Mezoterapia twarzy – zabieg na wypadanie włosów

Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje ślubne – ciekawe pomysły
Październik 24, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Cudowne działanie Aloesu
Październik 25, 2019
Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, gładkie i gęste włosy oraz jędrna skóra są naszą wizytówką, dla wielu z nas pielęgnacja jest jednym z najważniejszych elementów naszego wyglądu. Włosy jak i skóra bardzo rzucają się w oczy, ponieważ są prawie cały czas na widoku i są realnym odzwierciedleniem stanu zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są dziś oblegane, często mamy kłopot żeby zapisać się na dogodny termin, a kolejki są niesłychanie długie. Nie mniej jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale również robią to lekarze specjaliści. Oczywisty jest fakt, że odżywianie musi być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale w pierwszej kolejności od wewnątrz, co na pewno przynosi najlepsze skutki. Jedną z efektywniejszych metod poprawy stanu skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest pojęciem powszechnym, ale warto się z nim zapoznać, jeśli problem łysienia czy zniszczonej skóry nas dotyka. Wyjątkowość tego zabiegu leży w docieraniu odpowiednich substancji w głąb skóry, stosowane przy każdym rodzaju problemów skórnych i jest zalecane zarówno płci męskiej jak i kobietiom.

Jeśli chodzi o skórę twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo efektowna i właściwie to właśnie ta część skóry jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra twarzy jest jedną z najdelikatniejszych i dlatego też szybciej się starzeje. Wprowadzane składniki zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Terapię można zaaplikować pod oczy, w obrębie tak zwanych ,,worków”, która je znacznie zmniejsza lub całkowicie niweluje. Mezoterapia twarzy działa skutecznie przede wszystkim biorewitalizacji i jest oparta na uaktywniania kolagenu i elastyny. Od razu po terapii skóra niestety nie jest zachęcająca i promiennie, pokazują się chwilowe zaczerwienienia i obrzęki; warto taki okres przeczekać, aby móc zobaczyć niezwykłe efekty poprawy stanu.

Wyróżniamy dwie metodyki w podawaniu poszczególnych substancji: przy wykorzystaniu specjalnego pistoletu lub manualnie przy wykorzystaniu strzykawki i igły. Jest to zabieg niechirurgiczny, a jedynie wprowadzanie bardzo małych dawek specjalnych substancji, które zawierają w składzie, takie elementy jak peptydy, kwas hiauluronowy witaminy i aminokwasy. Są one wprowadzane na głębokość 1-2 mm, bezpośrednio w miejsca z dolegliwościami. Zabieg mimo wstrzykiwania jest całkowicie bezbolesny i przyjemny. Celem mezoterapii jest reaktywowanie krążenia skóry. Jak sama nazwa wskazuje jest to terapia, czyli seria zabiegów, zaleca się więc powtórzyć go kilka razy. Jaka jest najodpowiedniejsza ilość i częstotliwość przeprowadzania zabiegów? Wszystko to jest uzależnione wyjściowego stanu skóry, typu dolegliwości, preparatu jaki stosujemy oraz indywidualnych potrzeb.Na początku zazwyczaj jest to cykl od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, później dla podtrzymania efektów kontynuuje się je co 2-4 miesiące. Taka seria daje dużo większe i bardziej długotrwałe efekty, niż jeden zabieg. Czego dokładnie możemy oczekiwać po mezoterapii twarzy? Na pewno nawilżenie i jędrność oraz zredukowanie zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się dość długi czas. Terapia ta nie tylko niweluje już powstałe schorzenia, ale również zapobiega powstawaniu nowych, dzięki produkcji włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich porost jest dość złożonym procesem, który ma trzy części. Zdarzają się przypadki, gdy porost włosów zostaje zatrzymany. Taką przypadłość nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosa. Pojawia się też pytanie, w którym momencie wypadanie jest pod kontrolą, a w którym momencie trzeba zacząć się interesować czy nie jest to łysienie? Nie ma na to prostej. Teoretycznie tracenie mniej niż 100 włosów dziennie jest sprawą normalną, a więc leczenie stanu włosów, powinno się rozpocząć powyżej tej ilości włosów, co jest już raczej widoczne. Jak leczyć to problem? Sposób leczenie jest mnóstwo, od preparatów do smarowania skóry głowy po terapię laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest najpopularniejsza, co może świadczyć o jej skuteczności w tym zakresie pielęgnacji. Wykonanie tego rodzaju terapii przy utracie włosów pomaga ponowić krążenie, i tym samym pobudzić porost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wygląd na bardzo trudny, co w rzeczywistości okazuje się błędnym założeniem. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie skóry i nałożenie kremu znieczulającego zależnie czy osoba, o to prosi. Kolejnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same kłucia są lekko wyczuwalne, jednak pacjenci nie twierdzą, że jest to zabieg dotkliwy. Po przeprowadzonym zabiegu mezoterapii zaleca się nie korzystać z saun, unikać opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Dokładniejsze informacje przedstawia specjalista na wcześniejszej konsultacji, tak aby cały przebieg kuracji był jak najbardziej bezpieczny.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok