkolenia uczą odczytywania komunikatów, których w mediach jest pełno osobom starszym i w średnim wieku.

Kolejną z zalet jest to, że nauka języka prowadzi do poprawy pamięci. Z biegiem czasu mózg człowieka potrzebuje intensywniejszej aktywności, by zachować sprawność umysłową. Ze względu na to, ćwiczenia mózgu będą korzystne.

STOPNIE ZAAWANSOWANIA I POZIOMY NAUKI JĘZYKA

Zanim przystąpi się do kursu dobrze jest odpowiednio dopasować do siebie poziom trudności. W tym celu typuje się stopień zaawansowania:

Dla początkujących: ten poziom jest skierowany do tych, którzy dotąd nie mieli doświadczeń z językiem angielskim albo uczyli się go wiele lat temu, ale nie porozumiewają się w tym języku.

Dla średnio-zaawansowanych: ten stopień jest odpowiedni dla tych, którzy mieli doświadczenie z językiem angielskim, ale umieją komunikować się w tym języku, jednak nie czują się z tym komfortowo.

Dla zaawansowanych: ten stopień jest dedykowany dla tych co, bardzo dobrze znają język, uczyły się go i pragną udoskonalić jego znajomość i otrzymać certyfikat.

Istnieje też Europejski System Opisu Kształcenia Językowego, wskazujący poziom znajomości języka angielskiego zawierający w sobie umiejętności takie jak: pisanie, czytanie, mówienie, słuchanie.

Poziom A1: Osoba na tym poziomie rozumie i potrafi zastosować proste wyrażenia oraz pytania i odpowiedzi w temacie życia codziennego i prywatnego.

Poziom A2: Osoba z tym poziomem znajomości języka rozumie umie porozumieć się w rutynowych sytuacjach codzienności w bezpośredniej wymianie zdań na tematy typowe.

Poziom B1: Dzięki poziomowi B1 osoba radzi w komunikacji dla zdarzeń typowych. Umie proste i spójne wypowiedzi pisemne i ustne na temat zainteresowań, marzeń lub planów, z uzasadnieniem swoich opinii.

Poziom B2: Dla osoby na tym poziomie możliwe jest rozpoznanie przekazu zawartego w tekstach o konkretne lub abstrakcyjnych tematach. Pojmuje dyskusję dotyczące z zakresu jej specjalności. Komunikuje się naturalnie nie sprawiając problemów w rozmowie. Formułuje przejrzyste wypowiedzi.

Poziom C1: Osoba na tym poziomie rozumie w dużym zakresie trudnych tekstów. Komunikuje się płynnie i spontanicznie w relacjach służbowych, towarzyskich i edukacyjnych.

Poziom C2: Z tym poziomem osoba z łatwością rozumie i stosuje właściwie wszystko w języku angielskim.

CERTYFIKATY:

Szkolenia angielskiego z reguły kończą się egzaminem, który pozwala na zdobycie certyfikatu potwierdzającego znajomość języka. Dotyczą one wielu aspektów, także połączonych z rozmaitymi branżami, na przykład branżą gospodarczą, czy turystyczną. Są też przeznaczone dla osób, które wyjazd na stałe za granicę.

Do najczęściej spotykanych należą certyfikaty z ośrodka egzaminacyjnego University of Cambridge, które oceniają poziom umiejętności. Są to: First Certificate in English (FCE) — poziom średnio zaawansowany, Certificate in Advanced English (CAE) — zaawansowany oraz Certificate of Proficiency in English (CPE) — dowodzący biegłość językową. Egzaminy Cambridge wyróżniają się nieograniczenie ważnym dyplomem.

Innym praktycznym certyfikatem, jest certyfikat Business English Certificate (BEC), który potwierdza umiejętności komunikacji w środowisku biznesowym.

Drugim równie popularnym ośrodkiem egzaminacyjnym jest Educational Testing Service. Certyfikaty ETS dzielą się na dwie grupy:

Certyfikaty TOEIC — oceniają kompetencje językowe w pracy. Przeprowadza się je na różnych poziomach zaawansowania w kategoriach czytania i słuchania oraz pisania i mówienia.

Certyfikaty TOEFL — oceniają biegłość posługiwania się językiem w środowisku akademickim. Podobnie jak TOEIC, jest sprawdzany na różnych poziomach zaawansowania.

Certyfikaty ETS są dedykowane osobom, które planują pracę lub studia za granicą.

mrrabbit.pl/kursy-i-certyfikaty-angielski-torun

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok