Paintball laserowy – dlaczego warto się skusić?

Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi do domu
Grudzień 18, 2017
Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – poradnik
Styczeń 7, 2018

Na ten moment ludzie nierzadko lubią być zaskakiwani. Nie satysfakcjonuje nas już banalne umówienie się na picie pysznych trunków, czy na imprezę. Przykładem niestandardowej idei na niezapomnianą integrację podwładnych lub wypad z paczką znajomych paintball. Niektórzy amatorzy tej pełnej adrenaliny rywalizacji wybrali laser tag – nierzadko obwoływany paintballem laserowym. Jakie są ku temu powody?

Paintball laserowy a tradycyjny

Mniej więcej w 2010 roku należy szukać pierwszych artykułów opowiadających o rosnącej popularności paintballa laserowego. Przeanalizujemy teraz, jakie widzimy niebagatelne różnice między obiema formami rozrywki. Co będzie tutaj najważniejsze? Zdecydowanie – materia bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie opiera się na fizycznej amunicji, z którą mamy do czynienia w częściej spotykanej odmianie paintballa, i dzięki temu ból nie jest już problemem. Możemy usłyszeć – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Pewnie będzie uznanie wśród określonego grona, lecz pamiętając o tych argumentach – ostrzeliwanie przy pomocy wiązki światła ma swoje widoczne plusy.

Bezpieczeństwo laser tagu obejmuje zarówno biorących udział w rozgrywce jak i otoczenie. Nie jesteśmy zobowiązani stosować zaawansowanych form zabezpieczenia terenu, a samej imprezie może przyglądać się widownia, zgromadzona w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca akcji.

Stosowne wydaje się pytanie – co ze światłem, jakie wyzwala broń, z której korzystamy przy laser tagu. Mamy tu przykład użycia podczerwieni, zupełnie przyjaznej dla oczu. Dzięki temu walczący oraz publiczność poczują się komfortowo.

Paintball laserowy to sporo korzyści, a wśród nich należy przywołać kwestię stroju. Odwołując się do różnic – w pierwotnej wersji, ogromne emocje i cudowna zabawa idą w parze z zaawansowanymi środkami ostrożności oraz mundurami stylizowanymi na wojskowe. Zwłaszcza to drugie jest problematyczne, kiedy panuje duży upał w lipcu lub miesiąc później. W tej kwestii na pewno lepiej mają amatorzy paintballa laserowego. Kombinezon może być praktycznie dowolny, przez to otrzymujemy w pakiecie swobodę oraz komfort podczas zmagań.

Dzięki temu, że naboje wywołujące ból zostały zastąpione przez wiązki światła – poszerza się gromada zainteresowanych amatorów laser tagu. Paintball tradycyjny mimo tego, że jest świetną, nie możemy go polecić dzieciom, a zastosują się do należytych środków ostrożności, mogą one pograć w paintball laserowy – chociaż nierzadko firma może poprosić o potrzebne specjalne zezwolenie od rodzica. Niewątpliwie również kobiety zyskają na braku bolesnych siniaków.

 

Paintball laserowy – poczuj się jak bohater gry komputerowej

 

Zgadujemy, że lwia część z Was choć raz w życiu rywalizowało z innymi w grach takich jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Quake. Dziś paintball laserowy sprawia, że możemy poczuć się jak w wyżej wymienionych.

Wszystko dzięki rejestracji statystyk po rozgrywce. Pamiętajcie o jednym – podczas gry w laser tag nie panuje reguła, że po jednym skutecznym ciosie od rywala zostajecie wyeliminowani. Czyż tak nie jest lepiej? Spieszymy z kolejnymi ciekawostkami. Renomowana firma proponująca grę w paintball laserowy zapewne chce odwzorować broń, używaną przez wojsko z Polski lub zagraniczne. Taką bronią jest chociażby karabin szturmowy G36, szanowany m.in. przez GROM czy wojskowych z Niemiec. Zdajemy sobie sprawę, że nie licząc samej broni, zostaniemy wyposażeni w czujniki, służące do wykrywania i przekazywania ważnych informacji, m.in. o celnym strzale albo wypadnięciu z gry. Warto by były one umiejscowione na głowie. Wyposażenie ekwipunku w niestandardowe elementy, jak np.: apteczka; amunicja; odnowienie oraz elektroniczna flaga szansę ubogacenia rozgrywki i poczucia się jak wprawiony fan wcześniej przywołanych gier.

Pamiętacie rodzaje gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch i Caputre the flag teraz są dostępne w paintballu laserowym. Namawiamy do wypróbowania.

 

Paintball laserowy na każdą okazję

Pokazaliśmy już sporo walorów paintballa laserowego. To właśnie one, w parze z relatywnie niewielkimi cenami sprawiają, iż ten sposób rozrywki będzie obiecującym planem na spożytkowanie popołudnia/wieczoru w gronie zgranej grupy osób, ale nie tylko.

Paintball laserowy będzie świetnym pomysłem dla przyjaciół, zastanawiających się w jaki sposób przygotować przyszłemu Panu Młodemu wspaniały wieczór kawalerski. Dziś standardowa impra w klubie nie musi być wszystkim, a taka męska batalia połączy dobrą zabawę z właściwą dawką mocnych wrażeń, która dobrze zrobi przed ślubem.

Laser tag może okazać się dobrą opcją przy organizacji obozu integracyjnego pracowników. Kolejnym atutem jest to, iż paintball laserowy nie ogranicza nas pod względem lokalizacji.

Laser tag jest atrakcyjny dla nauczyciela i uczniów, gdy chcesz zaprezentować zaskakującą dla innych godzinę WF-u czy rozkręcić wychowankom obóz.

Pamiętajcie o jednym – gros spółek z paintballem laserowym wymaga rezerwacji, a biorąc pod uwagę coraz większą popularność paintballa laserowego, warto zagwarantować sobie miejsce dużo wcześniej, a kiedy wiemy o której godzinie się zjawić, należy przybycie odrobinę przed terminem i oswojenie się ze zwyczajami, panującymi na obszarze obiektu dbającego o imprezę. Gdy już ogarniemy szczegóły, sentymenty zostawiamy przed wejściem i rozpocznie się wielka gra!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Strona używa cookies
Ok