Kancelaria adwokacka – pomoc w dochodzeniu odszkodowań

Kurs jazdy defensywnej Toruń - Jazda defensywna - Szkolenie jazdy defensywnej - ODTJ Toruń - Kurs jazdy defensywnej ceny
Kurs jazdy defensywnej – świadome unikanie zagrożeń na drodze
7 marca, 2017
Skup aut Wrocław - Skup aut Kraków - Skup samochodów Wrocław - Skup samochodów używanych - Skup aut powypadkowych - Sprzedaż samochodów używanych Wrocław
Kup nowy samochód bez problemów
8 marca, 2017

Odszkodowanie to jedno z tych zleceń, które jest najczęściej obsługiwane przez naszą kancelarię adwokacką. Każdego roku mnóstwo osób zostaje pokrzywdzonych na skutek przeróżnych zdarzeń losowych, czy to wypadków w pracy, czy wypadków samochodowych. Co raz częściej mówi się również o odszkodowaniach związanych z błędem medycznym. Jako wyspecjalizowani prawnicy mamy obowiązek zaprezentować Wam podstawowe wiadomości dotyczące dochodzenia odszkodowań w różnych sytuacjach. Wierzymy, że ta lektura podwyższy Waszą świadomość i rozproszy wszelakie wątpliwe kwestie związane z odszkodowaniami.

Odszkodowanie za błąd medyczny

Wbrew temu, iż w lekturze prawniczej nie zostało całkowicie zdefiniowane określenie błędu, w praktyce zakłada się, że błąd lekarski to sprzeczne z dotychczasową wiedzą działanie lub zaniechanie, którego efektem jest zakażenie, zranienie ciała, rozstrój zdrowia lub śmierć chorego. Błąd lekarski może być wyrządzony przez niewłaściwą diagnozę, jeżeli spowodowała ona nieprawidłowe leczenie albo spowolniła stosowne leczenie, przyczyniające się do rozwoju choroby, niezgodne z aktualną wiedzą medyczną leczenie i przygotowanie zabiegu operacyjnego, w wyniku którego powstała dana szkoda, jak i wykorzystanie produktu zdrowotnego lub produktu lekarskiego, który okazał się być bezskuteczny i niekorzystny dla danego pacjenta. Na tym tle wyróżnia się trzy główne warianty błędu medycznego: błąd w ocenie lekarskiej, błąd leczniczy i błąd techniczny. Odszkodowanie za błąd medyczny może być uzyskane w tradycyjnym procesie cywilnym, lub przed specjalnym organem do spraw rozstrzygania zdarzeń medycznych.

Odszkodowanie drogowe

Wszystko zaczyna się od wypadku, który doprowadził do powstania danej szkody. Wypadek komunikacyjny definiowany jest jako zjawisko w ruchu lądowym, w którym bierze udział przy najmniej jeden pojazd (z silnikiem mechanicznym lub bez takiego silnika) jak i którego efektem są szkody w majątku lub szkody na osobach biorących udział w wypadku. Poszkodowanym w incydencie drogowym może być więc nie tylko osoba kierująca danym samochodem, czy jego pasażer. W wypadku samochodowym mogą partycypować również rowerzyści, osoby jadące na motorze i piesi, którzy znaleźli się najzwyczajniej w świecie w złym miejscu i w złym czasie. Najważniejszą podstawą kompensaty odszkodowania jest szkoda. Szkoda może przybrać formę pieniężną i niemajątkową, oraz rzeczową i osobową. Ogół strat, które powstały w efekcie incydentu, brany jest pod uwagę podczas oceny wysokości odszkodowania. Jednak zanim placówka ubezpieczeniowa rozważy kompensatę kwoty odszkodowawczej, my jesteśmy zobligowani do zgłoszenia wypadku w ruchu drogowym. Po zgłoszeniu zdarzenia, ubezpieczyciel angażuje likwidatora, czyli specjalistę, który określa rozmiar szkód. Przygotowany przez niego raport jest podstawą decyzji udzielanej przez ubezpieczyciela. Cały mechanizm dochodzenia odszkodowania trwa około 1 miesiąca.

Odszkodowanie pracownicze

Stworzona w 2002 roku ustawa o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych określa wypadek w pracy jako gwałtowne wydarzenie spowodowane przesłanką zewnętrzną powodujące uszczerbek lub śmierć, które wystąpiło w związku z pracą:

  • w trakcie lub w związku z wykonywaniem przez pracownika zwykłych czynności albo zleceń zwierzchników,
  • podczas lub w związku z realizowaniem przez zatrudnionego prac na rzecz pracodawcy nawet bez polecenia,
  • w okresie pozostawania pracownika w dyspozycji pracodawcy w drodze między siedzibą zleceniodawcy, a miejscem wykonywania obowiązku wynikającego ze stosunku pracy.

Najbardziej kluczowym elementem definicji jest wskazanie zewnętrznej przyczyny wypadku. Zewnętrzna przyczyna wypadku przy pracy określa właściwość, która nastąpiła bez względu na osobę pracownika. Za przyczyny zewnętrzne przyjmuje się między innymi pracę maszynerii, energii elektroenergetycznej, surowców chemicznych i sił natury. Dodatkowo wypadek pracowniczy może mieć także związek z zaniedbaniem innych osób, które są odpowiedzialne za właściwe zabezpieczenie środowiska pracy lub groźnych artykułów. Wypadek przy pracy uruchamia całą, skomplikowaną machinę procedur. Pokrzywdzony w incydencie w pracy ma możliwość otrzymywania pojedynczego zadośćuczynienia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ponadto, na zasadach ogólnych, może on żądać kompensacji zaznanej straty od przełożonego przed sądem cywilnym.

Odzyskiwanie odszkodowania za każdy z wymienionych w tym miejscu wypadków może być uciążliwe dla osób, które nie mają odpowiedniego doświadczenia. A możecie nam wierzyć, że o należyte zadośćuczynienie warto jest powalczyć, choćby ze względu na to, że uzyskane pieniądze pomogą Ci wrócić do zdrowia. Nasi adwokaci gwarantują fachowe doradztwo i profesjonalną pomoc w aspekcie pozyskiwania stosownych odszkodowań i nie tylko.

Jesteśmy kompetentną kancelarią adwokacką z Torunia. Nasi prawnicy z pełnym poświęceniem zajmują się każdym zleceniem, nawet tym z pozoru niemożliwym. Będziemy Cię wspierać w każdej sytuacji. Przyjdź do naszej kancelarii prawnej i zyskaj natychmiastową pomoc. Adwokaci Toruń

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok