Naświetlanie lampą – najlepszy pomysł na wybielanie

Biuro rachunkowe i Księgowość online
21 września, 2020
Termos turystyczny – który najlepszy oraz jak go znaleźć?
21 września, 2020

Jaką techniką wybielać zęby, żeby osiągnąć zadowalający efekt?

Wybielanie zębów, zwłaszcza fachowymi metodami od stomatologa jest oceniane jako jeden z najbardziej efektywnych zabiegów estetycznych w stomatologii. W zależności od metody, można bez problemu uzyskać biel zębów lepszą o parę tonów. W głównej mierze wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, pojawiających ze stosowania na przykład barwiącej diety.

Pośród kupowanych przez pacjentów pokarmów i napojów znajduje się produktów, jakie wpływają na kolor zębów. Do przede wszystkim wyliczanych należą kawa, soki oraz niektóre kolorowe owoce. Pacjentom zależy jednak żeby możliwe było usuwanie efektów przyjmowania barwiącego jedzenia, dlatego że białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Zdarza się jednak, że nawet pielęgnowane zęby mają żółty kolor. Rozwiązaniem tego problemu są wybielające zęby zabiegi. Poza codzienną pielęgnacją znanymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą podjąć fachowe zabiegi wybielania u dentysty, na przykład naświetlania specjalistycznymi lampami.

Naświetlanie lampą – najlepszy pomysł na wybielanie

Najsilniejsze, fachowe wybielanie zębów działa na zasadzie naświetlania ich stworzonymi w tym celu specjalnymi lampami. Taka technika wybielania zębów przynosi wspaniałe wyniki już po jednym razie.

Jedną z najbardziej znanych lamp wybielających zęby w stomatologii jest lampa Beyond, nowoczesna technologia, zapewniająca zadowalające oraz trwałe skutki już po jednym zabiegu wybielania zębów. Obok tego taka technika niszczy do 98% bakterii gromadzących się w jamie ustnej i zmniejsza zapalne stany przyzębia, a także wspomaga hartowanie kompozytów i wypełnień dentystycznych. Z uwagi na to wybielanie zębów, choć najbardziej pożądane, nie jest wyłącznym dodatnim rezultatem zabiegu.

Lampa Beyond jest nowoczesnym narzędziem, z ramieniem obracającym się w zasięgu 360°, co sprawia, że może być dopasowywana do dowolnej pozycji pacjenta, co polepsza dokładność pracy i wygodę. Ponadto również siła naświetlania może być dobrana do wymagań pacjenta, według zaleceń lekarza stomatologa. Natężenie lampy może być intensywne, standardowe lub łagodne w zależności od tego, jak silne są przebarwienia.

Więcej sposobów wybielania zębów

Wielu ludzi marzy o cudownym oraz śnieżno – białym uśmiechu. Z tego względu na rynku dostępne są odmienne metody wybielania, na jakie pacjenci mogą się zdecydować. Jednym z najczęściej stosowanych są różne pasty wybielające . Dość efektywnie usuwają przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby, ale nie psują szkliwa. Tak samo powszechne są lakiery, paski oraz żele wybielające do nakładania w domu. Można kupić je na przykład w sklepach lub w aptece, jednak zwykle jest to dość niedokładny sposób rozjaśniania zębów. Szczególnie między nimi.

Niewiele osób wie, że niezłym sposobem na wybielenie zębów jest staranne oczyszczenie ich u dentysty np. zabiegiem scalingu. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia zapewnia wybielenie zębów. Kolejnym sposobem możliwym w gabinecie stomatologicznym są też specjalne nakładki. W odróżnieniu od tych kupionych w aptece są indywidualnie dobrane do pacjenta na podstawie wycisku jego uzębienia. Pacjent sam zakłada nakładki po wizycie u stomatologa oraz używa według ustaleń stomatologa.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Co robić, żeby wybielanie zębów było efektywne oraz przede wszystkim bezpieczne? Podstawą bezpiecznego wybielania zębów jest konsultacja ze stomatologiem. Jak obecnie wiemy wszelkie domowe sposoby, choć teoretycznie działają, tak naprawdę rysują szkliwo oraz łatwo podrażniają dziąsła. Stomatolog na podstawie swojej wiedzy pomoże sprawdzić, która technika z tych polecanych na rynku, będzie najlepsza dla zębów pacjenta. Ponadto oceni zdrowie zębów oraz oceni, czy przed wybielaniem zębów niezbędne będzie najpierw ich leczenie.

Niezależnie od sposoby wybielania zębów, należy pamiętać o tym, żeby pochodziły one z zaufanych źródeł. Szeroko dostępne żele czy nakładki wybielające warto kupić w sprawdzonych punktach lub z polecenia stomatologa. Niezwykłe promocje nie dają gwarancji bezpiecznego wybielenia zębów. Z tego względu warto wybrać fachowe wybielanie zębów w klinice dentystycznej. Dzięki temu mamy gwarancję, że dentysta stosuje certyfikowane wyroby, a na podstawie swojej wiedzy wykona bezpieczny zabieg.

Ile trzeba czekać aż zobaczysz skutki wybielania zębów?

Warto zauważyć, że wybielanie zębów nie działa od razu. Na przykład wybielanie zębów metodą nakładkową zajmuje parę tygodni. Wybielanie zębów lampą przyniesie prędki rezultat, jednak należy mieć na uwadze to, że zęby przez kolejne dni mogą zrobić się nadwrażliwe. Zwykle po zabiegu wybielania zębów należy też przenieść się na białą dietę, żeby nie zepsuć dopiero co zdobytego efektu. Jeżeli utrzymamy się zaleceń stomatologa, efekt wybielania zębów będzie trwały.

Kiedy wybielanie zębów może nie zadziałać?

W jakich przypadkach wybielanie nie daje rezultatów? Wyeliminowanie przebarwień wynikających z diety odsłania naturalną barwę zębów, a one czasem nie są idealnie białe. Bywa tak, że zęby naturalnie są lekko żółte, kremowe, a czasem nawet sine. Bywa też tak, że zęby na stałe zmieniają kolor np. z powodu przyjmowanych leków albo w przypadku zębów martwych. Wtedy nie uzyskamy całkowitej bieli środkami wybielającymi zęby z drogerii, ani fachowym zabiegiem wybielania w klinice dentystycznej.

Jak sobie radzić, gdy zabieg wybielania zębów nie przynosi rezultatów? W tej sytuacji decydujemy się inne zabiegi estetyczne dostępne u dentysty. Dobrym rozwiązaniem będzie nałożenie licówek dentystycznych. Te niewielkie nakładki, jakie trwale zakładamy na zęby, mają wiele plusów. Poza tym, że możemy dostosować ich kolor według chęci pacjentów, przy użyciu licówek dentysta może dokonać też drobnej poprawy kształtu zębów (na przykład zakrywanie diastemy). Dlatego też trzeba przed wybielaniem zębów skonsultować się ze stomatologiem, żeby ocenił, która technika będzie najbardziej skuteczna.

Wybielanie zębów

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok