Klinika stomatologiczna Toruń

Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi w gabinecie dentystycznym

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na zdobytej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów i na rozrostu technologii i technik stosowanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, osiągalna jest praktycznie od razu w trakcie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Obecnie pacjenci mają do wyboru wiele technologii, które usuwają przebarwienia i korygują wygląd zębów, a nawet wypełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki pojawi się u stomatologa, wychodzi z gabinetu zadowolony z pięknego uśmiechu już w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane i na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Wielu pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po ukończonym leczeniu zębów. Jeszcze kilka lat temu na końcowy rezultat należało czekać aż do zakończenia leczenia i całkowitego wygojenia tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Współcześnie stworzono możliwość sprawdzenia rezultatu pracy stomatologa jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Czym to jest? DSD to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych od pacjenta – to znaczy zestawu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta dzięki specjalnemu programowi nanosi wszystkie poprawki. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów i oddziaływanie zmian na cały wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Co więcej cyfrowe projektowanie uśmiechu można zastosować mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent obejrzy etapy zmian albo użyć programu w roli przygotowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może wyjaśnić stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, a z kolei dentysta wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą niezbędne do stworzenia wybranego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy wypełnić usunięte zęby nie tylko z uwagi na wygląd, ale i zdrowie szczęki, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku wybiera wszczepienie implantu zębowego. O ile do tej pory, chociaż implanty są najmocniejszym i zdaniem stomatologów najlepszym pośród uzupełnień protetycznych, cały zabieg ciągnął się przez parę miesięcy, ponieważ aplikacja implantów zębowych wiąże się obszernym czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły praktyczne skrócenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień.

Choć i w tym przypadku implant będzie musiał połączyć się z tkanką kostną, co wymaga czasu, dzięki nowoczesnej technologii pacjent opuszcza gabinet dentystyczny ze wszpaniałym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Dentyści stworzyli w tym zakresie nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką można założyć bezpośrednio na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwa zyski. Pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z nowym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego gojenie. Kiedy już implant zęba w pełni zrośnie się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, gdzie dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałą protezę.

Profesjonale wybielanie zębów lampą Beyond u dentysty

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, zastosowanie stworzonej do tego lampy zapewnia zdecydowanie widoczniejsze rezultaty przy tylko jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszystkie przebarwienia powstałe w wyniku diety, ponieważ nawet zupełnie zdrowe zęby mogą mieć, nieestetyczny żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, która eliminuje większość przebarwień, a przy okazji usuwa do 97% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również pozytywny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów lampą w klinice dentystycznej jest całkiem wygodny i nie zabiera wiele czasu. Szczególnie funkcjonalnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu da się dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto wiedzieć, że dentysta może swobodnie regulować natężenie lampy i tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można polepszyć również przy użyciu protetycznych koron i licówek stomatologicznych. Korony służą zastąpieniu zębów np. po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem albo do wstawienia jej na implancie. Zakłada się je głównie z uwagi na to, że rewelacyjnie imitują naturalne zęby. Wykonuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Z kolei licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, które zakłada się od razu na zęby. Licówkami można zakrywać niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. przy zębach martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki wykorzystuje się również jako sposób poprawy małych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) albo nadłamany fragment zęba.

 

Implanty Toruń

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok