Implanty stomatologiczne rodzaje

Kurs angielskiego Toruń - szkoła językowa
Szkoła angielskiego
Maj 31, 2019
przewozy autokarowe Toruń wynajem autokarów cena
Wynajem Autokarów – Koszty
Sierpień 1, 2019
Implanty zębów koszt i rodzaje tytanowe cyrkonowe

Implantologia jest w dzisiejszych czasach innowacyjną dziedziną stomatologii. Opiera się na uzupełnianiu i naprawie luk w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba formowany indywidualnie, w szczególności z tytanu, zastępujący wyrwany lub utracony uprzednio naturalny korzeń. Implant stomatologiczny pozwala na zamocowanie nowej korony zębowej w położeniu utraconego zęba. Implanty umieszcza się w kość wyrostka zębowego.

Korona sztucznego zęba przyczepiana jest na dobre i dobierana kolorem i teksturą do naturalnych zębów, by zminimalizować widoczność ubytku. Implanty zębowe mogą zastępować zęby pojedynczo, a także łuki zębowe. Implanty wpływają na komfort pacjenta przy jednocześnie najwyższym standardzie jakości. Chirurg stomatolog dopasowuje najwłaściwsze z możliwych uzupełnień specjalnie dla każdego pacjenta. Po zabiegu zębowe widziane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ ZĘBÓW ?

Jakiekolwiek ubytki zębowe zaleca się do bezzwłocznego odbudowania. Wskutek utraty zęba pojawiają się ryzyko powstania problemów zdrowotnych. Sąsiednie zęby mogą przesuwać się z zębodołu czego powodem jest brak podparcia. Co więcej powiększa się obciążenie, co prowadzi do ich ścierania. W miejscu braku zęba zanika kość, przez co później może dojść do utraty kolejnych zębów. Zaburzony układ żucia niekorzystnie wpływa na stawy, czego skutkiem są nawracające bóle głowy oraz kłopotów ze snem i mową.

Zwykle implanty wstawia się w przypadku braku pojedynczych zębów lub ze względu na walory estetyczne. Braki powodują zmiany w rysach twarzy. Ma ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadająca się żuchwa, długi nos oraz liczne zmarszczki. Ponadto implanty stomatologiczne zastępują protezy, które są często niewygodne i przesuwają się podczas jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Pierwszym etapem jest konsultacja u chirurga stomatologa, w trakcie której dokonuje się pełną analizę pacjenta i możliwych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie wykonuje się wszystkie niezbędne badania, tak aby wyeliminować choroby, które mogłyby stanowić przeszkodę. Istotne są badania dotyczące stanu kości.

Dopiero po przeprowadzeniu wszelkich konsultacji i badań chirurg stomatolog wszczepia implanty. Sam zabieg trwa kilkadziesiąt minut. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, zabieg nie boli. W trakcie standardowego zabiegu wywierca się w kości otwór, gdzie chirurg stomatolog wprowadza implant.

RODZAJE IMPLANTÓW ZĘBÓW

Typ implantów zawsze wybiera lekarz stomatolog, a wybór poprzedza konsultacja. Najbardziej znane z nich i najdłużej stosowane są implanty tytanowe. Tytan zapewnia długi okres użytkowania. Wadą tytanowych implantów zębowych jest ich estetyka. Zazwyczaj implant nie powinien być widoczny, w niektórych przypadkach dochodzi do odsłonięcia obszaru szyjek zębowych , co prowadzi do uwidocznienia srebrnoszarego koloru implantu.

Zastępnikiem dla implantów tytanowych są cyrkonowe implanty, nazywane też implantami ceramicznymi. Uważane są za najbardziej estetyczną metodę, ponieważ imitują naturalną tkankę zębową i mają wyższą odporność na ścieranie oraz wpływ elementów zewnętrznych – na przykład korozję, a także wahania temperatury .

ZALETY IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Implanty są w głownej mierze trwałym i pewnym uzupełnieniem zębów. Wyglądają i funkcjonują jak naturalne zęby, zapewniają całkowity komfort, dzięki czemu redukują niepewność tak, jak jest w przypadku źle dopasowanych protez. Nie wymagają szlifowania naturalnych, sąsiednich zębów, tak jak w wypadku mostów protetycznych. Oprócz tego zabezpieczają przed zanikiem kości, następującym po stracie zębów. Odtwarzają właściwe funkcje żucia, co pozwala na spożywanie jedzenia bez ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW ZĘBÓW

Przed umieczczeniem implantu wymagane jest zrealizowanie szeregu badań. Stomatolog ocenia jakość oraz ilość kości, a także stan pozostałych zębów. Zwykle organizm dobrze przyjmuje implanty, jednak jest wiele przeciwskazań.

Bezwzględnym przeciwwskazaniem są ciąża oraz nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość wykonania implantów wykluczają też choroby psychiczne oraz schorzenia wyniszczające organizm: alkoholizm, AIDS, nowotwory, narkomania. Do tego dolegliwości przyzębia i jamy ustnej, na przykład parodontoza, mogą utrudniać przyjęcie implantu zęba.

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Każdy implant jest ciałem obcym i ze względu na to, istnieje ryzyko nieprzyjęcia. Prawidłowy zabieg minimalizuje to ryzyko. Najczęstszymi nieprzyjemnymi skutkami przebiegu leczenia są dyskomfort, opuchlizna tknanek i zasinienie. Może pojawić się również ból, na który przepisuje się leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. W przypadku zwiększenia się węzłów chłonnych, bólu gardła czy gorączki należy jak najszybciej umówić się na wizytę do stomatologa na konsultację.

KOSZT IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Wstawienie implantów zębowych to jeden z najdroższych zabiegów w stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i wynikają z wielu zmiennych. Wahają się między 1 800 do nawet 4 000 złotych za pojedynczą śrubę. Do kosztu należy także doliczyć cenę diagnostyki, wszczepienia implantu, łącznika protetycznego, śruby gojącej oraz korony protetycznej. Ceny koron też są różne i uzależnione od ich typu. Im bardziej odporne i bardziej estetyczne tym cena jest wyższa. Może to być wydatek rzędu od 600 do 1 400 złotych.

Po przeliczeniu nakład pełnego zabiegu sięga od 4 do 9 tysięcy złotych.

www.dentysta-torun.pl

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok