Szkolenie na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Klinika stomatologiczna
Sierpień 30, 2020
Materac do łóżka twardy czy miękki jaki kupić
Wybieramy materac do łóżka
Sierpień 31, 2020

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane

Aby zostać kierowcą pojazdów uprzywilejowanych potrzeba odpowiednich uprawnień. Według przepisów prawa niezbędne jest tradycyjne prawo jazdy właściwej kategorii, pozwolenie Starosty, a także świadectwo odbycia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Co więcej wymagane są pozytywne wyniki badań lekarskich i psychologicznych, które poświadczą zdolność prowadzenia pojazdów. Kompleksowe szkolenie gwarantuje otrzymanie wszystkich potrzebnych dokumentów. Dla osób, które zdobyły uprawnienia wcześniej przygotowano szkolenia uzupełniające, które rozwinąć posiadane zdolności. By zapisać się na szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Jedynym wymogiem oprócz posiadania tradycyjnego prawa jady właściwej kategorii jest ukończenie 21 lat. Same lekarskie badania można przejść po zakończeniu szkolenia albo w jego czasie.

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie na pojazdy uprzywilejowane?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane ciekawi w głównej mierze osoby, które planują kierować tymi pojazdami w ramach pracy w służbach publicznych. Zawód kierowcy pojazdu uprzywilejowanego łączy się z większym ryzykiem kolizji. Zgodnie z kodeksem drogowym są sytuacje, w których pojazd uprzywilejowany może nieprzestrzegać przepisów ruchu drogowego. W szczególnych sytuacjach może zignorować sygnalizację świetlną oraz poziome i pionowe znaki, przy czym wymagane jest zachowanie przede wszystkim ostrożności. Z uwagi na to osoba kierująca pojazdem uprzywilejowanym musi wyróżniać się szybką reakcją, sprawnością oraz opanowaniem. Dzięki temu uniknie trudnych sytuacji drogowych.

Do pojazdów uprzywilejowanych zaliczamy te, które nadają niebieskie, błyskowe sygnały świetlne oraz sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie. Między innymi są to pojazdy policji, straży pożarnej, miejskiej lub gminnej. Według przepisów ruchu drogowego są to również pojazdy ratownictwa medycznego, chemicznego albo wodnego. Szkolenie zainteresuje też kierowców chcących zatrudnić się w Straży Granicznej, Służbie Celnej, i innych służbach bezpieczeństwa. Zdobywając te uprawnienia można również kierować bankowozy i pojazdy przewożące wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane w pełni przygotuje kierowcę do pracy w tym charakterze.

Program szkolenia

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane został ułożony tak, aby nastawił kierowcę na ekstremalne sytuacje drogowe i wyjeżdżania z nich bez kolizji. Dzięki technikom ekstremalnej jazdy, kierowca utrzymuje bezpieczeństwo swoje, a także pasażerów i osób trzecich potrzebujących pomocy. Szkolenie pokazuje niebezpieczne sytuacje, w których realna jest utrata kontroli nad pojazdem. Poprzez szkolenie kierowcy podnoszą swoje zdolności, niezbędnych do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane dostępne jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E i w kat. C, C1, C+E. Podstawowe szkolenie przeznaczone jest dla każdego kierowcy, z kolei szkolenie uzupełniające stworzono dla kierowców, którzy mają już uprawnienia. W szkolenie wchodzą zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz wewnętrzny egzamin. W tematach, jakie znajdują się w teoretycznych zajęciach są mechanizmy i skutki wypadków drogowych, podstawy psychologiczne uprzywilejowanego transportu oraz kierowanie pojazdem w niebezpiecznych warunkach. Istotnym elementem jest również przypomnienie przepisów ruchu drogowego. Z kolei zajęcia praktyczne obejmują ćwiczenia na płytach poślizgowych.

Ukończenie zajęć teoretycznych i praktycznych oraz egzaminu końcowego, skutkuje zdobyciem zaświadczenia, które jest podstawą do odebrania pozwolenia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Pozyskanie zaświadczenia równa się z ukończeniem szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po wypełnieniu wszystkich formalności kierowca posiada uprawnienia do pracy na stanowisku kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

Przed szkoleniem na pojazdy uprzywilejowane

Każdy kierowca chcący zaliczyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi mieć ukończone 21 lat i prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Nie ma innych wymagań wstępnych. Najszybszą formą wpisania się na szkolenie, jest wypełnienie zgłoszeniowego formularza. Potrzebne szkoleniowe materiały i egzaminy zapewnia ośrodek szkolenia. Także przeprowadzenie badań lekarskich i psychologicznych wlicza się w ofertę.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego kompleksowo przygotowuje i dostarcza fachową wiedzę, dzięki wyspecjalizowanej kadrze instruktorów. Instruktorzy bazują na latach doświadczeń i wiedzy, które wytrwale przekazują kursantom. Utworzony program szkolenia dzięki doskonałej organizacji i wykorzystaniu nowoczesnych technologii i narzędzi przygotowuje kierowców do kierowania pojazdem w ekstremalnych warunkach. Edukacja zgodna z aktualnymi normami, warunki nauczania i przygotowana kadra instruktorów znających techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane podstawą bezpiecznej jazdy i sprawnego uczestnictwa w ruchu drogowym w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji.

szkolenie na pojazdy uprzywilejowane

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok