Dekoracje ślubne – ciekawe pomysły

Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implanty zębów
Październik 16, 2019
Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej
Mezoterapia twarzy – zabieg na wypadanie włosów
Październik 24, 2019
Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych

Jest wiele sposobów na udekorowanie sali weselnej i miejsca, w którym odbywa się impreza z okazji zaślubin. Należą do nich świecące napisy, które z pewnością przykują uwagę. Ich ważnym atutem jest to, że mogą mieć bardzo wiele, różnych zastosowań.

Zgodnie z panującymi, trendami, świecące napisy na przyjęciach weselnych to jedna z najczęściej wybieranych ozdób przez Pary Młode. Dzieje się tak, gdyż w relatywnie tani sposób, można przykuć uwagę gości i olśnić ich już od samego początku imprezy. Napisy świetlne emanują przyjemne ciepło, dlatego niezłym wyjściem jest ustawienie ich np. w pobliżu parkietu do tańca albo obok stanowiska kapeli. Jeżeli zdecydujemy się na takie rozwiązanie – warto wówczas pomyśleć nad napisem, który będzie zapraszał obecnych na weselu do zabawy, np. „DANCE”.

Innym, często spotykanym motywem jest zawieszenie świecącego napisu na ścianie. Będzie to dobrym pomysłem, jeśli na naszym weselu zaoferujemy bar z różnorakimi napojami dla gości. Świecący napis, z daleka wyróżniający miejsce, w którym ulokowany jest bar stanie się cennym dodatkiem. Para Młoda może również wywiesić napis z pierwszymi literami swoich imion, bądź też często spotykanym „MR&MRS” – nad drzwiami wiodącymi do sali weselnej.

Świecący napis jest idealnym tłem do sesji fotograficznych. Zrobione zdjęcia na jego tle mogą mieć bardzo romantyczny charakter. Jeżeli zdecydujemy się na miniaturową wersję, to wówczas spokojnie takie litery mogą stać się ozdobą stołu Nowożeńców, dzięki której miejsca Młodej Pary będą konkretnie wyróżnione.

Dekoracja w postaci świecących napisów jest obecnie hitem na rynku dekoracji weselnych. Warto się zdecydować na nią, ze względu na spory wachlarz zastosowań w relatywnie niskich cenach.

Istotnym elementem ślubu oraz imprezy weselnej są balony. Kolorowe baloniki, balony z helem, balonowe ozdoby pojazdu weselnego, czy coraz częściej spotykane – balony przedstawiające Państwa Młodych. Rozwiązań jest bez liku, a każde może sprawić, że nasze przyjęcie zostanie dodatkowo ubarwione.

Na pozór wydawać by się mogło, że ozdoby balonowe to nic szczególnego. Są widoczne niemal na każdym ślubie, ale stwierdzenie, że nie można w tej dziedzinie wymyślić czegoś oryginalnego jest bardzo dalekie od prawdy. Prawdziwą furorę zrobimy, jeżeli sięgniemy na przykład po tańczące balony w kształcie Młodej Pary – z pewnością wywołamy dzięki temu wiele uśmiechów na twarzach osób biorących udział w przyjęciu weselnym, a i sami z pewnością będziemy zachwyceni. Ostatnimi czasy, zaobserwowaliśmy również olbrzymie parcie na balony-olbrzymy, które wystrzeliwuje się podczas pierwszego tańca Młodej Pary, a więc jednego z najchętniej wspominanych momentów całego ślubu.

Jeżeli pragniemy nadać naszemu niezapomnianemu przyjęciu jeszcze bardziej romantyczny charakter, to wówczas idealnym rozwiązaniem będą dla nas ledowe balony świecące, chociażby w kształcie serca. Takie kolorowe balony będą się cudownie prezentować przed domem weselnym pod wieczór, ale także na korytarzu domu weselnego i na samej sali.

Na sali weselnej często spotykamy inne dekoracje, które prezentują się bardzo efektownie. Balony mogą również stać się małym elementem uzupełniającym większe elementy dekoracyjne. W takiej sytuacji bardzo przydatne mogą być balony pastelowe. Kolorowe baloniki z pewnością spodobają się najmłodszej części naszych gości.

Jak widzimy, świat balonów daje nam wiele możliwości i każdy może w nim znaleźć coś dla siebie. Oryginalne kompozycje balonowe to świetny wybór na ślub, wesele, ale również na inne imprezy okolicznościowe.

Planowanie ślubu nie odbędzie się, bez planowania dekoracji na wesele, które uświetnią każdą część ceremonii. Bogaty wybór dodatków, którymi można udoskonalić wystój kościoła, sali czy samochodu, pozwoli na przygotowanie idealnej uroczystości. Dekoracje na ślub nie muszą być jednak wyszukane, ani drogie, by były doskonałym elementem wystroju wnętrz, robiły wrażenie oraz były dobrze wspominane przez zaproszonych gości. Najlepiej zdecydować się na takie elementy, jakie będą odpowiadały parze młodej oraz uwydatnią charakter imprezy.

DEKORACJE ŚLUBNE DO KOŚCIOŁA

Głównym celem dekoracji weselnych w kościele jest stworzenie niesamowitego nastroju. Dostosowuje się je do wnętrza budynku, by mogły podkreślić piękno  i wyjątkowość ceremonii ślubnej, jednak nie może być ich za dużo, aby nie zaburzały wizerunku świątyni. Dekoracja kościoła opiera się przede wszystkim na ozdabianiu drogi do ołtarza, samego ołtarza oraz naw bocznych. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się świece, kwiaty oraz szarfy.

Latarenki, świeczniki, świece

Świece nadają wnętrzu unikalny klimat, zwłaszcza w półmroku panującym w kościele. Dobre rozplanowanie ustawienia, pozwoli na niezwykłe oświetlenie wystroju. Należy jednak pamiętać, aby były one poukładane z głową, aby nie przeszkadzały gościom w komfortowym poruszaniu się oraz nie stanowiły zagrożenia. Dostępnych jest wiele pięknych świeczników i latarenek, które nie tylko nadadzą klimatu wystrojowi, ale też zabezpieczą przed ściekaniem wosku.

Wstęgi, szarfy, dywany

Zwykle szarfy i wstęgi wykonuje się z satyny lub tiulu. Zawiesza się je podłużnie względem ławek, żeby ukształtować korytarz, jakim para młoda podejdzie do ołtarza albo przy samym ołtarzu. Szarfy mogą być gładkie, jednak równie dobrze można dodatkowo przystroić je kokardami, kwiatami albo innymi ozdobami.

Dodatkowo przejście do ołtarza można wyłożyć dywanem lub chodnikiem, który udoskonali wygląd przejścia oraz doda mu eleganckiego stylu. Zazwyczaj takie dywany są w kolorze czerwonym lub białym.

Płatki, kwiaty, bukiety

Bukiety i kwiaty mają szerokie zastosowanie. Będą odpowiednie w każdym z miejsc, jakie para młoda chce ozdobić. Trzeba też pamiętać, że lepiej postawić na mniej kwiatów żywych oraz nie używać sztucznych. Kwiaty będą dobre przy ławach oraz przy ołtarzu. Często rozsypuje się płatki kwiatów w przejściu do ołtarza. Warto nie przedobrzać z ilością dodatków. Dywan i płatki jednocześnie mogą już być przesadą.

Kwiatowe pergole

Pergole są kwiatowymi łukami wyłożonymi kompozycjami kwiatowymi, które można ustawić nie tylko w kościele. Taka dekoracja na ślub poprawi też wystrój sali albo będzie przyjemnym tłem do sesji zdjęciowej. Niestety, jest to jedna z kosztowniejszych ozdób.

DEKORACJE ŚLUBNE NA SAMOCHÓD

Przy dekoracji samochodu też można wykazać się kreatywnością. By ta inicjatywa nie kończyła się na wynajęciu limuzyny, można ją także ozdobić różnego rodzaju spersonalizowanymi dodatkami.

Kwiaty, puszki, wstążki

Do wciąż najpopularniejszych weselnych ozdób na samochód należą puszki, wstążki oraz kwiaty. Puszki przyczepia się z tyłu auta i są one osiągalne w różnych kolorach i wzorach oraz mogą mieć zabawne nadruki. Tak samo wysokim zainteresowaniem ciągle cieszą się też wstęgi na maskę samochodu, które można udekorować kwiatami, koralikami, kokardami nawet balonami oraz innymi drobnymi ozdobami.

Tablice rejestracyjne i naklejki

Zarówno naklejki jak i tablice rejestracyjne można kupić w gotowych oraz spersonalizowanych formach. Można je zamówić z ciekawymi grafikami ślubnymi, które wpiszą się w motyw przewodni uroczystości, a także imionami, datą ślubu, czy zabawnymi tekstami.

DEKORACJE SALI WESELNEJ

Dekoracje ślubne, które przystroją salę weselną, są szczególnie ważnym elementem, o którym trzeba zdecydować, planując ślub. Głównym priorytetem jest dekoracja stołów, a później otoczenia oraz części przeznaczonej na tańce. Ogromną rolę spełniają tu często kompozycje kwiatowe, jednak w nowoczesnych projektach, dobrze sprawdza się też aranżacja świateł scenicznych, które stworzą niezwykłą atmosferę. Wszystko zależy od interesującego parę młodą motywu przewodniego.

Otoczenie

Wystrój otoczenia zazwyczaj bazuje na motywie przewodnim wesela. Inaczej zostanie udekorowana ze względu na miejsce wesela, inaczej w zależności pory roku i upodobań młodej pary. Wszystkie te elementy muszą wzajemnie współgrać tak, by utworzyć niepowtarzalny klimat. W tym przypadku ważny jest dobór oświetlenia, kwiatów, dekoracyjnych materiałów oraz wszelkich podwieszanych dodatków np. balonów, girland, czy papierowych kul.

Stoły

Stół z reguły unosi najwyższą liczbę dekoracji weselnych, dlatego przygotowanie go wymaga dbałości o detale. Wśród najważniejszych dekoracji na stół są nie tylko winietki, piękne serwetki, czy zastawa stołowa. Będą się tam też drobne podarunki dla gości, obrusy, i bieżniki, świece i aranżacje kwiatowe. Dostępne są także zabawne dodatki, jak na przykład regulamin weselna, menu albo podziękowania.

Krzesła

W przypadku krzeseł najpopularniejszą dekoracją ślubną są pokrowce, jakie dopasowuje się pod względem kolorów i wzorów. Ponadto jest sporo ofert ciekawych zawieszek, wstążek, kokard, drobnych girland, świateł oraz oczywiście kwiatów, do przystrojenia siedzeń dla pary młodej oraz dla gości.

Dodatki

Wśród wielu dodatków, często dostępna jest też księga gości na specjalne życzenia oraz plakaty i ankiety, które będą wzruszającą pamiątką. Natomiast fotobudka uświetni zabawę weselną, dzięki zabawnym rekwizytom do zdjęć. Ofert z dekoracjami ślubnymi jest dużo i z pewnością każda para znajdzie coś w swoim guście.

Dekoracje ślubne Toruń

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok