Bezpieczne i efektowne balustrady schodowe

Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
Nogi drewniane – ciekawa dekoracja twojego domu
26 marca, 2017
Pojazdy uprzywilejowane kursy Kursy dla kierowców
Pojazdy uprzywilejowane – zostań zawodowym kierowcą
27 marca, 2017
Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
W mieszkaniach, w jakich znajdują się obniżenia, muszą bezwzględnie znaleźć się balustrady o konkretnej wielkości. Jest to taki motyw mieszkania, jaki ma zapewnić ochronę wszystkim lokatorom – szczególnie małym dzieciom oraz osobom starszym. Obecnie jest tyle typów balustrad, że faktycznie jest w czym wybierać. Można wyliczyć tu choćby balustrady ażurowe oraz kompletne. Pierwsze między tralkami posiadają kawałki zapełniające półprzeźroczyste, np. wytworzone ze szkła. Balustrady pełne instaluje się we wnętrzu budynków publicznych oraz są stworzone najczęściej z niezwykle mocnego materiału, przykładowo marmuru. Można je bez wątpienia wybudować w lokum dwupoziomowym albo domu jednorodzinnym, żeby przyozdobić charakter wnętrza interesującą konstrukcją.

Jak powinna wyglądać balustrada?

Nade wszystko należy odpowiedzieć sobie na pytanie: czy stopnie razem z z balustradą będą częścią wyeksponowaną w mieszkaniu, czy będą pełniły tylko funkcję użyteczną (oraz mają dostosować się do otoczenia)? Trzeba zastanowić się, jakie materiały będą współgrać, jak ma wyglądać cała kompozycja i ile maksymalnie pieniędzy możemy wyłożyć na jej zbudowanie. Krótko mówiąc rzecz ujmując chodzi o to, aby wkomponować wszystkie fragmenty do temperamentu miejsca oraz m in. ładnie zdobionych nóg drewnianych w antycznych meblach, drewnianych nasad na podłokietniki albo ciosanych poręczy.

Bariera może być zamontowana wyłącznie po jednej części schodków, w przypadku kiedy po drugiej tkwi ściana. W dużej części przypadków może być też osobnym komponentem w mieszkaniu – w przypadku kiedy konstrukcje ulokujemy po obydwu krawędziach. Jeśli jesteśmy w okresie aprobaty schematu mieszkania, jesteśmy zobowiązani zawrzeć także schody z poręczami. Architekt, który deklaruje, że są nieprzydatne, bez wątpienia nie jest profesjonalistą. Zwłaszcza, jeżeli stwierdza, że będziemy mieli bardzo dużo swobodnej przestrzeni i powyższe ograniczenia w sumie nie są nieodzowne. Lepiej zainwestować w coś, co może chronić przed upadkiem, a niekiedy utratą życia.

W jakim momencie zamontować balustradę?

Mamy możliwość to wykonać podczas stawiania stopni – w obszarach, w których mają być włożone tralki są przymocowywane specjalne pręty (następnie są zabierane). Kolejną opcją jest przygotowanie balustrady po wymurowaniu schodów. W owym przypadku należy przewiercić ostrożnie wyloty i rozlokować konstrukcję. Ciekawym pomysłem jest instalowanie balustrady po bokach schodków, dzięki czemu strefa do chodzenia nie pomniejsza się aż tak bardzo. W niektórych domach można ujrzeć także inne rozwiązanie. W przypadku kiedy przymocowanie bariery jest niemożliwe ze względu na ilość przestrzeni, wówczas zakłada się stojące bariery. To one izolują przestrzeń otwartą od schodków oraz zapewniają lokatorom bezpieczeństwo.

Każda barierka bez względu na wzór musi zatrzymać dorosłego domownika, który z rozmachu na nią wpada. Chodzi o to, ażeby zatrzymała jego ciężar oraz mówiąc w skrócie nie była nieprzewidzianym czynnikiem przyczyniającym się do wypadku. Odrębną rzeczą jest zagwarantowanie bezpieczeństwa małym dzieciom, które w czasie rozrywki będą chciały wpychać głowę między drążki. Rozstaw tralek nie może być zatem mniejszy niż 12 cm. W innym przypadku możemy przygotować się na usuwanie szczebli oraz uzupełnienie balustrady czymkolwiek innym. Co więcej barierki powinny być odizolowane od ściany na przynajmniej 5 cm, więc w takim oddaleniu, ażeby można było bez problemu chwycić się balustrady. Elementy całe ze szkła zdecydowanie muszą mieć podwyższone parametry. W przypadku potłuczenia małe elementy nie mogą okaleczać.

Z czego składa się balustrada?

Tralki – to zwyczajnie drążki, które są mocowane w podłożu. Do nich doczepia się pochwyt oraz wypełnienie. Wielu producentów dodatków do sprzętów domowych potrafi wykonać tralki tradycyjne, tralki skręcone bądź tralki obficie rzeźbione. Muszą znakomicie wkomponowywać się w otoczenie. Drążki drewniane są robione z najlepszej klasy drewna, m. in. brzozowego. Oprócz pomieszczeń mamy możliwość je umieszczać na tarasach. Zwykle są najefektowniejszym komponentem balustrady, jeżeli wykona je doświadczony rzemieślnik.

Poręcze – inaczej mówiąc pochwyty, zatem te fragmenty balustrady, za jakie po prostu łapiemy wchodząc po schodach. Wiodą wzdłuż schodów i umożliwiają mocne wsparcie. Muszą być dopasowane do wzoru balustrady, krótko mówiąc nie powinna ślizgać się po nich ręka oraz muszą mieć dostateczną rozpiętość.

Uzupełnienie balustrady – to część balustrady, która znajduje się między tralkami. Przeważnie mocuje się tutaj części mające uniemożliwić wypadnięcie. Mogą być zrobione ze ściśle przytwierdzonych tralek, ozdabianych kolumienek drewnianych, szkła w stalowych obramowaniach lub z metalu o jakimkolwiek profilu.

Drewno pasuje do każdego wnętrza

Większość klientów chętnie kupuje balustrady z drewna, ponieważ zdają egzamin w każdym domu niezależnie od wystroju. Możemy dopasować standardowe, surowe kolumienki bądź efektownie ozdabiane. To samo dotyczy poręczy. Drewno jest surowcem przyjemnym w obróbce, nie oziębia dłoni i mamy możliwość je zaimpregnować (lub pomalować na ulubiony kolor). Dobrze jest przymocować barierę z takiego samego drewna, z którego są skonstruowane schody (gdyż inaczej nie będzie wyglądało to estetycznie). Należałoby także pamiętać, że drewniane fragmenty dodają wnętrzom patetyczności, zatem są idealne tylko do przestronnych mieszkań.

Jeśli zamierzasz dowiedzieć się więcej kliknij w odsyłacz – www.nogi-drewniane.pl

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok